Jak wymawia się wasze nicki?

Zaczęty przez Ojapierdolę, Maj 09, 2012, 14:54:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Noqa

#120
Taa... dlatego Anna to takie obcobrzmiące imię w polszczyźnie.

EDIT: A jeśli chodzi o to, żeby i akcent był po geminacie to masz "Annami" i "annały". Oraz "arrasy".

EDIT2: Myślę, że to po prostu /ll/ jest w polskim dość rzadkie, a wyraz został zaimportowany z angielskiego, gdzie nikt nie potrafi wymawiać geminat.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Wedyowisz

W innych derywatach -ll- jest tu zachowywane, a przynajmniej postać z geminatą IME przeważa (allozaur, allodynia, allel). Ale przyznam się, że sam piszę niekonsekwentnie od zdania do zdania. Języki zachodnioeuropejskie swoją ortografią spowodowały chaos w polskich geminatach/podwojonych spółgłoskach/długich spółgłoskach, chociaż ich pozycja chyba nigdy nie była silna — nawet w rodzimych słowach się nieraz upraszczają (miękko, rosół, piernik).
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Wedyowisz

стань — обернися, глянь — задивися
  •  

spitygniew

Cytat: Ghoster w Styczeń 05, 2014, 13:58:15
Poradźcie się Miodka.
Bo on wie co to jest.
Cytat: Noqa w Styczeń 05, 2014, 14:55:05
Pochodzi z greckiego allo-, więc nie wiem czemu miałoby być przez jedno /l/.
Mówisz grammatyka?
P.S. To prawda.
  •  

Noqa

Tego już nie naprawimy, allofon jest do ocalenia.

Gdzie geminata w pochodnej pieprzu dającej piernik?
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Wedyowisz

Wskazówka: wyraz prasł. ma 3 spółgłoski i po każdej jer.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Noqa

W sensie powinno to dawać jakieś $pper w regularnym rozwoju?
(Cholera, jak się oznaczało niepoprawne formy?)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Wedyowisz

**ppierz. W staropolskim funkcjonuje odmiana pierz : pieprzu.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Todsmer

[ˈtɔzmʲəɹ], ewentualnie [ˈtɔzmʲəɐ̯]

Spoiler
Tak naprawdę to powinno być [ˈtɔzmʲəj], ale chyba jestem zbyt dumny na to :)
[Zamknij]
  •  

Ghoster

#130
[...........]
  •  

matriksoft

/ˈmatrʲiksɔft/ lub też /kætˈkɪti/
void.
  •  

Ainigmos

#132
Tak po attycku, czyli uchumilnie ówczesnym gramatykom, wymawia się mój przydom wg wczesnej koine dialektos z II wieku przed Chr.:
/ai
.nig.mos/

;zaś tak w polskim przekładzie:
/zaˈ.gat.kɔʃ/

;oraz tak akadzki pierwosłów:
/mʊˈ.:.tim/
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •  

Caraig

#133
/ˈkɑɾai̯ɣ/
  •  

ⰗⰎⰀⰂⰋⰖⰞ

:)
  •