Szkice conworldów

Zaczęty przez Caulthaeigh, Czerwiec 08, 2012, 22:58:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

BartekChom

A jaki jest skład tego Międzymorza? Połabie, Łużyce, Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia?
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Todsmer

Cytat: BartekChom w Lipiec 12, 2012, 14:38:02
A jaki jest skład tego Międzymorza? Połabie, Łużyce, Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia?

Tak. Z tym, że jeśli chodzi o Ukrainę, to tylko prawobrzeżna + oszczubki lewobrzeżnej.
  •  

BartekChom

Cytat: tqr w Lipiec 12, 2012, 19:01:34Tak. Z tym, że jeśli chodzi o Ukrainę, to tylko prawobrzeżna + oszczubki lewobrzeżnej.
To widzę. Jakaś wielka jest Ukraina. Bez wschodu i Lwowa (tak?), a dalej sporo zostaje.

Rozumiem, że lewobrzeżna jest niezależnym państwem.
  •  

Todsmer

Myślałem o granicy Polski na Zbruczu, no ale nie dałoby się rządzić takim krajem. Reszta Ukrainy jest nominalnie niezależnym państwem, no ale przy takim układzie nie ma siły, na 100% będzie uzależniona od Rosji. Czemu wielka? Nie ma komu dać tych ziem (oprócz ziem, które podałeś, ten kawałek między Mołdawią a Morzem Czarnym oddałem Rumunii, a Ukrainę Zakarpacką Słowacji i Węgrom, do Rumunii poszła też Besarabia. Z Krymem to nie wiem*), a chciałem granicę przesunąć jak najbardziej na wschód.

*chyba w oryginale Krym miał być turecki, ale chyba pojechałem za daleko z tym pomysłem (nie żeby nie było, że ten szkic jest jakiś realistyczny). Tak w ogóle zauważył ktoś jak wygląda Turcja? :)
  •  

Vilène

A ja rzucę mapką pewnego szkicu conworldu, którego punktem zwrotnym było wejście Polski do Paktu Antykominternowskiego. Dzięki temu, II wojna światowa nie rozpoczęła się w 1939 atakiem Niemiec na Polskę, a w 1942, kiedy to Niemcy i Polska napadły na ZSRR. Co prawda to niewiele Polsce dało, bo w 1945 Niemcy ją zdradziły i anektowały jej tereny do Wielkiej Rzeszy Niemieckiej, a członkowie kolaboracyjnego rządu poszli do gazu. W 1948, po pokonaniu III Rzeszy przez aliantów, została włączona do ZSRR jako Polska SRR... po dużym okrojeniu jej terytorium. A pod pozorem "defaszyzacji", zaczęto po wojnie przeprowadzać masową akcję "likwidacji wrogów władzy ludowej".



Jakby ktoś chciał wiedzieć, co to jest to duże na terenie Pomorza Gdańskiego i Prus Wschodnich - jest to Obwód Czerwonogradzki, ze stolicą w Gdańsku przemianowanym na Czerwonograd... Oczywiście żadnych Niemców czy Polaków tam nie ma, został on całkowicie zrusyfikowany.
  •  

Todsmer

#21
Czemu Jugosławia jest zielona? (i nie Krasnograd przypadkiem?)
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Vilén w Lipiec 12, 2012, 23:30:21Obwód Czerwonogradzki, ze stolicą w Gdańsku przemianowanym na Czerwonograd... Oczywiście żadnych Niemców czy Polaków tam nie ma, został on całkowicie zrusyfikowany.

ale zachował się jego polski egzonim?
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Vilène

Cytat: tqr w Lipiec 12, 2012, 23:38:14
Czemu Jugosławia jest zielona? (i nie Krasnograd przypadkiem?)
A może, nie wiem, wziąłem nazwę z obecnej nazwy Krystynopola...

Cytat: varpho :Ɔ(X)И4M: w Lipiec 12, 2012, 23:38:39
ale zachował się jego polski egzonim?
W takim samym stopniu, jak zachował się przy Kaliningradzie...
  •  

Henryk Pruthenia

Czerwonograd?
Miasto robaków?
Qué?


BartekChom

Cytat: tqr w Lipiec 12, 2012, 21:09:57Czemu wielka?
Wielka jest u nas. Przez to w alternatywnych historiach można masę okroić i dalej sporo zostaje.
  •  

Todsmer

Cytat: Vilén w Lipiec 12, 2012, 23:30:21
A ja rzucę mapką pewnego szkicu conworldu, którego punktem zwrotnym było wejście Polski do Paktu Antykominternowskiego. Dzięki temu, II wojna światowa nie rozpoczęła się w 1939 atakiem Niemiec na Polskę, a w 1942, kiedy to Niemcy i Polska napadły na ZSRR.
A w przypadku ataku na ZSRR można mówić o rozpoczęciu II wojny światowej? Kto by się wstawił za nimi na Zachodzie?

Cytat
W 1948, po pokonaniu III Rzeszy przez aliantów, została włączona do ZSRR jako Polska SRR... po dużym okrojeniu jej terytorium. A pod pozorem "defaszyzacji", zaczęto po wojnie przeprowadzać masową akcję "likwidacji wrogów władzy ludowej".

Dlaczego Polska została włączona do ZSRR, a Rumunia i Węgry jakoś nie?
  •  

Vilène

Cytat: tqr w Lipiec 17, 2012, 21:25:09
A w przypadku ataku na ZSRR można mówić o rozpoczęciu II wojny światowej? Kto by się wstawił za nimi na Zachodzie?
Nikt się nie wstawił, po prostu po pewnym czasie Niemcy uznały, że jak tak dobrze im idzie z walką z ZSRR, to i mogą na dwa fronty z Francją i Anglią, a że wróg wroga jest przyjacielem... w zasadzie to było odwrócenie sytuacji realnej.

Cytat: tqr w Lipiec 17, 2012, 21:25:09
Dlaczego Polska została włączona do ZSRR, a Rumunia i Węgry jakoś nie?
Bo Polacy byli bardziej gorliwi we współpracy z Hitlusiem, wiesz, zemsta za zabory, mentalność że Polska ma światową misję w walce z ,,komunizmem", i takie tam.
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Vilén w Lipiec 12, 2012, 23:55:15
Cytat: varpho :Ɔ(X)И4M: w Lipiec 12, 2012, 23:38:39
ale zachował się jego polski egzonim?
W takim samym stopniu, jak zachował się przy Kaliningradzie...

nadal nie pojmuję. chyba żeby "władze okupacyjne" celowo propagowały nową nazwę polską dla tego miasta, w dodatku wywołującą w języku rosyjskim skojarzenia jak wyżej.
już chyba prędzej po polsku by się mówiło "Krasnograd" czy jakoś tak...
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Henryk Pruthenia

Ja sądzę, że Ciupak po prostu popenił błąd zapominając o róznicy językowéj (jak język słowianski, to nazwa pewnie ta sama )