Pismo (Szyfr) nie do złamania - Porady

Zaczęty przez Rémo, Maj 04, 2012, 14:27:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Noqa

Jak konlang to po co graficzny? Dla rozszyfrowującego nie ma znaczenia czy znaczki czy słowa. A piszącemu drugiego pewnie łatwiej się nauczyć.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Rémo

Ja mam jeszcze jedno utrudnienie, by do np. "the" w ang. które często występuje dać osobny znak xD Amerykę odkryłem :D
Pozdrawiam! :)
  •  

Rémo

Jak myślicie, czy dobrym pomysłem byłoby stworzyć do mojego alfabetu pismo pół-ideograficzne? Chodzi o to, aby niektóre słowa miały osobne znaki np. Jadę sobie o-o i stasznie świeciło O, HH nie poddałem się. Jadę sobie rowerem i strasznie świeciło słońce, ale nie poddałem się. Co myślicie o takim pomyśle?

Tu jeszcze jeden przykład
Pozdrawiam! :)
  •  

Rémo

Mam pytanie. Jak uważacie, czy w szyfrze/piśmie lepiej użyć ^ czy ' jako kropki, czy może np. $ ?

Zdania:

1.Cześć^ Jestem w autobusie^
2.Cześć' Jestem w domu'
3.Cześć$ Jestem w szkole$

Jak sądzicie? Co byłoby trudniejsze do rozszyfrowania?
Pozdrawiam! :)
  •  

Todsmer

  •  

Rémo

Cytat: tqr w Czerwiec 27, 2012, 18:40:44
Nie ma znaczenia.

Może nie zrozumiałeś. Nie chodziło mi akurat o takie znaki. Chodziło mi o jakiś mały znak czy może jaki większy znak, który byłby na równi z literami.
Pozdrawiam! :)
  •  

Henryk Pruthenia

To najpierw to napisz, a potém pytaj się... Bo zadałeś pytanie do czegoś, czego nie napisałeś wcześniéj... nikt z nas nie jest wieloꙮiém serafiném, wiedzącém wszystko :P

Aureliusz Chmielewski

Nic by to nie dało. Musiałbyś zrobić z tego specjalną literkę, lecz ona by się powtarzała i można byłoby odgadnąć kiedy jest kropka, przecinek etc. xd
The n-word
  •  

Noqa

Dowolny, byle pisać go przed ostatnim wyrazem zdania.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Ghoster

#25
[...........]
  •  

Silmethúlë

W ogóle, jeśli chcesz myśleć o szyfrach, poczytaj sobie o podstawach kryptografii, choćby tu – http://pl.wikipedia.org/wiki/Kryptologia

To, co w tej chwili tworzysz, to po prostu ortografie z dziwnymi znakami, porządny szyfr powinien się opierać na trudniejszych przekształceniach wiadomości, a na dodatek powinien opierać się na jakimś kluczu, za pomocą którego wiadomość jest szyfrowana/odszyfrowywana.
  •  

Rémo

Cytat: Silmethúlë w Czerwiec 28, 2012, 15:48:12
W ogóle, jeśli chcesz myśleć o szyfrach, poczytaj sobie o podstawach kryptografii, choćby tu – http://pl.wikipedia.org/wiki/Kryptologia

To, co w tej chwili tworzysz, to po prostu ortografie z dziwnymi znakami.


Dokładnie to chodzi mi o pismo a nie szyfr. Nazwałem to tak, bo myślałem, że to działa podobnie, ale widzę, że nie. Szyfr już stworzyłem dawno, żeby pokazać, że stworzyć trudne do odczytania pismo jest o wiele trudniejsze niż zrobić trudny szyfr. Jak na razie szyfru nikt nie rozwiązał co potwierdziło moją tezę, bo szyfr zrobiłem przez 5 minut a nad pismami siedzę o wiele dłużej, a jak na razie wszystkie moje publikacje pism na tym forum zostały złamane.
Pozdrawiam! :)
  •  

Ghoster

#28
[...........]
  •  

Rémo

Cytat: Ghoster w Czerwiec 28, 2012, 16:12:58
CytatSzyfr już stworzyłem dawno, żeby pokazać, że stworzyć trudne do odczytania pismo jest o wiele trudniejsze niż zrobić trudny szyfr.
Ty chyba żartujesz...

Nie żartuje... http://jezykotw.webd.pl/f/index.php?topic=379.0
Pozdrawiam! :)
  •