Ömĝüria-Omdżuria

Zaczęty przez Caulthaeigh, Maj 20, 2012, 12:34:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Caulthaeigh

Państwo komunistyczne w Azji gdzieś koło Mongolii i Chin. Rządzone twardą ręką najwyższego wodza, wybawiciela i prezydenta Kieüng Monhg po wielkiej rewolucji i detronizacji dotychczasowego Chana-Króla Xiaömobö Häö uy Oïhš a potem rozstrzelania tymczasowego prezydenta Čarbaklü uy Baškiĝi. Jak się pewnie domyślacie (albo i nie :-)) jest to państwo socjalistyczne gdzie wszyscy mają po równo...3 dolary tygodniowo (oczywiście oprócz wodza i generalissimusa najwyższego). Ludzie porozumiewają się tam językiem (uwaga będzie szok!!!) indoeropejskim z osobnej grupy języków Dżurskich które są pod silnym wpływem języków uralo-ałtajskich. Charakterystyczną cechą jest to że każdy kto posiada imię i nazwisko pomiędzy tymi dwoma ma "uy" (uj). Sam nie wiem co to ma niby znaczyć ale nie dociekajmy bo wielki wódz wie wszystko! O mieszkańcach wiadomo tyle że tak na prawdę chcą by wreszcie ten "wielki wódz" umarł ale o tym się nie mówi bo można za to dostać po równo (wedle konstytucji) 5 kul z AK-47.
To by było na tyle ale jeszcze flaga i mapa.
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •