Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

#1080
[...........]
  •  

Dynozaur

Cytat: Ghoster w Wrzesień 13, 2012, 18:54:29Tak w ogóle to czemu jestem "obserwowany", o co chodzi? xd

Że możesz wstąpić do Zadrugy Bluden. tak w ogóle, to powinna być Zadruga Bludom... użyłem złego imiesłowu!
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Noqa

Wkurza mnie wymawianie /oʊ/ jako [oʊ]. Ten dźwięk jest paskudny.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Vilène

  •  

Todsmer

  •  

Feles

To, że angielski używa łudoangielskiej transliteracji rosyjskiego zamiast pisowni włoskiej?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Widsið

To, że Stawropol przemienił się w pomnik kogoś nawet niezupełnie ważnego?
  •  

Vilène

Feles trafił, Widsiðowi zalecam spojrzenie, w którym temacie w jakim dziale umieściłem tego posta.
  •  

Widsið

Przywykłem do offtopu w każdym dziale.

W sumie, angielska Wikipedia podaje oba warianty, a w myśl jej polityki nazywania stron, wygrywa ten wariant, który jest częściej używany. Przypuszczam, że wersja Tolyatti faktycznie może być używana częściej, przy "staranności" anglojęzycznych mediów jeśli chodzi o nazwy własne we wschodniej i środkowej Europie.
  •  

Dynozaur

Straszne miasto, tak w ogóle. Podobno po zmroku się tam dzieją dziwne rzeczy.

A nazwa wyjątkowo głupia (choć dobrze oddaje mafijny charakter miasta :P). Zastanawiam się dlaczego na fali powrotów do pierwotnych nazw nie przywrócono prawowitej nazwy Stawropolowi.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Noqa

Mogę się spróbować spytać mojej Chinki-Malezyjki.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

spitygniew

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 18, 2012, 10:21:09
Doppelpost!

To niesamowite na ile sposobów można powiedzieć "głupi" po malajsku.

Ciekawe czy istnieje pomiędzy nimi jakaś różnica semantyczna.
Ale dlaczego cię to wkurza? Zazdrościsz?

Mnie wkurza vintage.
P.S. To prawda.
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Dynozaur

Cytat: spitygniew w Wrzesień 18, 2012, 13:38:52Ale dlaczego cię to wkurza? Zazdrościsz?

Kurwa, miało być w WTF lingwistycznych. Ktoś przeniesie jeśli zechce, albo i nie.

PS: W sumie trochę zazdroszczę.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •