Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Spiritus

  •  

Noqa

Dzięki. Miałem nadzieję na więcej zabawy.
Choć widzę, że są fora wyglądające gorzej niż to. Nie wiem, czy to pocieszające czy wręcz przeciwnie.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#2058
[...........]
  •  

Feles

Cytat: Ghoster w Styczeń 01, 2014, 15:05:04
CytatMasakra... Po co Ci język mandaryński skoro go najprawdopodobniej przez całe życie nawet nie użyjesz. Nawet nie wiem gdzie się go używa ale nie wydaje mi się żebyś miał w planach taki wypad do 'mandarynii'
Umarłem.
Głupi ludzie istnieją, i to w dużych ilościach. Nihil novi sub sole.

Cytat: Ghoster w Styczeń 01, 2014, 18:10:01
To jest *argument* za zrobieniem z tego forum forum lingwistycznego.
Forum forum forum.
Dobra, zaraz zmieniam nazwę.

,,Języki i chuj" może być? Bo charakter forum oddaje wręcz idealnie.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Vilène

Cytat: Feles w Styczeń 01, 2014, 18:12:23
,,Języki i chuj" może być? Bo charakter forum oddaje wręcz idealnie.
Ale chuj to przecież też język, starczy samo ,,języki".
  •  

Wedyowisz

http://pl.wiktionary.org/wiki/aczkolwiek

CytatSpójnika tego nie należy używać w mowie potocznej; powinien być on używany w tekstach oficjalnych bądź o charakterze podniosłym[1].

(podkr. moje)

Ja pierdole. *wykonuje plugawe gesty w stronę monitora*
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

spitygniew

A może zamiast takie sformuowania zawsze wyzywać od preskyptywizmu (tu akurat musiałaby być dziwna - postępowa - jego odmiana), czasem nie uznać za skróty typu "(nie) powinno się mówić x" = "większość użytkownków języka czuje, że (nie) powinno się mówić x"? Tak jak większość zdań oznajmujących w najzwyklejszej mowie to praktycznie skróty: "p" = "x sądzi, że p".

Choć faktem jest, że ja czasem tego użyję, a że mam ostre wymagania co do towarzystwa moich znajomych to raczej nie razi, podejrzewam, że gros użytkowników polszczyzny uznało by to za snobizm.
P.S. To prawda.
  •  

Noqa

Tylko, że to trochę jak upieranie się, że "Jebać żydów" jest skrótem na "Mam głęboko zakorzenioną niechęć do żydów, z którą nie zamierzam walczyć, a dla psychicznego komfortu lubię manifestować".

Moim zdaniem aczkolwiek właśnie wchodzi do potocznej mowy, bo ta ma skłonność do retardacji, czemu tak niepotrzebnie długie (i często logicznie zbędne) słowa pomagają.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Dynozaur

#2064
Mnie "aczkolwiek" nie razi, zwłaszcza że sam go nadużywam.

EDIT: Post numer 1800.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Noqa

Hangyl nie jest zapisem fonemicznym... O.o
Mój światopogląd legł w gruzach.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#2068
[...........]
  •  

Dynozaur

#2069
Cytat: Noqa w Styczeń 06, 2014, 00:45:18
Bru to chyba potwierdza.

Nie, Brü "pięść" wywodzi od piędzi, a o słowach Finger i Hand pisze wyraźnie, iż są niearyjskie.

Chociaż z tego co widzę to nowe źródła faktycznie łączą pięść z piątką, ale nie wiem czy to nie jest część obecnej tendencji do mącenia wody w lingwistyce (jak wywodzenie żądła od żalu albo doszukiwanie się jakiejś zaginionej nosówki w "żadnym").
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •