Wniosek o... cd [ograniczenia dotyczące podpisów -- przyp. adm.]

Zaczęty przez Silmethúlë, Maj 29, 2012, 23:36:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Silmethúlë

Bez przesady, nie popadajmy w skrajności. Ale jak podpis jest 5 razy dłuższy od średniej długości posta, to coś jest nie tak.
  •  

Vilène

Cytat: Silmethúlë w Maj 30, 2012, 16:54:28
Bez przesady, nie popadajmy w skrajności.
To nie jest skrajność, to jest ogólnie przyjęta maksymalna wielkość podpisu...
  •  

Silmethúlë

80 znaków w wierszu to norma z czasów terminali VT100

Brak jakichkolwiek obrazków w podpisie to również norma z czasów terminali VT100.
  •  

Canis

Podpis powinien być jak najmniejszy, uważam... z definicji podpisu...
  •  

Noqa

Te ogromne podpisy naprawdę przeszkadzają czytać i nadają forum trochę pokemoniasty charakter.
Jak ktoś chce się dzielić obrazkami to niech sobie tumbrla założy. Parę cytatów czy linków to zdecydowanie wystarczająco.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Fanael

Cytat: Noqa w Maj 30, 2012, 18:00:20
Te ogromne podpisy naprawdę przeszkadzają czytać i nadają forum trochę pokemoniasty charakter.
Jak ktoś chce się dzielić obrazkami to niech sobie tumbrla założy. Parę cytatów czy linków to zdecydowanie wystarczająco.
To!
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatTe ogromne podpisy naprawdę przeszkadzają czytać i nadają forum trochę pokemoniasty charakter.
Jak ktoś chce się dzielić obrazkami to niech sobie tumbrla założy. Parę cytatów czy linków to zdecydowanie wystarczająco.
To, to, to. I jeśli wejdą jakieś obwarowania co do ilości linij podpisu - a jestem za każdymi - to skłonnym skrócić moją obecną sygnaturkę.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Vilène

Cytat: Towarzysz Mauzer w Maj 30, 2012, 19:35:58
To, to, to. I jeśli wejdą jakieś obwarowania co do ilości linij podpisu - a jestem za każdymi - to skłonnym skrócić moją obecną sygnaturkę.
E, akurat ty masz dobrą. Formatowanie jeszcze może zostać, o ile nie są to kolorki.
  •  

Ghoster

#23
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Ja nie odrzucę swojego opisu, możecie mnie wierzyć, ale są fora, mniej robnięte niż te, gdzie pozwalają robić opisy dłuższe a dłuższe.
A tekstu nie skrócę, mam go od początku forum, obrazek zmieniłem na jak najbrdziej neutralny, ot, obrazek ze strony SLOTa, pokazujący go na tle ludzi. Kaniec.

Ja nie zmienię, tego jest pewien.

Noqa

No, jest też forum Onetu.. Tylko czy z tego wynika, że to ma wyglądać jak tamto?

Twój podpis nikomu ideologicznie nie przeszkadza. Tylko, że wizualnie sprawia, że forum zaczyna wyglądać jak jakieś ELLE, gdzie 2/3 to reklamy.
Jaki jest sens tego, żebyśmy pod każdym twoim postem oglądali tekst piosenki i jeszcze zdjęcie? Bo akurat tu musisz się wyrazić?

Nie ma co sobie rekompensować długim podpisem.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Vilène

Hm, właśnie gdzie indziej znalazłem inny pomysł na limity co do sygnaturek – dopuścić obrazki, ale ustalić maksymalny obszar, jakie mogą zajmować. Powiedzmy... 350×165px ± 10px. Oczywiście problem jest z tym, że na różnych komputerach tekst może być renderowany czcionkami różnych rozmiarów, co może wykluczać taki sposób ograniczenia jako obiektywną miarę.
  •  

Towarzysz Mauzer

Uznajmy jakąś czcionkę za standardową przy rozdzielczości, którą statystyki wykazują jako najpopularniejszą. Nie ma bezstronności, jest tylko dążenie do.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Vilène

Cytat: Towarzysz Mauzer w Maj 30, 2012, 23:58:22
Uznajmy jakąś czcionkę za standardową przy rozdzielczości, którą statystyki wykazują jako najpopularniejszą. Nie ma bezstronności, jest tylko dążenie do.
przy DPI*

No i też z tym jest problem, bo wtedy użytkownik, żeby stwierdzić czy sygnaturka znajduje się w dopuszczalnym limicie, musiałby mieć odpowiednią czcionkę i ustawić sobie odpowiednie DPI... Nie, chyba jednak limit 80±5×4 znaki byłby lepszy. I dopuścić obrazki, ale z określeniem maksymalnego rozmiaru i odpowiednim zmniejszeniem limitu pozostałych znaków.
  •  

Silmethúlë

Określanie konkretnych zasad dot. wielkości sygnaturek jest IMO bez sensu. Naprawdę chce wam się liczyć znaki i piksele?

Każdy przypadek, IMO, powinien być rozpatrywany osobno, ewidentne rozwalanie forum wielkimi obrazkami + ścianą tekstu + polityką powinno być z miejsca karane ostrzeżeniem i wywaleniem sygnaturki, w przypadku mniej rażących powinna padać prośba do usera o zdjęcie jej i ew. dyskusja na jej temat. Tak byłoby, IMO, w duchu tego forum. Bez sztywnych zasad, których musimy się koniecznie trzymać.

Te bardzo rażące przypadki zostawiłbym pod subiektywną ocenę admina i moderatorów (+ ew. odwołania i możliwość późniejszej dyskusji). Takim rażącym przypadkiem byłaby poprzednia sygna Dynozaura. Bardzo dyskusyjnym przypadkiem byłaby aktualna sygna Dynozaura, a co za tym idzie - również aktualnie moja.

To, co ma Henryk osobiście postrzegam jako na granicy rażącej a dyskusyjnej. Gdybym był adminem, to bym ją pewnie zdjął i ew. później próbował wymusić mniejszą, o ile to możliwe bez robienia afery na forum publicznym, w ostateczności poddając to pod otwartą dyskusję.
  •