Kangur...

Zaczęty przez Rémo, Maj 05, 2012, 16:22:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Hej. Dzisiaj chcę pokazać Wam, że każdy głupi umie zrobić średnio-trudny szyfr do złamania bez żadnego wymyślania, ale zrobić trudne i do tego ładne pismo (do zapisu polskiego) to nie lada wyzwanie. Na tym wcale się nie męczyłem, wpadł pomysł, więc zrobiłem. Sami widzicie, że podstawiłem liczbami, bo mi się nie chciało wymyślać  :-P Nazwa wymyślona. Do dzieła i spróbujcie zgadnąć. Tak to jest po polsku.
Pozdrawiam! :)
  •  

Todsmer

Nie mam punktu zaczepienia do rozgryzienia tego. :-( Te kółka i kropki to za mało.
  •  

Rémo

Cytat: tqr w Maj 05, 2012, 17:43:31
Nie mam punktu zaczepienia do rozgryzienia tego. :-( Te kółka i kropki to za mało.

Dać dłuższy tekst? :)
Pozdrawiam! :)
  •  

Noqa

No jednak strona powinna być minimum.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Rémo

Cytat: Noqa w Maj 05, 2012, 18:16:43
No jednak strona powinna być minimum.

Postaram się niedługo dodać  ;-)
Pozdrawiam! :)
  •  

Noqa

Czekam na większą ilość tekstu i aż ktoś zrobi analizę częstości (leniwym), ale na razie celuję, że literami są cyfry w wariantach z lub bez przecinka. To znaczy alfabet wygląda np. 1;1,;2;2,...
Dawałoby to 21 liter, dość na uproszczony polski.

Choć może też przecinki odpowiadają za samogłoski.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Todsmer

#6
Moim zdaniem przecinki oddzielają litery (litery składają się z 2 cyfr). Daje to duży zakres znaków. Noqa Twój cel chyba jest błędny, bo moim zdaniem nie da się tak podstawiać liter, żeby było to alternacyjnie. Przecinki za samogłoski to raczej też nie, bo co się stało ze zbitkami spółgłoskowymi?
  •  

Noqa

Jeśli litery składają się z dwóch cyfr to po co przecinki? No i zdarza się, że przerwy miedzy przecinkami bywają różne, choć rzeczywiście zwykle są co dwie cyfry, co jest podejrzane.

No przecież nie każda litera jest oddzielona przecinkiem.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Todsmer

Po co przecinki? Bez przecinków masz np tekst zaszyfrowany 1654136411635136413135463541313543511354135116843541534354352135435444998784945451569496464
i w środku testu pogubisz się, która cyfra jest pierwsza, a która druga.
  •  

Rémo

Proszę jeszcze dłuższy tekst. Wiem, że nie za dobrej jakości, ale rysowałem w paincie  ;-D Może później napiszę więcej xD
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

Odróżnia się kółka od zer?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Rémo

Pozdrawiam! :)
  •  

Rémo

Ktoś jeszcze próbuje?  :-P
Pozdrawiam! :)
  •  

Todsmer

Za trudne, podejrzewam, że dałoby się to rozgryźć, ale trzeba większego doświadczenia, więcej czasu, duużo więcej tekstu, no i szczęścia. Ja nie mam ani jednego, ani drugiego, a szczęście przychodzi samo  :-P
  •  

Aureliusz Chmielewski

Wiem jak to działa :]

Bardzo prosty szyfr, wystarczy poszukać w internecie. Prawda Remo? : D
The n-word
  •