Plkungon

Zaczęty przez Elenti, Kwiecień 05, 2012, 15:25:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

BartekChom

Cytat: kebikebij w Kwiecień 10, 2012, 12:23:52
[ts'] (polskie c to [ts], tak?)
Tak, to co ja słyszę to chyba właśnie ejektywny odpowiednik polskiego c, czyli spółgłoska zwarto-szczelinowa zębowa ejektywna, w IPA [t͡sʼ], w S-SAMPA [t_s_>].
  •  

Elenti

Cytat: BartekChom w Kwiecień 21, 2012, 20:38:28
Cytat: kebikebij w Kwiecień 10, 2012, 12:23:52
[ts'] (polskie c to [ts], tak?)
Tak, to co ja słyszę to chyba właśnie ejektywny odpowiednik polskiego c, czyli spółgłoska zwarto-szczelinowa zębowa ejektywna, w IPA [t͡sʼ], w S-SAMPA [t_s_>].

Dziękuję za wyjaśnienia :-). Pozdrawiam
Nie ma mnie!
  •  

Feles

Napiszesz coś jeszcze? Np. o gramatyce?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Elenti

Cytat: Fēlēs w Kwiecień 24, 2012, 21:09:18
Napiszesz coś jeszcze? Np. o gramatyce?

Nie wiem, czy jest jeszcze o czym pisać. Ten język praktycznie nie posiada gramatyki.
Jedyne czego chyba jeszcze nie powiedziałem, to sposób tworzenia liczby mnogiej. Po wyrazie zapisujemy "partykułę mnogości" c'eg. W ten sposób powstał też wyraz "wszyscy" - cóc'eg. Można by napisać jeszcze coś o datach: zapisywanie dat w Plkungon odbywa się analogicznie do sposobu chińskiego, np.: dwa tysiąc dwanaście rok cztery miesiąc dwa dziesięć pięć dzień. Godziny zaś zapisujemy rozdzielając liczby wyrazem het ("i").

Tak w ogóle, to zamroziłem ten język, z uwagi na to, że ma cechy nooblangu, choć takim nie powinien zostać nazwany, bo jestem tu nowy. Zacząłem tworzyć nowy język a priori (a może mera?). Ten będzie wyczerpująco opisany, ale będę potrzebował pomocy przy fonologii (nie ogarniam IPA). Ktoś byłby zainteresowany zapisaniem głosek?
Nie ma mnie!
  •  

tob ris tob

Cytat: kebikebij w Kwiecień 25, 2012, 13:24:40Ten język praktycznie nie posiada gramatyki.
0_0

Nie wiem... deklinacje, koniugacje, łączenie przyimków, przymiotniki, przysłówki... A Ty mówisz, że nie ma gramatyki?
Dzień dobry :-)
  •  

Feles

Składnia to też gramatyka.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Elenti

Cytat: тоб рiс тоб w Kwiecień 25, 2012, 14:17:44
0_0

Nie wiem... deklinacje, koniugacje, łączenie przyimków, przymiotniki, przysłówki... A Ty mówisz, że nie ma gramatyki?

Kiedy właśnie cechą tego języka jest brak jakiejkolwiek odmiany Nie ma koniugacji ani deklinacji. "Chcieć jedzenie Kali". :-D
Powiedziałem, że praktycznie nie ma gramatyki, nie, że w ogóle jej nie posiada.

EDIT: Poza tym, jak już mówiłem język jest zamrożony i wyłączony z użycia na rzecz jotarskiego (w fazie tworzenia).
Nie ma mnie!
  •  

tob ris tob

Cytat: kebikebij w Kwiecień 25, 2012, 14:24:48Kiedy właśnie cechą tego języka jest brak jakiejkolwiek odmiany Nie ma koniugacji ani deklinacji. "Chcieć jedzenie Kali". :-D
Powiedziałem, że praktycznie nie ma gramatyki, nie, że w ogóle jej nie posiada.
To samo w sobie jest gramatyką. ;)
No ale jeśli język jest zawieszony, to czekamy na przedstawienie kolejnego.
Dzień dobry :-)
  •  

Elenti

Cytat: тоб рiс тоб w Kwiecień 25, 2012, 15:54:47
No ale jeśli język jest zawieszony, to czekamy na przedstawienie kolejnego.

Na razie jest za mało rozwinięty, by go prezentować. Ale jeszcze trochę czasu i pojawi się w dziale "a priori".
Nie ma mnie!
  •