Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

  •  

Noqa

Też zawsze miałem z tym problem. To "hold" jakoś wychodzi na pierwszy plan.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Noqa

Wkurza mnie, że polski dla h/ch ma faktycznie /h/, /x/, /χ/, /ç/, a do tego jeszcze coś pomiędzy /x/ i /χ/, a to wszystko się kompletnie marnuje, choć mogłoby tworzyć fascynujący zestaw i dodawać więcej tego charczącego brzmienia.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#1158
[...........]
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Pingǐno

Cytat: Ghoster w Październik 05, 2012, 23:07:44
[ʜ]olera, [ħ]ciałbym, by w polskim było więcej [ʢ]łosek arabskowaty[χ].

Moje głębsze narządy mowy płakałyby.
Nie wiem, jak Arabowie się do takich głosek dostosowali. ;_;
  •  

Noqa

Ale to, co ja mówiłem, to od uvulum w górę - żadnych tam gardłowych.
Choć [ħ] to całkiem ładny, soczysty dźwięk akurat.

Pingingo - nie bądź mięczakiem.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#1162
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

U mnie jest [χ] jako alofon
  • przed /a/. Téż czasami przechodzi x > χ, gdy znajduje się w wygłosie, a samogłoską poprzedzającą jest owe /a/.
    /daχ/, /χawva/, /daχaχ/.
    Etc.
    Kiedyś to było normą, a teraz zdarza się coraz rzadziéj.

Pingǐno

#1164
Dyskryminujecie mnie. :c

Jedyne, co potrafię z takich spółgłosek, jest zwarcie krtaniowe i jakaś nagłośniowa, której zaklasyfikować nie jestem w stanie.

Cytat"głęboki"

Nie brzmi to dumnie! Nie brzmi!
  •  

Ghoster

#1165
[...........]
  •  

Fanael

Chcesz pobić swój własny rekord ilości hipsterstwa fonetycznego w jednym poście, czy co?
  •  

Noqa

Kontynuując temat [ħ] - jest ono całkiem przyjemne artykulacyjnie, bo czuje się, jakby język leżał praktycznie swobodnie. Co każe mi myśleć, czy [ħ] nie byłoby zdolne do jakichś gorących koartykulacji. Zdaje się, że ħɬ wychodzi całkiem sprawnie.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Dynozaur

Cytat: Ghoster w Październik 06, 2012, 02:13:11
W ogóle to jutro chyba zrobię jakiś "głęboki" konlang. xd

Deepthroat language?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Ghoster

#1169
[...........]
  •