Jak ustawić sobie dobrą czcionkę na forum?

Zaczęty przez Towarzysz Mauzer, Sierpień 19, 2011, 23:35:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

Cytat: kmitko w Sierpień 21, 2011, 10:30:09
A na moim linuksie był problem (pewnie zaraz Ciupak się odezwie, że Ubuntu to nie jest prawdziwy linux :)).
Twoje rozwiązanie działa też w innych mozillowatych - a przynajmniej w Seamonkey.
Ja z Ubuntu uciekłem, jak tylko zobaczyłem Minta (i z GNOME, jak tylko zobaczyłem Enlightenment). Na starym afrosystemie są teraz jakieś zupełnie inne czcionki domyślne, nie?
  •  

kmitko

Jest jakaś czcionka "Ubuntu" - bardzo fajna, ale musiałem ją ręcznie ustawiać. Zgaduję, że w nowszych wersjach (używam tylko wydań LTS, obecnie 10.04) jest już domyślnie.
Bug, humor i obczyzna.
  •  

愚蠢茶

Błagam, skończcie się bawić tymi czcionkami, bo podstawowa jest dobra.
NYAN貓
ㄩ ㄔ ㄨ ㄋ ㄔ ㄚ
  •  

Pingǐno

Cytat: 愚蠢茶 w Sierpień 24, 2011, 16:06:28
Błagam, skończcie się bawić tymi czcionkami, bo podstawowa jest dobra.

Ale my lubimy, jak widać krzaczki.
Wtedy łatwiej odczytać jakiś conlang, który ma dziwaczne diakrytyki. ;)
  •  

愚蠢茶

Ja i tak, mimo wszystich zmian czcionek, nie widzę wszystkiego tak, jak powinno być.
NYAN貓
ㄩ ㄔ ㄨ ㄋ ㄔ ㄚ
  •  

BartekChom

A może warto to przykleić? Po reinstalacji systemu znowu musiałem poprawić czcionkę, a temat spadł prawie na dno.

Admin: Tak mi przykro.
  •  

CookieMonster93

Ja, żeby było widać diakrytyki w moich postach (głównie diakr. do IPA) po prostu zmieniałem czcionkę w poście. Ta czcionka obecna nie jest zła, ale jestem dalekowidzem i trochę ciężej mi się ją czyta, litery są trochę szczuplejsze. Ustawiłem sobie powiększenie okna z 100 na 110% i jest w miarę git.

Mimo wszystko dobry ruch administracji, będzie widać krzaczki, więc jest na plus. Do czcionki można się przyzwyczaić, ale proponuję ją powiększyć :D
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Vilène

Ponieważ ostatnio niektórzy narzekają na za małe rozmiary czcionek na forum utrudniające czytanie, postanowiłam zapostować dla was Nieoficjalny Tutorial Ustawiania Minimalnego Rozmiaru Czcionki w Przeglądarce:

Mozilla Firefox

1. Wchodzimy w preferencje przeglądarki, wybierając przycisk Preferencje w trójkreskowym menu bądź pozycję Edycja > Preferencje w menu klasycznym.

2. Przechodzimy w otwartym oknie preferencji/w otwartej stronie preferencji na kartę Treść i klikamy w przycisk Zaawansowane w sekcji Czcionki i kolory:



3. Ustawiamy Minimalny rozmiar czcionki w otwartym przez to oknie:



4. Klikamy na OK i jeszcze raz OK.

Chromium / Google Chrome

1. Wpisujemy chrome://settings/fonts w pasku adresu.

2. Na otwartej stronie wyszukujemy sekcję Minimalny rozmiar czcionki i przesuwamy suwak do pożądanego rozmiaru:



3. Klikamy Gotowe.i zamykamy stronę ustawień.

Internet Explorer / Opera

Kidding, przecież tego nikt nie używa xD.

Tak więc stosując to nie będziecie musieli czekać na to aż Todsmer wam przyjdzie i ustawi wewnąrz posta :P.

Ghoster

#23
[...........]
  •  

Canis

Cytat: Ghoster w Czerwiec 24, 2015, 01:21:44
Tutorial by Ghoster:

1. Nie być chujem i tego rozmiaru nie zmieniać.
2. ???
3. Profit!
Shitpost.

Cytat: CookieMonster93 w Styczeń 25, 2013, 14:37:25
Ja, żeby było widać diakrytyki w moich postach (głównie diakr. do IPA) po prostu zmieniałem czcionkę w poście. Ta czcionka obecna nie jest zła, ale jestem dalekowidzem i trochę ciężej mi się ją czyta, litery są trochę szczuplejsze. Ustawiłem sobie powiększenie okna z 100 na 110% i jest w miarę git.

Mimo wszystko dobry ruch administracji, będzie widać krzaczki, więc jest na plus. Do czcionki można się przyzwyczaić, ale proponuję ją powiększyć :D
Przypomnijcie mi, dlaczego właściwie macie jakieś problemy z czcionkami?
  •