Jakimi językami się posługujesz?

Zaczęty przez Ojapierdolę, Sierpień 18, 2011, 21:14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

GOKOP

Ja to znam polski, całkiem dobrze angielski, no i, em, to w zasadzie tyle.
W następnym roku (szkolnym) chce się zapisać na rosyjski, bo to jedyny słuszny język. :D
No i jeszcze w szkole próbują mnie nauczyć niemieckiego, ale nawet najbardziej kolorowe i wesołe książki nie przekonają mnie, że ten język to nie jest zło.
  •  

Lingar

Polski - ojczysty
Angielski - nauka od kilku lat
Education is the most powerful weapon which you can use to change the world.
Nelson Mandela
  •  

spitygniew

No, wreszcie ktoś z kim mogę się równać w znajomości języków.
P.S. To prawda.
  •  

Caraig

#258
Polski, angielski, niemiecki i w mniejszym stopniu niderlandzki i hiszpański.

Cytat: Delyrd w Czerwiec 08, 2015, 12:01:45
Polski i Angielski!
Pozdrawiam,

problemywpracy.com.pl


Moderacja?
  •  

Toszczyk

polszczyzna - język ojczysty, staram się używać świadomie
angielszczyzna - C1 według zdanego egzaminu
francuszczyzna - B2, dwukrotny finalista olimpiady
włoszczyzna - podstawy, może A2, osłuchany z mnóstwem aryj i oper

Coś tam się uczyłem, ale zapomniałem i nie używam: rosyjszczyzna, niemiecczyzna, dolnoserbszczyzna

Lubię sufiks -izna do tworzenia nazw języków, Czesi, Słowacy i Dolni Serbowie używają go częściej. W szkole zawsze pisałem wypracowania na polszczyznę i miałem kartkówki z angielszczyzny.
biotechnolog, chórzysta, miłośnik oper i muzyki baroku
  •  

Siemoród

No to i ja się pochwalę
Polski - ojczysty
Angielski - uczę się już chyba 10 lat, płynnie mówię (chyba zrozumiale) i piszę, powoli dobijam do C1
Rosyjski - dwa lata temu jeszcze nie znałem cyrylicy, dzisiaj bez większych problemów się dogaduję z Ruskimi
Serbski - pół roku nauki, coś tam wydukam, ale do płynności mi daleko
Niemiecki - teraz będzie piąty rok nauki, a ja dalej tkwię na granicy A2
Francuski - Un peu
Niech żyje Wolny Syjam!
  •  

ShadowURB

Oczywiście polski, jakoś to tam wychodzi ;)
No i:
-Angielski - od podstawówki do teraz (liceum). Mimo to i tak mój poziom stoi w miejscu, z nikim specjalnie nie dogadał.
-Hiszpański - miałem przez trzy lata w gimnazjum, chodziłem do klasy hiszpańsko-języcznej. Jednak już zdążyło wszystko z głowy wylecieć.
-Rosyjski - aktualnie się go uczę w szkolę.
-Japoński - taka moja mała językowa fascynacja. Jednak jako że jestem totalnym leniem nadal nie nauczyłem się za wiele xD

Podchodziłem także do nauki m. in. niemieckiego, czeskiego, hebrajskiego oraz greckiego, ale jak już wyżej wspomniałem - z uwagi na moje lenistwo przygody z tymi językami szybko się zakończyły :)
  •  

poczkiewicz

Polski - Ojczysty
Angielski - A1
Niemiecki - B2

Pozdrawiam!
  •  

sworny

Najczęściej jest to Polski i Angielski.
  •  

kicior99

Polski, angielski (15 lat mieszkania w kraju anglojęzycznym), niemiecki, francuski, rosyjski - zaawansowane, fiński, szwedzki - upper intermediate, norweski, czeski, duński - podstawy, łacina - średnio zaawansowany, dialekt wielkopolski - native
  •  

Karo

polski - ojczysty
angielski - od 14 lat, mogę rozmawiać, pisać, czytać; błędy oczywiście są, zwłaszcza przy mówieniu
niemiecki - od 8 lat, poziom komunikatywny (choć ostatnio odpuściłam i jest trochę gorzej niż było)
hiszpański - 4 lata nauki, cośtam rozumiem, ale rozmowy nie poprowadzę
jidysz - zaledwie 2 lata, ale nauka jidysz sprawia mi taką przyjemność, że jest naprawdę dobrze :)

poza tym czasem rozumiem różne inne języki (np. francuski, którego nigdy się nie uczyłam) dzięki podobieństwom lub poznanym podczas różnych lektur pojedynczym zwrotom
  •  

Todsmer

Jeśli można się spytać, czemu jidysz?

No i witamy na forum :)
  •  

Ліцьвін

#267
Język polski - Ojczysty.
Літоўская мова - Także ojczysty acz z racji, że wszyscy krewni ów język znający już nie żyją uczę się go samodzielnie. Rozumiem prawie wszystko, choć wciąż zdarza mi się wplatać polskie słówka gdy mówię. Z racji, że uczę się go sam nie umiem akcentować.
English - Generalnie wszystko rozumiem i mógłbym się w nim dogadać.
日本語 - Umiem powiedzieć kilkaset słów i sklecić podstawowe zdania. Z pisma przeczytam trochę znaków z każdego alfabetu ale nie znam żadnego w całości.

Litewski = Białoruski
  •  

Obcy

Cytat: マシオ w Listopad 26, 2016, 16:54:12
Літоўская мова

Za to masz sporego plusa, daj mi kiedyś jakieś korki :)
  •  

Ліцьвін

Heh. Myślę, że najpierw sam powinienem się go nauczyć w całości, zanim zacznę kogokolwiek nauczać. ;)

Litewski = Białoruski
  •