Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Cytat: zavackŷ w Lipiec 08, 2012, 21:37:08
Wyślę Ci pocztówkę z jej zdjęciem.

A będziesz widział jaki znaczek kupić? Wyślę ci, żebyś sobie wstydu na poczcie nie narobił.  :-P
Pozdrawiam! :)
  •  

Henryk Pruthenia


żuwaczky

  •  

PawełSz

Pisownia francuska i angielska fe :), z wymową nie mam problemu
  •  

żuwaczky

  •  

Todsmer

Ehh, pewno i tak spojrzy do słownika. Chociaż "nie lubi nudnych książek o językach", to może nie :P
  •  

spitygniew

Dlaczego Gruzja promuje się w Polsce angielską nazwą swojego kraju?...
P.S. To prawda.
  •  

tob ris tob

A dlaczego Egipt swego czasu też?

Tak w ogóle, wracając do tych egzonimów, francuskojęzyczna reklama polski miała parę nazw miast, ale z wyjątkiem Varsovie i Cracovie to wszystkie został przeczytane po polsku ("Wrocław" przez [v], [r] i [t͡s] itd.).
Dzień dobry :-)
  •  

spitygniew

Dlaczego psychoanalityk to po angielku "therapist"? Przecież od psychoanalizy do terapii jeszcze chyba daleka droga...
P.S. To prawda.
  •  

Rémo

Czemu Polacy tak nie szanują swojego języka i piszą/czytają "Birgam University"? A nie "Uniwersytet w Birgam"... To chyba nie jest jakaś nazwa własna, bo w Stanach mówi się "Jagiellonian University" a nie "Uniwersytet Jagielloński". We Francji to by było nie do pomyślenia.
Pozdrawiam! :)
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Widsið

Cytat: Rémo w Lipiec 20, 2012, 18:55:45
Czemu Polacy tak nie szanują swojego języka i piszą/czytają "Birgam University"?
A robią tak? o.O
  •  

Ghoster

#777
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia


varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Ghoster w Lipiec 20, 2012, 19:23:22
A nieco bardziej do tematu - wkurwia mnie używanie słowa "tą" zamiast "tę"; najgorsze jest to, iż sam się na tym łapię, i mimo że poprawiam się za każdym razem, to i tak denerwuje mnie to coraz bardziej i bardziej, ponieważ mówię już jak inni, którzy kaleczą polszczyznę.
ja mam wręcz odwrotnie - staram się w miarę konsekwentnie mówić [i, o zgrozo, pisać] "tą" zamiast "tę". czasem mam wprawdzie chwilę zawahania, ale regularyzacja sama się nie zrobi. ;) trzeba być konsekwentnym i nie tylko postulować pewne sprawy, ale i samemu się do nich stosować.

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 20, 2012, 19:29:22
A mówisz tę słodkę rybę? :D :D :D
i "przenoś moję duszę utęsknioną."
;P
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •