Autor Wątek: Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]  (Przeczytany 245614 razy)

Offline Noqa

Odp: Co was wkurza w języku [s/z/wi/]
« Odpowiedź #570 dnia: Czerwiec 24, 2012, 21:58:01 »
Ale "aż" zakłada, że wiemy ile i tą ilość podkreślamy, a nie, że przypuszczamy, że mogło być kogoś aż tyle.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.

Offline Dynozaur

• Audytor w: Komisja Ustalania Nazw Miejscowości
  • Wiecznie obserwowany
« Odpowiedź #571 dnia: Czerwiec 25, 2012, 10:11:05 »
Wkurwia mnie, że Wikimedja ostatnio wymyśliła, że nazwy języków w Interwiki są pisane wg normy ortograficznej danego języka, co poskutkowało tym, że są w większości pisane małą literą.

Wolałem wcześniejszą urówniłówkę - wszystko z wielkiej. Moim zdaniem, takie wyrwane z kontekstu pojedyncze wyrazy powinny być zawsze pisane wielką literą, bo (w pewnym sensie) zaczynają nieistniejące "zdanie". Poza tem, lepiej wygląda to estetycznie. To co zrobiła Wikimedja wygląda obleśnie, przyznajcie.
Precz z homofobją, transfobją i bifobją!
Wyrugujmy te potworki językowe raz na zawsze.

Offline Vilène

« Odpowiedź #572 dnia: Czerwiec 25, 2012, 10:21:27 »
Dla mnie to źle wygląda, bo jest mocno niekonsekwentne...

Offline Towarzysz Mauzer

« Odpowiedź #573 dnia: Czerwiec 25, 2012, 10:49:02 »
Ech, powinno się w takim razie w danej odmianie Wikipedii tłumaczyć nazwy wszystkich języków na język tego wydania w jego prawidłach prawopiśmiennych.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ

Offline Vilène

« Odpowiedź #574 dnia: Czerwiec 25, 2012, 11:06:24 »
Ech, powinno się w takim razie w danej odmianie Wikipedii tłumaczyć nazwy wszystkich języków na język tego wydania w jego prawidłach prawopiśmiennych.
To nie byłoby takie głupie, w końcu ja często mam tak, że szukam odnośnika np. do greckiej wersji pod "G", i dopiero po jakimś czasie się orientuję, że powinienem pod "E"... Albo szukam wersji nepalskiej, i mam wtedy zagwozdkę, czy nepalski to będzie "मराठी", czy może też "नेपाली"...

Offline Fanael

« Odpowiedź #575 dnia: Czerwiec 25, 2012, 13:40:04 »
Wtedy co wersja językowa, to niemiecki w zupełnie innym miejscu.

Offline Towarzysz Mauzer

« Odpowiedź #576 dnia: Czerwiec 25, 2012, 14:02:27 »
A gdyby posortować wg domen?
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze

Offline tob ris tob

« Odpowiedź #577 dnia: Czerwiec 25, 2012, 15:26:08 »
A czyż nie tak jest?
Dzień dobry :-)

Offline Fanael

« Odpowiedź #578 dnia: Czerwiec 25, 2012, 15:34:38 »

Offline Widsið

« Odpowiedź #579 dnia: Czerwiec 25, 2012, 17:31:47 »
Zależy od edycji. Angielska ustawia alfabetycznie wg rodzimej nazwy, francuska wg domeny, skandynawskie wg domeny, dając języki skandynawskie na samą górę, a robotowapolska niby ma jakieś normy, jak na wszystko, ale w praktyce w każdym artykule jest inaczej.

Offline Feles

« Odpowiedź #580 dnia: Czerwiec 25, 2012, 20:51:14 »
Wkurza mnie to, że jak próbuję wpisać do paska przeglądarki "co słuchasz w tej chwili", to okazuje się że temat ma jakieś "czego". :-\

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości

Offline żuwaczky

• REAL SLIM SHADY
« Odpowiedź #581 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:08:56 »
Wkurzają mnie typowe first world problems ; )

Offline Vilène

« Odpowiedź #582 dnia: Czerwiec 26, 2012, 15:14:48 »

Offline Towarzysz Mauzer

« Odpowiedź #583 dnia: Czerwiec 26, 2012, 15:49:59 »
Że nie Beuthen? Prawie wszystkie nazwy miejscowości w Polsce mają pochowane niemieckie egzonimy na de.wiki. Pewnie wparowali tam kiedyś bieda-narodowcy z oburzonymi buciorami i postanowili być politycznie poprawni.

Offline Widsið

« Odpowiedź #584 dnia: Czerwiec 26, 2012, 16:02:01 »
Jeśli zna się niemiecki, tutaj można poczytać o tym, dlaczego tak jest. Generalnie chodzi o zakres użycia egzonimu we współczesnych tekstach.