Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

  •  

Dynozaur

Cytat: Serpentinius w Sierpień 21, 2014, 20:28:01
Cytat: Dynozaur w Sierpień 19, 2014, 23:05:55
-Polska (Pol-; Lenk-/Lechistan)

Czy Lengyelország i Lenkija wrzucasz do jednego worka?

Nie chciałem się rozdrabniać. Ale fakt, popełniłem niewybaczalny skrót myślowy.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Wedyowisz

стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Dynozaur

#2538
Heh, Żmudzini nazywali dawniej Szwedów "Żuwēdai" (niby "rybojady"?), ale po wojnie zmienili to na nudne "Szwedai", "Szwedija"... Durnie. Podobnie nie potrafię im wybaczyć tej "Baltarusiji" zamiast jedynie poprawnej "Gudiji" (chociaż akurat to drugie wciąż istnieje jako warjant, ale z oficjalnego praktycznie wyrugowane)...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Wedyowisz

#2539
jeszcze co do oryginalnych nazw systematycznych, borogowia i domejkodaktyl też są niczego sobie

Cytat: Dynozaur w Sierpień 24, 2014, 13:41:27
Heh, Żmudzini nazywali dawniej Szwedów "Żuwēdai" (niby "rybojady"?), ale po wojnie zmienili to na nudne "Szwedai", "Szwedija"...

PSMy bywają takie niewyjściowe...
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Dynozaur



Powiedzcie mi, czy Twitter nie obsługuje cyrylicy (nie wiem, bo na tym gównie akurat nie siedzę), czy kolejny raz muszę się wstydzić za premiera bytu państwowego, w którym mieszkam?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Aureliusz Chmielewski

Obsługuje. W sumie to nawet śmiechłem.
The n-word
  •  

zabojad

Irabu Miyako Ryukyuan - /mm/ [mː] 'potato'
LOL
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Vilène

Cytat: zabojad w Sierpień 30, 2014, 21:24:31
Irabu Miyako Ryukyuan - /mm/ [mː] 'potato'
LOL
Widać tak bardzo im smakowały.
  •  

Hapana Mtu

W nawiązaniu do różnych teorii o pochodzeniu Udmurtów:

U góry: rude włosy w Europie.
U dołu: haplogrupa R1B.
Nie znam się, ale nie sądzę, by rude włoscy były kodowane na chromosomie Y, bo u kobiet też występują.
Wnioski: Udmurcja drugą Irlandią.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Wedyowisz

#2545
Z tego co słyszałem, niezbyt w zgodzie z powyższą mapą, wczesnośredniowieczni Słowianie byli przez niektórych autorów opisywani jako przeważnie rud(aw)owłosi (albo przynajmniej tak można zinterpretować zapisy źródłowe — kolory w dawnych językach to przecież trochę śliski temat). Go figure.

[edit]Przychodzą mi też na myśl Yuezhi, Tocharowie i rude mumie z pustyni Taklamakan.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Vilène

Bosz, jak oglądam te wszelkie mapy tych haplogrup czy jak to się tam nazywa, tym bardziej przekonuję się, że jest to wszystko tak samo bezużyteczne dla badania pokrewieństwa między grupami etnicznymi jak kraniologia. Zresztą to jest nawet po prostu rehasz starych idei, tyle że badanych za pomocą nowego, modnego narzędzia, ale tak samo z tego wszystkiego wychodzi totalny krakpotyzm.
  •  

Dynozaur

#2547
Zapewne spotkaliście się ze zjawiskiem stawiania kropki między imieniem a pierwszą literą nazwiska przez nieuków (t.zn. "Andrzej.B" zamiast "Andrzej B.").

Myślałem, że to taki wczesnoszkolny błąd, z którego się po prostu wyrasta. Ale jak spotkałem się z dorosłym (i to niejednym), piszącym w ten sposób, to kurwa straciłem wiarę w ludzkość.

To już nawet nie jest błąd ortograficzny - to zwykły brak mózgu.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

spitygniew

Nie zauważyłem choć wiem, że nazwa Łowców.B (swoją drogą, byłem kiedyś na nich na Woodstocku i byłe chyba jedynym, który nie dość że nie wypluwał płuc to w ogóle zachowywał kamienną twarz, kto tu jest zbyt ograniczony? Chyba że śmieszki tak mają, że nie wytrzymają minuty bez śmiechu) wzięła sie stąd, że jeden z jego członków natknął się na graffiti "Polonia.B" (tzn. Polonia Bytom), ale myślałem, że to był jednostkowy akt podludzizmu... Czyli jest jeszcze gorzej niż myślałem?
P.S. To prawda.
  •  

Hapana Mtu

Spajdermen
Supermen
dżentelmen
Fremen
Batman
barman
furman

Czyżby nieśmiałe zaczątki harmonii samogłoskowej?
Tak, wiem, naciągane (frontmen, wiochmen), ale wydało mi się ciekawe.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •