Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

Cytat: Vilén w Styczeń 11, 2013, 16:51:50
,,01 2065 am 06. Juni 1979 vor dem E  315 "GEDANIA" von Gdynia über Szczeczin und Angermünde nach Berlin in Berlin-Lichtenberg."

Te szwaby własnych nazw dawnych niemieckich miejscowości pozapominały, czy jak?

Mam nadzieję, że jako "dawną niemiecką nazwę" Gdyni macie na myśli Gdingen, nie Gotenhafen.

kurwa... a przyrzekłem sobie, że moja aktywność na forze będzie się ograniczała do hipermerytorycznych postów nt. natlangów i conlangów...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

żuwaczky

Nie pozapominali, poprawność zabrania im ich używać. Na wikipedii graniczy z cudem znalezienie tabelki z oryginalnymi nazwami miejscowości. W artykule o Katowicach dzielnice istniejące są obowiązkowo polskie (Bogucice, nie Bogutschütz), nieistniejące po niemiecku (Bedersdorf, nie Bederowiec).
  •  

Silmethúlë

Co mnie wkurza w kwestii obyczajowości językowej (i tak, wiemy, Dynozaur, że się pod tym podpiszesz wszystkimi swoimi i cudzymi kończynami...) – wypikali słowo ,,nigger". Że tak się wyrażę – po jaki chuj? Na całe szczęście nie zrobili tego w samym filmie (który, ze względu na humor i postać Niemca gorąco polecam).
  •  

Dynozaur

Django - wybieram się. Uwielbiam Tarantina. Tylko muszę trochę uporządkować kwestje związane z nauką, przede mną zjebany tydzień...

A co do tego wypikania, moje zdanie jest chyba oczywiste. Amerykańce...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Vilène

Cytat: Dynozaur w Styczeń 21, 2013, 21:48:55
Django - wybieram się. Uwielbiam Tarantina.
O, Tarantino stworzył film o tworzeniu stron internetowych w Pythonie? Cool.
  •  

Feles

Cytat: Silmethúlë w Styczeń 21, 2013, 21:17:02
Co mnie wkurza w kwestii obyczajowości językowej (i tak, wiemy, Dynozaur, że się pod tym podpiszesz wszystkimi swoimi i cudzymi kończynami...) – wypikali słowo ,,nigger". Że tak się wyrażę – po jaki chuj?
Jeden kredyt kary za wykroczenie przeciw statutowi werbalnej moralności.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

zabojad

...moja polonistka twierdzące że Polski pochodzi od SCSa. Ta kobieta ostatnio stwierdziła, że jesteśmy ABNEGATAMI bo się nie interesujemy ogólnie pojętą kulturą.(ofc cała moja klasa chodzi jak tylko się da do teatrów, kin etc. głównie w czasie wolnym)
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Silmethúlë

Cóż, polonista jaki jest, każdy widzi. Jak umie przeczytać cyrylicę, to dobrze. Jak rozróżnia SCS i prasłowiański, to już zakrawa o cud.

Zawsze mogła twierdzić, że litewski jest słowiański, fiński skandynawski lub coś podobnego, też bym się wcale nie ździwił.
  •  

elslovako

#1343
U mnie palnęła, że litewski jest ugrofiński, ale estoński już bałtycki. A od historii że Macedończycy mieszkający w Byłej Jugosławiańskiej Republice Macedonii Słowianami nie są, ale Węgrzy jak najbardziej.
  •  

tob ris tob

U mnie w szkole takiego hardkoru nie ma, ale ostatnio w mojej ukochanej TVP Kraków pojawił się reportaż, gdzie ktoś tam mówił, że jest zainteresowanie na osoby znające języki rzadkie, np. holenderski, szwedzki, niderlandzki...
Dzień dobry :-)
  •  

elslovako

Cytatholenderski
Cytatniderlandzki
wut

Czy jak nauczę się pierwszych 4 rozdziałów "Węgierski - ucz się sam" (bo na więcej moja łepetyna nie pozwala) zostanę zakwalifikowany jako znający "język rzadki"?
  •  

Towarzysz Mauzer

Czy francuski to język rzadki? Rzadko są w nim informacje w stosunku do liczby słów.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Pingǐno

W mojej szkole są, oprócz dojcza i inglisza: francuski, rosyjski i łacina.
Wybrałem francuski. :P
Widziałem raz, jak ktoś pisał coś po japońsku. ;o
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Pingǐno w Styczeń 22, 2013, 16:55:11
W mojej szkole są, oprócz dojcza i inglisza: francuski, rosyjski i łacina.
Wybrałem francuski. :P
Widziałem raz, jak ktoś pisał coś po japońsku. ;o
Yyy, a to odnosi się do...?

U mnie moja ulubiona polonista rozróżnia i SCS i prasłowianski, raz nawét miałem dyskusję z nią na temat rozwoju języka polskiego, a nauczyciel od polskiego (drugi, mam dwóch) sprawdzajać mnie zeszyt czytał normalnie moją cyrylicę, w miarę ogarniając to, jak to stwierdził "na studjach mieli gorsze rzeczy".

Noqa

Chyba już to raz pisałem. Ja chcę stronę aplikatywną! Jak bez tego można dowody matematyczne pisać. Albo i nawet dwie! Gdy się nagle okazuje, że "macierz A' powstałą z macierzy A poprzez zmianę elementów ak1, ..., akn, z wyłączeniem akk" trzeba zamienić na "macierz A' powstałająca z macierzy A poprzez zmianę elementów ak1, ..., akn, z wyłączeniem akk, która ma wyznacznik różny od 1", a potem jeszcze okazuje się, że całość idzie sie jebać, bo jednak kolejne zdanie każe, by brzmiało to "dla macierzy A' powstałającej z macierzy A poprzez zmianę elementów ak1, ..., akn, z wyłączeniem akk, która ma wyznacznik różny od 1,..." to naprawdę człowieka trafia szlag i modli się o jakieś inne markierowanie.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •