Nowy root admin

Zaczęty przez Canis, Czerwiec 05, 2012, 09:01:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Dokładnie, w skrajnech przypadkach, gdy przesadzą. A Feles będzie to robił... gdy będzie miał zły humor, bo taki się mnie wydaje. Wieć naprawdę wolę Ciebie, niż jego.

Canis

Czyżby trauma jakaś wobec kota?
  •  

Henryk Pruthenia

Nie. Za duża jego sztywność. Nieelastyczność. Nieludzkość.

Czyli cechy, którech w ludziach nie znoszę.

Canis

No to ogłaszam kampanię wyborczą za rozpoczętą. Możecie zacząć spamować sygnatury plakatami i zakładać nabijackie tematy z programami wyborczymi.
  •  

Vilène

Mój program wyborczy w wyborach na administratora:

1. Uważam, że administrator powinien być przede wszystkim sprzątaczką, nie żandarmem forum – dlatego też, mam zamiar przede wszystkim dbać o to, żeby odpowiednie posty znalazły się w odpowiednich tematach, odpowiednie tematy w odpowiednich działach, a spam i śmieciowe posty – w /dev/nullu.
2. Przez to, nie mam też zamiaru usuwać postów czy tematów tylko dlatego, że nie zgadzają się z tematem danego wątku, czy tematyką tego forum. Od tego są takie narzędzia, jak wydzielanie nowego tematu, czy przenoszenie postów pomiędzy tematami.
3. Wszelkie posty, będące próbą wywołania dyskusji mogącej się skończyć flejmem politycznym czy religijnym, będą bezwzględnie i bez ostrzeżenia usuwane, nawet jeżeli częściowo pokrywają się z tematyką danego wątku. Jeżeli ktoś będzie walił takie posty zbyt często, bądź będą one oczywistym trollingiem, dostanie ostrzeżonko. Powiedzmy, najpierw 5%, potem jak się nie poprawi - 10%, jak dalej będzie politykował - kolejne 15%, itd. itd.
4. Mam zamiar postępować zgodnie z ideą forumoanarchizmu – która głosi, że na forum powinna panować całkowita wolność słowa i czynu, a kontrolę nad tym, gdzie zmierza dana dyskusja powinni sprawować sami użytkownicy.
5. Oczywiście, żadna wolność nie może być absolutna – jeżeli ktoś będzie rażąco naruszał prawo bądź obowiązujące normy społeczne, dostanie natychmiastowo ostrzeżenie, o którego powodzie zostanie za każdym razie publicznie poinformowany.
6. Wszelkie poważniejsze decyzje będą konsultowane z użytkownikami, bądź wcielane w życie na wniosek użytkowników. Oczywiście, warunkiem podjęcia danej decyzji będzie konsensus wśród użytkowników forum, a nie np. zwykłe większościowe głosowanie.
7. Mam zamiar także jak najszybciej reagować na wszelkie prośby użytkowników. Jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy – to ją dostanie, o ile będę umiał jej udzielić.
8. I pamiętajcie – na forum powinny panować luz, anarchia, peace, love and tolerance.

Tak mi dopomóż św. Hildegarda z Bingen i św. Jan ze Steenbergen.
  •  

Noqa

CytatPowiedzmy, najpierw 5%, potem jak się nie poprawi - 10%, jak dalej będzie politykował - kolejne 15%, itd. itd.

Taki system przynosi generalnie więcej strat. Takie 10% to powiedzenie, że jeszcze z 9 razy możesz wykolejać forum. A przecież nie chodzi o wprowadzanie kuponów na trolling, tylko zwalczanie go.
Jeśli już to proponowałbym raczej: 1. raz - 60%, 2. raz - czasowy ban. Bo ostrzeżenie powinno być ostrzeżeniem pt. "zaraz wylecisz", a nie pogrożeniem palcem.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

żuwaczky

kuuuuurwa, przeczytałem pierwszą stronę, na drugiej już mi się odechciewało, a na trzeciej miałem dość.
wszyscy, jeden po drugim, poza Canisem, Mauzerem i tym Ghosterem, jesteście jacyś pojebani. Canis (bez zbędnego owijania w bawełnę aka pierdolenia) jest zajebistym conlangerem, właśnie się żyłuje, że nie ma tu już conlangów, tylko polityka, wy na to offtop i jakieś chore wynurzenia na temat zarządcy korzennego, NO CO TO MA BYĆ.
teraz jest wielka rozkmina na temat tego, ile procent ostrzeżeń będzie, jeszcze se to kurwa przeliczajcie, na pewno dobrze to wszystkim wyjdzie.

za wulgaryzmy możecie mi wręczyć jakieś procenciki, nie wiem kto tu już jest kim, więc personalnie się nie zwracam.
  •  

Mścisław Bożydar

Cytat: korwinkrul w Czerwiec 07, 2012, 22:53:38
kuuuuurwa, przeczytałem pierwszą stronę, na drugiej już mi się odechciewało, a na trzeciej miałem dość.
wszyscy, jeden po drugim, poza Canisem, Mauzerem i tym Ghosterem, jesteście jacyś pojebani. Canis (bez zbędnego owijania w bawełnę aka pierdolenia) jest zajebistym conlangerem, właśnie się żyłuje, że nie ma tu już conlangów, tylko polityka, wy na to offtop i jakieś chore wynurzenia na temat zarządcy korzennego, NO CO TO MA BYĆ.
teraz jest wielka rozkmina na temat tego, ile procent ostrzeżeń będzie, jeszcze se to kurwa przeliczajcie, na pewno dobrze to wszystkim wyjdzie.

za wulgaryzmy możecie mi wręczyć jakieś procenciki, nie wiem kto tu już jest kim, więc personalnie się nie zwracam.

Dobrze gada, polać mu.

Ciupak, mam wrażenie, że niektóre punkty są sprzeczne.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Canis

Cytat: korwinkrul w Czerwiec 07, 2012, 22:53:38
kuuuuurwa, przeczytałem pierwszą stronę, na drugiej już mi się odechciewało, a na trzeciej miałem dość.
wszyscy, jeden po drugim, poza Canisem, Mauzerem i tym Ghosterem, jesteście jacyś pojebani. Canis (bez zbędnego owijania w bawełnę aka pierdolenia) jest zajebistym conlangerem, właśnie się żyłuje, że nie ma tu już conlangów, tylko polityka, wy na to offtop i jakieś chore wynurzenia na temat zarządcy korzennego, NO CO TO MA BYĆ.
teraz jest wielka rozkmina na temat tego, ile procent ostrzeżeń będzie, jeszcze se to kurwa przeliczajcie, na pewno dobrze to wszystkim wyjdzie.

za wulgaryzmy możecie mi wręczyć jakieś procenciki, nie wiem kto tu już jest kim, więc personalnie się nie zwracam.
W końcu rozumny człowiek.
  •  

Henryk Pruthenia

Dobrze... mam ogłosić jakiś swój program, rozdawać kiełbasę wyborczą? Nie... dzięki.

Ale coś trzeba tu zrobić. W końcu to jest forum konlangerów. Toteż, obiecuję wam:
a) wymiotę politykę z forum
b) nie wymiotę użytkowników z forum

Nie będą leciały ostrzeżenia, nie będzie usuwania postów. Będzie nonstopowe zamiatanie tego syfu. Praca. Nie dyscyplinowanie, a moja praca.
Bo to nic nie da. Nic nie da to, że się wyrzuci użytkowników, którzy coś tworzą, ale częściej politykują.

Moje rozwiązanie jest porste - będę przenosił posty, wydzielał, aż ludziom znudzi się zabawa w circus (jakby teo w Warszawie na wiejskiej mało było!).

Amen :)

A ja chiba powoli idę, i życzę wszystkim spokojnej i dobrej nocy !

Todsmer

#55
Cytat: Mścisław Ruthenia
Ciupak, mam wrażenie, że niektóre punkty są sprzeczne.

Chodzi Ci o sprzeczność między forumoanarchizmem, a usuwaniem postów, ostrzeżeniach itd? Wydaje mi się, że jej tam nie ma. Bo nie da się moim zdaniem adminować zbyt pobłażliwie, forum zmieni się (zmieniło się?) w śmietnik.

Jeśli chodzi o ostrzeżenia/bany, wydaje mi się, że najlepiej by było walić bany już za drugim naruszeniem, ale na początku krótkie (np 6h, jeden dzień), a potem stopniowo wydłużać. No i unikać bezterminowych banów.
  •  

Mścisław Bożydar

Hmm, myślę też że każdy powinien sam nad sobą też popracować i się kontrolować.
Dlatego też serdecznie przepraszam za moje wybryki, obiecuję poprawę i zabieram się za conlangi :-)
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Vilène

Cytat: Noqa w Czerwiec 07, 2012, 22:43:29
Taki system przynosi generalnie więcej strat. Takie 10% to powiedzenie, że jeszcze z 9 razy możesz wykolejać forum.
9 razy? Raczej cztery.

No ale dobra, i tak te kary się przedyskutuje, i tak. To była tylko propozycja.

Cytat: tqr w Czerwiec 07, 2012, 23:16:19
Chodzi Ci o sprzeczność między forumoanarchizmem, a usuwaniem postów, ostrzeżeniach itd? Wydaje mi się, że jej tam nie ma. Bo nie da się moim zdaniem adminować zbyt pobłażliwie, forum zmieni się (zmieniło się?) w śmietnik.
I tak mam zamiar na ten temat rozpocząć dyskusję, niż zacząć wdrażać proponowane przeze mnie rozwiązania od razu. To co napisałem w programie, to tylko moja opinia, co powinno się w tych przypadkach robić.
  •  

Ghoster

#58
Cytat: Canis w Czerwiec 07, 2012, 23:09:31
Cytat: korwinkrul w Czerwiec 07, 2012, 22:53:38
kuuuuurwa, przeczytałem pierwszą stronę, na drugiej już mi się odechciewało, a na trzeciej miałem dość.
wszyscy, jeden po drugim, poza Canisem, Mauzerem i tym Ghosterem, jesteście jacyś pojebani. Canis (bez zbędnego owijania w bawełnę aka pierdolenia) jest zajebistym conlangerem, właśnie się żyłuje, że nie ma tu już conlangów, tylko polityka, wy na to offtop i jakieś chore wynurzenia na temat zarządcy korzennego, NO CO TO MA BYĆ.
teraz jest wielka rozkmina na temat tego, ile procent ostrzeżeń będzie, jeszcze se to kurwa przeliczajcie, na pewno dobrze to wszystkim wyjdzie.

za wulgaryzmy możecie mi wręczyć jakieś procenciki, nie wiem kto tu już jest kim, więc personalnie się nie zwracam.
W końcu rozumny człowiek.
Ano; mnie głównie wkurza to, że tu nikt nie potrafi do takich tematów podejść rozumnie, jak komuś coś przeszkadza to już się zaczyna gadanie o polityce. Ten temat niejako *jest* upomnieniem o tym, że polityka na tym forum naprawdę zaczyna co poniektórych faktycznie wkurwiać, ale trudno, niektórym jest wciąż mało i nadal wolą sobie popsioczyć o forumowym anarchiźmie, forumowym faszyźmie, iż wolność na forum ginie, jesteście pod okiem wielkiego brata, w ogóle to Ukraińcy zajebali nam ziemie, dupa-jaś-wojsko-polskie, ogarnijcie się do ciężkiego Chrystusa! Co jak co, ale to ja jestem osobą, która wypowiedziała się w temacie krucjat jeden jedyny raz mówiąc, iż prowadziłaby naturalną selekcję zabijając przy tym około 95% cywilizacji, ale błagam, wiem że takie poglądy to bzdury gadane przez kompletnych fanatyków, którzy odstają od społeczeństwa na kilometr, takich jak ja nie ma wiele, ale jeśli ja potrafię się powstrzymać przed głoszeniem poglądów całkowicie anty-społecznych nawołujących do wspólnego mordu podpartego moimi osobistymi pobudkami, to wy tym bardziej! Jak już powiedziano, to jest forum o konlangach, ten cały temat powinien być poświęcony w ogóle tylko temu, by znaleźć zastępce Canisa, gdyż temu się po prostu odechciało widząc syf jaki się tu robi, konlangi wychodzą tu już chyba tylko z rąk nowych, bo ci, którzy byli na Konlangerze na sporo przede mną zazwyczaj nie robią nic innego prócz odwiedzania właśnie tych nieszczęsnych tematów politycznych, a czasem ktoś się pokwapi na te nudne już dawno slawlangi; chciałbym nadmienić, iż nie mówię tu oczywiście o wszystkich, a o ogóle, więc jak ktoś wie, że się tu nie zalicza, to niech tego nie bierze do siebie, ale jak ktoś wie, iż mówię właśnie do niego, to tak, poczuj się dotknięty. Och; jaki ból.

To forum *działa* dobrze, nie trzeba nam żadnych ostrzeżeń czy podobnych pierdół, tylko ograniczenia dyskusji politycznych, no i ostatnio ktoś coś wniósł o tych wielkich, wkurzających sygnaturach większych li parę razy od samych postów, ale to wszystko!



W ogóle to; Mścisławie, czekam wciąż na tę informację o nosówkach w wąpierzyńskim. xd

Proponuję, by spotkał je los taki jak w serbskim.
Mścisław
  •  

żuwaczky

#59
no, ale wiesz, masz poglądy jakie masz, ale nie czujesz potrzeby nawracania i wyłażenia z nimi jak kurwa na bulwar jak co poniektórzy ; )
Plus to nie tyle polityka zaczyna wkurwiać, co właśnie te oderwane od rzeczywistości rozmyślania nad (dowolna teorja spiskowa dotycząca zabrania nam ziem, tożsamości narodowej albo jąder). Oraz wdupianie sobie wszędzie swastyczek w różnych wersjach, bo to takie zajebiste plus to przecież symbol słońca, ty jebany lewaku ignorancie.

Oh, oczywiście, że od dłuższego czasu wchodzę na tematy polityczne, ale tylko po to, by się pośmiać. Conlangerem juz chyba nie jestem, moderatorskie ambicje porzuciłem z poprzednim kontem*, jedyne, co mi tu zostało, to beka z Dynozaura i tych, którzy jeszcze próbują mu uświadomić, że jest debilem.

+ I PAMIĘTAJCIE, ŻE CHCĄCEMU NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA +

*bullshit, kandyduję
  •