Jakimi językami się posługujesz?

Zaczęty przez Ojapierdolę, Sierpień 18, 2011, 21:14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia


Piteris

Odpowiadam na zadane pytanie, witając się przy okazji, gdyż jestem tutaj pierwszy raz w życiu.
Początek banalny: polski i angielski. Poza tym pruski (odmiana nowopruska w mowie i piśmie, staropruską rozumiem, ale się nie posługuję), esperanto (pierwszy język, który otworzył mi oczy na potęgę lingwistyki), duński (początkujący, rokujący na przyszłość). Z upiornych lat edukacji w różnych szkołach wyniosłem umiejętność rozumienia rosyjskiego i niemieckiego w piśmie, choć sam chyba tylko po paru głębszych umiałbym coś skrobnąć. O planach nie mówię, bo i po co. Jak się nauczę, to się pochwalę. :-)
  •  

Mścisław Bożydar

Witamy, witamy.
Umiejętność rozumienia ruskiego jest na tym forze wielce przydatna.
Podejrzewam, że Twoja lista języków spodoba się Heńkowi Pruthenii.
A jak się przedstawia Twój konlangizm?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Mścisław Bożydar

Cytat: Mścisław Kulmatycki w Sierpień 19, 2011, 16:37:01
Polszczyzna- Ojczysty :D
Angielski- W tym roku szkolnym będzie matura, więc muszę [coś tam] umieć ;-)
Niemiecki- Nauczycielka twierdzi, że mam duże słownictwo, ale nie mówię tak fajnie jak po angielsku- muszę się zastanawiać nad przypadkiem ;-)
Rosyjski- podstawy ;-)
Ukraiński- Uczę się i dość dobrze mi to idzie. Jest to język, który czuję.

Jeśli po liceum pójdę tam gdzie chcę, to mi dojdzie może jeszcze łacina i greka ;-)
Od tego roku dojdzie mi jeszcze włoski :D
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Henryk Pruthenia


Piteris

Zgadza się, spotkaliśmy się już Henryku na forum Prusai ;)
Mój conlangizm nijak nie wygląda, ale zawsze mnie ta sprawa nęciła. Jestem tutaj, by uczyć się o lingwistyce w ogóle, ale również by dowiedzieć się możliwie jak najwięcej o sztuce conlangizmu. Mam w głowie parę pomysłów, tylko wiedzy i odwagi brak.
  •  

Henryk Pruthenia

Chciałem się dziś nawét na te forum zalogować, ale zapomniałem, jak tam się nazywałem... Ale wszystkie lekcje mam stamtąd dawno temu pościągane. A co do konlangów: poczytaj projekty Canisa czy język zimny Dynozaura, i się mniéj więcéj nauczysz)

Todsmer

I sam rób, przez tworzenie się najwięcej nauczysz.
  •  

Noqa

Ja też przyszedłem tutaj wyłącznie zainteresowany językami, a kąlężeniem wogóle. Ale tak to już jest, że najpierw się przyglądasz, a potem myślisz sobie, że fajnie gdyby był taki język co..., albo interesuje cię jakieś rozwiązanie, ale całego języka uczyć się nie masz jak. No i zaczyna się :)
A zwłaszcza, gdy są jacyś ludzie najwyraźniej zainteresowani tym, co tworzysz.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Aureliusz Chmielewski

Hmm, ja jak nie mogę się nauczyć języka (albo jest trudny, albo nie ma kursów, albo whateva) to wzoruję się na nim i sam wymyślam słowa, które dany język przypominają :D
The n-word
  •  

Ghoster

#190
[...........]
  •  

Piteris

Slovio podobno jest dobre do dogadania się ze Słowianami.
  •  

Feles

Nie, ponieważ
,,[Slovio] nie je [...] dobry jazyk. Pouziva neslovanske koncovky, ktore su typicke pre ine jazykove rodiny. [...] Kto to kedy videl takto miesat jazyky. Pre mna osobne je jazyk slovio hotove monstrum. To ako keby ste pospajali horne koncatiny medveda, s trupom leva, dolnymi koncami macky a hlavou barana."

http://www.conlanger.fora.pl/organizacja,1/witaj-na-forum-conlanger,1-150.html#11666
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Mścisław Bożydar

Cytat: Feles w Sierpień 31, 2012, 19:04:39
Nie, ponieważ
,,[Slovio] nie je [...] dobry jazyk. Pouziva neslovanske koncovky, ktore su typicke pre ine jazykove rodiny. [...] Kto to kedy videl takto miesat jazyky. Pre mna osobne je jazyk slovio hotove monstrum. To ako keby ste pospajali horne koncatiny medveda, s trupom leva, dolnymi koncami macky a hlavou barana."

http://www.conlanger.fora.pl/organizacja,1/witaj-na-forum-conlanger,1-150.html#11666
Ovo
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Dynozaur

Cytat: Piteris w Sierpień 31, 2012, 18:59:28
Slovio podobno jest dobre do dogadania się ze Słowianami.

Nie, Piterze, nie jest.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •