Jak wymawia się wasze nicki?

Zaczęty przez Ojapierdolę, Maj 09, 2012, 14:54:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

Mój obecny nick można spokojnie wymawiać ['kaɲis], nie trzeba [kanisɯ] ani żadnych innych niejasnych kombinacji.
  •  

zabojad

Mojego nicku proszę nie wymawiać - on też ma swoje uczucia!
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Vilène

Mój obecny nik czyta się [viˈlɛn], inaczej niż poprzedni, który wymawiało się [ˈvilɛn]. Tak, wiem, to skomplikowane.
  •  

Drukarz

  •  

Feles

Cytat
Mój obecny nik czyta się [viˈlɛn], inaczej niż poprzedni, który wymawiało się [ˈvilɛn]. Tak, wiem, to skomplikowane.
Czyli ten akut, który oznaczał akcent, tak naprawdę nie oznaczał akcentu? Czuję się strollowany.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

spitygniew

A z kiego chuja tam właśiwie jest ten akut w nazwisku fińskim pochodzenia szwedzkiego?
P.S. To prawda.
  •  

Ghoster

#96
[...........]
  •  

Vilène

Cytat: Feles muribus w Październik 11, 2013, 21:08:37
Czyli ten akut, który oznaczał akcent, tak naprawdę nie oznaczał akcentu?
Ten akut był tylko dekoracyjny, jak w Sociétas Nonmetallum. A regułą w moich nikach jest akcentowanie ich na drugą sylabę od końca, jak w polskim :P.
  •  

Canis

Cytat: Vilène w Październik 11, 2013, 23:11:33
Cytat: Feles muribus w Październik 11, 2013, 21:08:37
Czyli ten akut, który oznaczał akcent, tak naprawdę nie oznaczał akcentu?
Ten akut był tylko dekoracyjny, jak w Sociétas Nonmetallum. A regułą w moich nikach jest akcentowanie ich na drugą sylabę od końca, jak w polskim :P.
Właśnie się kapnąłem, że cały czas czytałem tak jak Vilen *teraz* przykazał, a na podstawie tego akutu powinienem był to czytać inaczej...
*tu wstaw suchar o teorii jednego użytkownika*
  •  

Vilène

Krwa, mogłam za pierwszym razem podać też położenie akcentu :(.
  •  

Feles

CytatTen akut był tylko dekoracyjny, jak w Sociétas Nonmetallum. A regułą w moich nikach jest akcentowanie ich na drugą sylabę od końca, jak w polskim :P.
Ale zdajesz sobie sprawę, że to trochę tak jakby nazwać się Jacek i kazać to wymawiać /dʒeisək/? :P
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Cytat: Feles muribus w Październik 12, 2013, 12:34:47
CytatTen akut był tylko dekoracyjny, jak w Sociétas Nonmetallum. A regułą w moich nikach jest akcentowanie ich na drugą sylabę od końca, jak w polskim :P.
Ale zdajesz sobie sprawę, że to trochę tak jakby nazwać się Jacek i kazać to wymawiać /dʒeisək/? :P
>conlanger
>dziwienie sie
  •  

Vilène

Cytat: Feles muribus w Październik 12, 2013, 12:34:47
Ale zdajesz sobie sprawę, że to trochę tak jakby nazwać się Jacek i kazać to wymawiać /dʒeisək/? :P
Albo jak nazwać się Fēlēs, i kazać się wymawiać z krótkimi samogłoskami ^^.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Słowo (jedno) "Feles muribus" wymawiamy następująco: [kɔ'tawkɛ].
  •