Takie sobie cóś...Słowaria

Zaczęty przez Caulthaeigh, Czerwiec 02, 2012, 08:38:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Caulthaeigh

Slowania-Slowaria (Slovania-Slovarsko) - państwo położone gdzieś koło Słowacji. Mapa powstała z nudów.

Slovarská republika
Republika Slowarska
Język urzędowy: słowarski, słowacki i lędzki
Stolica: Kráľevské Mesto
Ustrój polityczny: demokracja parlamentarna
Głowa Państwa: Peter Liptovsky
Szef rządu: premier Ivan Horolezec
Jednostka monetarna: 1 korona(slrk)=100 halerz (slrh)
Religia: Protestantyzm, Prawosławie, Rodzimowierstwo Słowiańskie

Geografia
Slowania leży na dość zróżnicowanym terenie. Na północy i wschodzie rozciągają się wysokie pasma góskie-Slovanské Hory które łączą się z Tatrami, zaś na zachodzie góry osiągające mniej więcej wysokość Gubałówki lub Nosala, nazywane są Smrekovym Beskidem. Na południowym zachodzie znajdują się równiny naddunajskie a na południu i południowym wschodzie różnej maści pagórki i beskidy. Tak więc Slowania jest krajem raczej górzystym. Na terenie Slowanii znajduje się rzeka która "płynie" w górę (Řeka ktera plýva k horu). Nie wyjaśniono do dziś tego zjawiska...ale jest to jedna z największych atrakcji Słowarii
Historia
Około roku 900 na terenach Slowarii pojawiają się pierwsze plemiona słowiańskie. W roku 1000 powstaje pierwsze państwo Slowarskie-Slowża. Około 1180 roku zdobycie Słowży przez Heiliges Römisches Reich. 10190-1390 okres powstań, buntów i ucisku na ludność Słowarii. W 1400 ludzie buntują się i wybucha powstanie w którym to część Słowarii zostaje wyzwolona. Od 1420 do 1450 formuje się jako takie państwo Słowarskie pod nazwą Wolna Słowiania Wschodnia. W 1501 Słowaria zostaje ponownie zdobyta przez Święte Cesarstwo Rzymskie. Od 1501 do 1587 Słowaria przez liczne powstania i biedę jest najbardziej zaniedbaną i zniszczoną częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego. W 1612 Słowaria ponownie się wyzwala a jej księciem zostaje mądry Radomir I "Budowniczy". 1620 - Słowaria staje się jednym z najmniejszych ale najsilniejszych i najpiękniejszych krajów Europy. Od 1630 do 1670 Słowaria zostaje odbudowana w całości a także zostaje wniesione miasto: Zámok na Dunaji. Od 1670 do 1750 Słowaria jest najspokojniejszym krajem w Europie i omija go praktycznie każda wojna, powstanie czy inne tego typu sprawy. 1751-zdobycie Słowarii przez Imperium Habsburgów. Z jednej strony zaszkodziło to Słowarii a z drugiej pomogło gdyż miasta rozbudowano lub wznoszono nowe. W 1804 Cesartwo Austri zdobywa Słowarię. W 1867 Słowaria wchodzi w  skład Austro-Węgier. W 1918 Słowaria proklamuje swoją
niepodległość. Podczas drugiej wojny światowej zostaje najpierw przejęta przez Hitlera zaś później przez Rosję. Po skończeniu drugiej wojny światowej zostaje republiką ludową. W 1983 władze komunistyczne postanawiają ustąpić. W 1984 Słowaria oficjalnie przyjmuje nazwę Republiki Słowarii i tak zostaje do dziś...
Tak, tak...wiem. Złe daty, źle napisane

Podział administracyjny
Mapę podziału macie na dole w załączniku
Różowy (czy coś takiego) - Kraj podgórski (Podhorský Kraj) stolica: Kraľevské Mesto
Zielony - Zachodnio-podgórski kraj (Západno-Podhorský Kraj) stolica: Črveni Hrad
Jasnożółty - Zachodni/Północno-dunajski Kraj (Západny/Severnodunajský Kraj) stolica: Dunajéc
Żółty - Naddunajski Kraj (Náddunajski Kraj) stolica: Zámok na Dunajskim Jezerem
Jasnofoletowy - Centralnoslowarski Kraj (Centrálnoslovarský Kraj) stolica: Srední Hrad
Jasnozielony - Podkarpacki Kraj (Podkárpacký Kraj) stolica: Podkárpacké Veľké Mesto
Jasnoniebieski - Kraj Karpacki (Kárpacký Kraj) stolica: Nový Klaštor

Proszę wybaczcie za nazwy ale myślałem wtedy o przeróżnych rzeczach...

Położenie Słowarii:
http://postimage.org/image/in9t17z13/
Mapę wykonał Remo :]
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Rémo

Pozdrawiam! :)
  •  

Caulthaeigh

Cytat: Remo :] w Czerwiec 02, 2012, 09:44:53
Podoba mi się ^^

To dla mnie zaszczyt ;P
A co ci się w tym podoba?
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Rémo

Cytat: Meö w Czerwiec 02, 2012, 10:09:20
Cytat: Remo :] w Czerwiec 02, 2012, 09:44:53
Podoba mi się ^^

To dla mnie zaszczyt ;P
A co ci się w tym podoba?

Jak dla mnie oryginalność. Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś zrobił własny kraj słowacki (jeśli mogę to tak nazwać). Historia mi się podoba, ale troszkę za dużo przpomina polską (wiem, że dlatego, bo jest blisko Polski, ale czemu nie była np. po panowaniem Polski? Słowacja była ^^ ). I mapa!!! Uwielbiam mapy... :D

Ps. Możesz pokazać jak to wygląda na mapie Europy?!
Pozdrawiam! :)
  •  

Caulthaeigh

Też bym to tak nazwał. Nikt jeszcze słowackopodobnego kraju nie stworzył?
A tak jakoś nie chciałem czegoś pomylić bo z historii nie jestem orłem.
Mogę tylko po pierwsze-nie wiem gdzie ją wstawić, a po drugie-nie wiem dokładnie gdzie to jest tak więc wcisnę ją tam jakoś.
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Rémo

Cytat: Meö w Czerwiec 02, 2012, 10:28:41
Też bym to tak nazwał. Nikt jeszcze słowackopodobnego kraju nie stworzył?
A tak jakoś nie chciałem czegoś pomylić bo z historii nie jestem orłem.
Mogę tylko po pierwsze-nie wiem gdzie ją wstawić, a po drugie-nie wiem dokładnie gdzie to jest tak więc wcisnę ją tam jakoś.

Może stworzył, ale ja osobiście w mojej świętej osobie  :-P nie widziałem. Ja też z historii orłem nie jestem xD Nie wiem czy to pasuje do twoich wyobrażeń, ale wstawiłbym ten kraj gdzieś pomiędzy Słowenią, Chorwacją i Węgrami lub Austrią. A jeśli musisz dać go gdzieś koło Słowacji to proponuję pomiędzy Węgrami a Ukrainą ^^
Pozdrawiam! :)
  •  

Caulthaeigh

Św. Remo. Jak pięknie to brzmi.
Mam wiele opcji ale masz tu mapę która pokazuje to mniej więcej...
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Rémo

Ja bym był za opcją "może być też tu", jeśli chcesz, aby prawdziwa Słowacja była. Powiedz mi czy prawdziwa Słowacja ma być czy nie, to sam trochę pokombinuję, bo kocham pracować z mapami ^^
Pozdrawiam! :)
  •  

Caulthaeigh

#8
Cytat: Remo :] w Czerwiec 02, 2012, 10:51:18
Ja bym był za opcją "może być też tu", jeśli chcesz, aby prawdziwa Słowacja była. Powiedz mi czy prawdziwa Słowacja ma być czy nie, to sam trochę pokombinuję, bo kocham pracować z mapami ^^

Owszem ma być. Znaczy się Słowacja ma też istnieć w całości ;). Dobra to zlecam ci to zadanie bo ja lubię pracować z innego rodzaju mapami. Słowacja ma być jednak pamiętaj. Przez Słowarię musi przepływać albo przynajmniej otrzeć się o jej granicę Dunaj a Góry Słowiańskie muszą się jakoś łączyć z Tatrami...
Oczywiście możesz uznać że Dunaj będzie po prostu trochę inaczej skręcał a od Gór Słowiańskich ciągnie się jeszcze jakieś pasmo górskie (niezależnie jak długie). Może być w każdą stronę świata. Może zajmować nawet Małopolskę i polskie Podkrapacie
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

spitygniew

Cytat: Meö w Czerwiec 02, 2012, 08:38:05
Język urzędowy: słowarski, słowacki i lędzki
To on był porzucony?!
P.S. To prawda.
  •  

Caulthaeigh

Cytat: spitygniew w Czerwiec 02, 2012, 11:28:47
Cytat: Meö w Czerwiec 02, 2012, 08:38:05
Język urzędowy: słowarski, słowacki i lędzki
To on był porzucony?!
Co porzucony?
Słowarskiego nigdy nie robiłem i jak na razie nie zamierzam. Lędzki sobie jest aby był...
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Rémo

Cytat: Meö w Czerwiec 02, 2012, 10:54:50
Cytat: Remo :] w Czerwiec 02, 2012, 10:51:18
Ja bym był za opcją "może być też tu", jeśli chcesz, aby prawdziwa Słowacja była. Powiedz mi czy prawdziwa Słowacja ma być czy nie, to sam trochę pokombinuję, bo kocham pracować z mapami ^^

Owszem ma być. Znaczy się Słowacja ma też istnieć w całości ;). Dobra to zlecam ci to zadanie bo ja lubię pracować z innego rodzaju mapami. Słowacja ma być jednak pamiętaj. Przez Słowarię musi przepływać albo przynajmniej otrzeć się o jej granicę Dunaj a Góry Słowiańskie muszą się jakoś łączyć z Tatrami...
Oczywiście możesz uznać że Dunaj będzie po prostu trochę inaczej skręcał a od Gór Słowiańskich ciągnie się jeszcze jakieś pasmo górskie (niezależnie jak długie). Może być w każdą stronę świata. Może zajmować nawet Małopolskę i polskie Podkrapacie

Masz jakiś sposób aby nałożyć dwie mapy na siebie? Lub mapę z konturami krajów i rzekami/dunajem? xD
Pozdrawiam! :)
  •  

Caulthaeigh

Cytat: Remo :] w Czerwiec 02, 2012, 11:47:52
Cytat: Meö w Czerwiec 02, 2012, 10:54:50
Cytat: Remo :] w Czerwiec 02, 2012, 10:51:18
Ja bym był za opcją "może być też tu", jeśli chcesz, aby prawdziwa Słowacja była. Powiedz mi czy prawdziwa Słowacja ma być czy nie, to sam trochę pokombinuję, bo kocham pracować z mapami ^^

Owszem ma być. Znaczy się Słowacja ma też istnieć w całości ;). Dobra to zlecam ci to zadanie bo ja lubię pracować z innego rodzaju mapami. Słowacja ma być jednak pamiętaj. Przez Słowarię musi przepływać albo przynajmniej otrzeć się o jej granicę Dunaj a Góry Słowiańskie muszą się jakoś łączyć z Tatrami...
Oczywiście możesz uznać że Dunaj będzie po prostu trochę inaczej skręcał a od Gór Słowiańskich ciągnie się jeszcze jakieś pasmo górskie (niezależnie jak długie). Może być w każdą stronę świata. Może zajmować nawet Małopolskę i polskie Podkrapacie

Masz jakiś sposób aby nałożyć dwie mapy na siebie? Lub mapę z konturami krajów i rzekami/dunajem? xD

No niestety nie za bardzo bo moim głównym narzędziem jest paint i gimp którego zresztą wcale nie ogarniam. Ale czekaj czekaj...była taka strona na której była masa map konturowych z zaznaczonymi miastami, czy rzekami, podziałem administracyjnym itp.
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Rémo

Jak nie będę miał takiej mapy to nie zrobię ci tej mapki  :'-(
Pozdrawiam! :)
  •  

Caulthaeigh

Cytat: Remo :] w Czerwiec 02, 2012, 13:46:06
Jak nie będę miał takiej mapy to nie zrobię ci tej mapki  :'-(

O...już wiem. Wejdź na d-maps.com i tam masz mapy Europy z zaznaczonymi i rzekami i granicami. Tu masz link do mapy Europy rzek: http://d-maps.com/m/europemax/europemax08.gif
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •