Język Wampirów

Zaczęty przez MrVassil, Maj 31, 2012, 21:07:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mścisław Bożydar

E, ja tam bym język wąpierzy z SCSa wyprowadzał, bo wampiry to przecie nasz rodzimy twór ;-)

Ale nie, nie czepiam się :D
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Ghoster

#16
[...........]
  •  

MrVassil

Cytat: Ghoster w Czerwiec 05, 2012, 06:06:56
Ogólnie to niebywale proste to, jak każdy pierwszy język a priori jest on aglutynacyjny, przez co tworzenie w nim zdań jest niezwykle proste, tym bardziej, gdy dane końcówki doczepia się do każdego wyrazu tak samo, gdyż nie ma tam żadnych fonotaktyk (tak jakbym sam kiedyś jakąś dobrze opracował xd). Samo słowo "vam'pir" oznaczające "wyższego człowieka" w ogóle dziwnie brzmi, ponieważ to tak jakby ludzie nie nazywali siebie ludźmi, tylko "mądrzejszymi małpami", tak języki raczej nie działają; nawet jeśli w a priori wszystkie chwyty dozwolone, to chciałem się przyczepić. Ogólnie to brak tu jakiegoś konkretnego planu, koncepcji startowej, ot, opracowana fonetyka na szybko i przetłumaczone kilka pierwszych rzeczy jakie się nasuwają na myśl przy tworzeniu języka (tak nawiasem mówiąc to strasznie mnie boli, że wszystkie konlangi używają systemu dziesiątkowego, w dodatku tak niebywale prostego w większości przypadków, gdzie liczby od jeden do dziesięć są zawsze jakieś inne, potem zazwyczaj gdzieś w granicach od jedenaście do dwadzieścia wchodzą formy nieregularne, a potem już tylko konstrukcje "coś plus coś").
Nie chciałbym tutaj autora w jakikolwiek sposób zniechęcać, wolałbym, by to zostało potraktowane jako... Rady.
Dzięki za rady. Dobrze jest wiedzieć co się zrobiło źle. Postaram się, żeby moje następne (jeśli takie będą) conlangi nie były aż tak nóbowate.
  •  

Todsmer

Cytat: Ghoster w Czerwiec 05, 2012, 06:06:56
(...) tak nawiasem mówiąc to strasznie mnie boli, że wszystkie konlangi używają systemu dziesiątkowego, w dodatku tak niebywale prostego w większości przypadków, gdzie liczby od jeden do dziesięć są zawsze jakieś inne, potem zazwyczaj gdzieś w granicach od jedenaście do dwadzieścia wchodzą formy nieregularne, a potem już tylko konstrukcje "coś plus coś".

Nie wszystkie. Jeden z moich używa np. mieszanego dwunastkowo-siódemkowego. :-P
  •  

Mścisław Bożydar

Cytat
ale znając życie ktoś mnie ubiegnie
Taa, pewnie ja.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Henryk Pruthenia

#20
Cytat: Mścisław Ruthenia w Czerwiec 05, 2012, 20:24:57
Cytat
ale znając życie ktoś mnie ubiegnie
Taa, pewnie ja.
Wybacz, ale z użytkowników tego fora, to mię zwą wąpierzém, nie Ciebie.

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Ghoster w Czerwiec 05, 2012, 06:06:56
(tak nawiasem mówiąc to strasznie mnie boli, że wszystkie konlangi używają systemu dziesiątkowego, w dodatku tak niebywale prostego w większości przypadków, gdzie liczby od jeden do dziesięć są zawsze jakieś inne, potem zazwyczaj gdzieś w granicach od jedenaście do dwadzieścia wchodzą formy nieregularne, a potem już tylko konstrukcje "coś plus coś").

heh, no ja zrobiłem kiedyś system nawet przesadnie pokombinowany, tylko już nie starczyło mi energii do obudowania tego jakimś konlangiem. ;)
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Henryk Pruthenia

#22
Cytat: varpho :Ɔ(X)И4M: w Czerwiec 06, 2012, 23:20:09
Cytat: Ghoster w Czerwiec 05, 2012, 06:06:56
(tak nawiasem mówiąc to strasznie mnie boli, że wszystkie konlangi używają systemu dziesiątkowego, w dodatku tak niebywale prostego w większości przypadków, gdzie liczby od jeden do dziesięć są zawsze jakieś inne, potem zazwyczaj gdzieś w granicach od jedenaście do dwadzieścia wchodzą formy nieregularne, a potem już tylko konstrukcje "coś plus coś").

heh, no ja zrobiłem kiedyś system nawet przesadnie pokombinowany, tylko już nie starczyło mi energii do obudowania tego jakimś konlangiem. ;)
http://www.conlanger.fora.pl/conlangi,2/jezyk-hanzo,3518.html

Spróbuj zrozumieć, jak wygląda tam sposób liczenia.
Miłej zabawy !

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 06, 2012, 23:35:39
http://www.conlanger.fora.pl/conlangi,2/jezyk-hanzo,3518.html

Spróbuj zrozumieć, jak wygląda tam sposób liczenia.
Miłej zabawy !

ale już przecież się na ten temat wypowiadałem.
EOOT? :)
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •