Język zapadni

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 07, 2012, 14:15:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jarobor

O, siódmy bez reakcji. Przerywam milczenie.

Imponujące!

Żałuję, żem za mało kompetentny, aby przyczepić się bezpośrednio do języka.
Podoba mi się fleksja imienna. Partytyw i prepositjonalis - one naprawdę mogłyby wyodrębnić się w sposób niemotywowany obcymi wpływami na samym tylko gruncie słowiańskim? (bo tak Cię zrozumiałem)
Bardzo brakuje mi kontekstu geo-historycznego. Jak wyobrażałbyś sobie warunki, w których język mógłby powstawać, gdyby był naturalny? Nie mogę doczekać się mapki Zapadki.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Jarobor w Styczeń 18, 2015, 21:35:33
O, siódmy bez reakcji. Przerywam milczenie.
Dziękuję bardzo, Wreszcie ktoś miał jaja :D
Cytat: Jarobor w Styczeń 18, 2015, 21:35:33
Imponujące!
Dzięki, starałem się jak mogłem.
Cytat: Jarobor w Styczeń 18, 2015, 21:35:33
Żałuję, żem za mało kompetentny, aby przyczepić się bezpośrednio do języka.
Lepiej coś pisać, niż milczeć, bo tak, najwyżej błędy wskażą, to człowiek się nauczy, a nie będzie stał w jednym miejscu.
Cytat: Jarobor w Styczeń 18, 2015, 21:35:33
Podoba mi się fleksja imienna. Partytyw i prepositjonalis - one naprawdę mogłyby wyodrębnić się w sposób niemotywowany obcymi wpływami na samym tylko gruncie słowiańskim? (bo tak Cię zrozumiałem)
Partytyw i prepositjonalis posiada język rosyjski. Ogólnie rzecz biorąc, język miał być z jednej strony strasznie konserwatywny, a z drugiej strony innowacyjny w dziwnych polach, przez co fleksja imienna jest rzeczywiście rozbudowana.
Cytat: Jarobor w Styczeń 18, 2015, 21:35:33
Bardzo brakuje mi kontekstu geo-historycznego. Jak wyobrażałbyś sobie warunki, w których język mógłby powstawać, gdyby był naturalny? Nie mogę doczekać się mapki Zapadki.
Kraj ten ma znajdować się mniej więcej na Zachód od Łużyc, być w miarę duży. Jak mamy tę mapę, to są obszary saksońskiego i turyńskiego (oczywiście, saksoński bez Łużyc), plus najbliższe tereny, od północy niemieckie osadnictwo, ale dość nie za mocne, bo zaraz za nim wzdłuż morza język dzierzyński, a ze wschodu połabski.

Ghoster

#47
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Wiem, wiem.
Jak mówiłem, ten język ma być slawlęgiem, który by mógł być, no i tyle. Nic dziwniejszego, nic mega nadzwyczajnego.

Henryk Pruthenia

Chciałbym poinformować wszystkich, że Rzeczywistość językowa zapadszczyzny, czyli gramatyka tegoż języka, posiada już czternaście stron, w tym 6 litego tekstu. Udało się też mi sporządzić spis treści, który póki co jest naprawdę przydatnym szkieletem dla dalszych prac.
Życzcie mi uporu, by te bezsensowne dzieło ukończyć xD.

ArturJD

Życzę! Na chwałę abstrakcyjności tworzenia sztucznych slawlangów!
  •