Syzyfowa Praca

Zaczęty przez Rémo, Maj 18, 2012, 13:24:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Hej! Dzisiaj doszedłem do wniosku, że tworzenie pisma (może języka też) to syzyfowa praca. Gdy używam swoje pismo ciągle wpadam na nowe pomysły i wymyślam nowe litery, wy też tak macie? Sądzę, że jeśli używa się pisma nie można zahamować jego rozwoju. Co o tym sądzicie?  ;-D
Pozdrawiam! :)
  •  

Todsmer

Kiedyś się powinno ustabilizować. Tak jak stabilizuje się po jakimś czasie używania pismo odręczne. Poza tym wymyślone znaki często są niewygodne w pisaniu.
  •  

Rémo

#2
Cytat: tqr w Maj 18, 2012, 13:35:43
Kiedyś się powinno ustabilizować. Tak jak stabilizuje się po jakimś czasie używania pismo odręczne. Poza tym wymyślone znaki często są niewygodne w pisaniu.

U mnie już 4 lata, a znaki moim zdanie łatwo mi się piszę. Sądzę, że to nie wina "znaczków", tylko samej idei tworzenia pisma...
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

Języki się zmieniają. Pisma się zmieniają.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Todsmer

Cytat: Fēlēs w Maj 18, 2012, 14:13:54
Języki się zmieniają. Pisma się zmieniają.

To wiadomo. Języki zwłaszcza. Ale pismo (przynajmniej w realworldzie) jest w miarę stabilne. W przypadku jednego człowieka również najpierw musi przejść jakiś okres przejściowy, ale później się w miarę stabilizuje. Ja na przykład używam tego samego charakteru pisma od ponad 5 lat, a wcześniej miałem wiele zmian.
  •