Nowy root admin

Zaczęty przez Canis, Czerwiec 05, 2012, 09:01:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Ostatnio koleżanka opowiadała mi, że jej kolega miał radio (wiecie chyba ile kasy i czasu, trzeba włożyć w takie coś), potem się rozrosło i "zatrudnił" innych. W większości byli to jego koledzy. Wszystko miało się dobrze. Pewnego dnia musiał gdzieś na dłużej wyjechać chyba na 2 miesiące za granicę i przekazał wszystko swojemu koledze, a krótko mówiąc ten kopnął go w d**e. Wypieprzył wszystkich z tego radia i teraz sam łoi kasę  :-P Oto przypowieść z Ewangelii Św. Remo  :-D
Pozdrawiam! :)
  •  

Ghoster

Zakładam, iż jednak "zapewnienie" o tym, iż nie wprowadziłbym tu formy faszyzmu, dyktatury i cenzury nie byłoby wystarczające, ale cóż; ustosunkuję się do opinii.
  •  

Feles

Cytat: Fanael w Czerwiec 05, 2012, 20:50:41
Cytat: Fēlēs w Czerwiec 05, 2012, 20:31:38
każdy post niezwiązany z tematem do natychmiastowej kasacji
Wtedy problemem jest stwierdzenie, czy post jest związany z tematem, czy nie. Mogłoby to prowadzić do nadużyć.
Hm, no to - jeśli się da - zrobić dział-śmietnik czyszczący się co tydzień, i tam wywalać próżne posty.

Do tego proponuję stworzyć i podpiąć wątek-FAQ, wprowadzający nowych użytkowników w arkana forumowej kultury.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Mścisław Bożydar

Cytat: Fēlēs w Czerwiec 05, 2012, 22:46:57
Do tego proponuję stworzyć i podpiąć wątek-FAQ, wprowadzający nowych użytkowników w arkana forumowej kultury.
to
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Fanael

I zmieńcie sygnaturki na normalne.
  •  

Towarzysz Mauzer

Denerwuje mnie takie histeryczne miotanie.

1. OT nie jest problemem. Na starym forze w odpowiednich dawkach nikomu nie wadził. Można odbiec od tematu języka naturalnego do jego sytuacji socjolingwistycznej i - polityki. Można pozwolić sobie na ekskurs krótki historiozoficzny. Można podyskutować i o podziale administracyjnym realnej Polski. Problemem jest, gdy jakieś temat uporczywie wracają i wracają tam, gdzie nie ich miejsce.

2. Języki tworzy się głównie dla własnej przyjemności. Nigdy nie wzbudzały one jakiegoś szalonego odzewu, bo i społeczność nasza jest dosyć autystyczna. Kiedy pojawi się coś naprawdę odświeżającego, wszystkim da się to poznać!
(Mam taki problem z daniem się porwać językotworowi, że kiedy już nad czymś pracuję entuzjastycznie, nagle okazuje się, że rzecz przytłacza mnie swoją złożonością. Pewnie tworzenie światów zapełnionych prymitywniejszymi językami jest prostsze, ale to mnie nie kręci. Może fikcyjna literatura? Trzeba szukać, ale "po sesji").

3. Duża część nasza ma skrzywienie diachroniczne. Ja np. będę dopiero musiał zainwestować w porządniejszą wiedzę o językoznawstwie ogólnym, ale prawdopodobnie dopiero od jesieni - na razie bardzo skupiam się na projekcie związanym ze słowiańską diachronią.

4. Nie czytam tematów z Krucjat i jestem zdrowszy. Wcale nie potrzebujemy faszyzmu, wystarczy konsekwentniejsza polityka wydzielania OT i odpowiednie postawy. I nowinki!*

* - bardziej ruszają mnie aposterioryzmy nie po temu, że łatwiej je zjechać, ale dlatego, że mam większą wiedzę, by je oceniać od strony etycznej; aprioryzm musi mnie uwieść estetycznie.


To było parę uwag o charakterze osobistym, ale być może da się je jakoś uogólnić i wywieść z nich wartościowe wnioski.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Mścisław Bożydar

Ta luuuuuuuzik. Naprawdę myślisz, że od tych oświadczeń coś się zmieni? Może tyle tylko że faktycznie zaczniemy wydzielać te OT.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatTa luuuuuuuzik. Naprawdę myślisz, że od tych oświadczeń coś się zmieni? Może tyle tylko że faktycznie zaczniemy wydzielać te OT.
No ale co można więcej osiągnąć? Od radykalnego zwalaczania nawet najmniej szkodliwych OT nie pojawi się mnóstwo wspaniałych conlangów. Będzie po prostu pustka. Wszystko to jakieś frustracje związane z niemocą twórczą.

Na moje lepiej to przetrwać wymieniając się luźnymi ciekawostkami okołojęzykoznawczymi.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatO to, że nie zawsze wiadomo o co chodzi w którym wątku :-)
No to ciąć! Mnóżmy inspiracje przez pączkowanie!
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Mścisław Bożydar

Cytat: Towarzysz Mauzer w Czerwiec 06, 2012, 00:00:16
CytatO to, że nie zawsze wiadomo o co chodzi w którym wątku :-)
No to ciąć! Mnóżmy inspiracje przez pączkowanie!
Toż mówię przecież.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Feles

Cytat: Towarzysz Mauzer w Czerwiec 05, 2012, 23:22:29No ale co można więcej osiągnąć? Od radykalnego zwalaczania nawet najmniej szkodliwych OT nie pojawi się mnóstwo wspaniałych conlangów. Będzie po prostu pustka. Wszystko to jakieś frustracje związane z niemocą twórczą.
Weź pod uwagę nowych, którzy może chcieliby pisać, ale nie ogarniają forum.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Towarzysz Mauzer

To prawda, stan obecny może być dlań kłopotliwy, ale sprawy się mają nie tak źle. Problem wcale nie jest potwornie zawikłany, jak by się z początku zdawało.

Nie każdy OT jest taki straszny, możemy go podzielić:
1) maleńki ekskursik, tak powiedzmy do jednej strony - moderator czeka na rozwój wypadków, jeśli nie rodzi się z niego nic, a wątek wraca do swej osnowy - po cóż robić cokolwiek?
2) konstruktywny nowy wątek tematu - do wydzielenia i świetnie!
3) niekonstruktywny nowy wątek tematu - no cóż, bywa, zwłaszcza, że jesteśmy nie tylko językotwórcami, ale i ludźmi w ogóle (eureka!) - do wydzielenia, ale w nieeksponowane miejsce,
4) uporczywie powracający temat OT - tylko to trzeba jakoś zwalczać, bo - z szacunkiem, ma się rozumieć - ale Ukraina raz jest zjadliwa, Ukraina na okrągło to przegięcie.

Zresztą w tym konkretnym wypadku (ja ogólnie wierzę w ludzi) Dynozawr ma chyba tego świadomość.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Mścisław Bożydar

Myślałem, że z tą Ukrainą to pijesz waśc do mnie przede wszystkim ;-)
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Henryk Pruthenia

Człowieka parę dni nie ma i tu jakieś wojny-srojny wymyślają...
Tak, forum jest zaśmiecane wątkami pro politykę, ale czy nie możecie tak jak ja, przewinąć taki mały paseczek z prawéj strony w dół, i czytać daléj? Hm?
Trudne to takie?

Mścisław Bożydar

Nie każdy ma pewną przypadłośc' jak Ty :P
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •