Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Fanael

Mi tam wyszło af14fe3af03c95920c4581ad88b2b12e878acbffcd256c2154a09033dd492e9e, podobno źle. O właśnie, dzięki, podałeś mi kolejny powód, dla którego ta CAPTCHA jest kijowa: jej twórca założył, że Linux to jedyny POSIXowy system i nie ma możliwości wykonania tego na innych, heh.
  •  

Silmethúlë

To fakt. Mógłby używać np. konkretnego formatu aktualnej daty, w określonej strefie czasowej.

Zresztą, ja nie znam tak naprawdę żadnej sensownej captchy, tj. takiej, żeby faktycznie ludzie nie mieli problemów z jej przejściem, a boty nie mogły sobie poradzić. Zazwyczaj captche są po prostu uciążliwe.

Anyway - tamta captcha może mieć sens, jeśli chcesz wykosić wszystkich nieobeznanych z konsolą, niestety, ograniczona do Linuksów.
  •  

spitygniew

Cytat: Silmethúlë w Luty 09, 2012, 20:11:22
Zresztą, ja nie znam tak naprawdę żadnej sensownej captchy, tj. takiej, żeby faktycznie ludzie nie mieli problemów z jej przejściem, a boty nie mogły sobie poradzić. Zazwyczaj captche są po prostu uciążliwe.

Może być?
P.S. To prawda.
  •  

Towarzysz Mauzer

Prościzna, "Legion".

Lepiej zmierzyć się z tym:
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

spitygniew

Cytat: Towarzysz Mauzer w Luty 10, 2012, 12:58:03
Prościzna, "Legion".
Sam nie wiem, wpisałem "black metal logo" i wkleiłem najbardziej pojebane jakie znalazłem.

A sam tych szarpidrutów nie słucham, za wyjątkiem Cradle of Filth (swoją drogą mogą być z siebie dumni, że stworzyli black metal który mnie się podoba).
P.S. To prawda.
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatSam nie wiem, wpisałem "black metal logo" i wkleiłem najbardziej pojebane jakie znalazłem.
Dobra, przyznaję się, sprawdziłem nazwę pliku i zweryfikowałem z Metal Archives :D.

CytatA sam tych szarpidrutów nie słucham, za wyjątkiem Cradle of Filth (swoją drogą mogą być z siebie dumni, że stworzyli black metal który mnie się podoba).
Dani Filth! <3
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: spitygniew w Luty 10, 2012, 13:04:46
A sam tych szarpidrutów nie słucham, za wyjątkiem Cradle of Filth (swoją drogą mogą być z siebie dumni, że stworzyli black metal który mnie się podoba).
Jak dla mnie to bardziej gotyk, ale jak wiadomo, gotyk mieszaniną wszystkiego jest... to może i.

kmitko

Cytat: Silmethúlë w Luty 09, 2012, 20:11:22
Zresztą, ja nie znam tak naprawdę żadnej sensownej captchy, tj. takiej, żeby faktycznie ludzie nie mieli problemów z jej przejściem, a boty nie mogły sobie poradzić. Zazwyczaj captche są po prostu uciążliwe.

"Jaki kolor ma trawa?", "Wpisz drugie słowo tego zdania", "Powiedz przyjacielu i wejdź" lub podobne.
Bug, humor i obczyzna.
  •  

Canis

Ja czasami robię inną prostę captchę (a raczej no test antybotowy):

"Napisz słowo "оkо". Nie kopiuj go! Litery "o" zastąpiliśmy identycznie wyglądającymi znakami alfabetu rosyjskiego. Roboty się nie połapią."

Nie połapały się.
  •  

Dynozaur

Wkurwia mnie ostatni butthurt pielęgniarek o "siostrę". Teraz chcą być "paniami", choć tyle czasu im to nie przeszkadzało...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Silmethúlë

Niepisanie kropki po skrótach w przypadkach zależnych (właściwie: we wszystkich o innej formie niż mianownik).

Ot takie np. "dr nauk humanitarnych Rolandasowi Kregždysowi", gdy powinno być "dr. nauk humanitarnych Rolandasowi Kregždysowi" (tutaj).

Najgorsze, że to się zdarza w poważnych gazetach, jak i tekstach publikowanych przez wydziały humanistyczne uniwersytetów.
  •  

Noqa

Forma z kropką byłaby jeszcze dziwniejsza. dr to skrót typu "początek+koniec", dodawanie do tego kropki sygnalizowałoby, że chodzi nam o skrót od jakiegoś dr+coś, np. powiedzmy dragona.

Ja bym zapisał: drowi nauk humanitarnych Rolandowi Kregždysowi.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Silmethúlë

#357
Forma z kropką to standard w polskiej ortografii. Nawet PWN się z tym zgadza. Wynika to stąd, że jest to w tym momencie skrót nie od "doktor", ale od "doktorowi". Oczywiście "drowi" też byłoby OK. Ale zdecydowanie nie samo "dr" bez kropki.

http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629574

A odmiana imienia to jeszcze inna kwestia, też w sumie wolałbym "Rolandowi".
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Silmethúlë w Luty 28, 2012, 00:26:14
Najgorsze, że to się zdarza w poważnych gazetach, jak i tekstach publikowanych przez wydziały humanistyczne uniwersytetów.

i na tabliczkach...
kiedyś niemal się pokłóciłem na ten temat z wykładowcą...
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Dynozaur

Wkurwia mnie, jak amerykańce wymawiają słowo "party".

A na ogół to Brytysz mnie wkurwia (i te typowe "szkolnizmy" typu "here you are" czy "needn't").
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •