Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

spitygniew

Tak, masz rację, tu dowód w postaci harmonii odwrotnej:
P.S. To prawda.
  •  

Dynozaur

Ja uznaję tylko wymowę "Batmen".

Tak mówi Klocuch.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Todsmer

Cytat: Hapana Mtu w Wrzesień 03, 2014, 16:37:53
Czyżby nieśmiałe zaczątki harmonii samogłoskowej?
Tak, wiem, naciągane (frontmen, wiochmen), ale wydało mi się ciekawe.
Ja bym tu widział raczej pomieszanie niemieckiego Mann i angielskiego man. Chociaż możliwe, że porozdzielało się to w zgodzie z przedostatnią samogłoską.

Btw ja mam frontmana.
  •  

spitygniew

Polacy ogólnie rzecz biorąc nie potrafią zdecydować się jak oddawać [æ], vide laptop, fan, ale menadżer/menedżer/menażer, dżem (podobnie w przypadku nie spolszczonych w pisowni: backpacking [ipa][bEkpEkiNg][/ipa] ale fap [fap]).
P.S. To prawda.
  •  

Todsmer

Po prostu słowa, które mają a, powstały pod wpływem pisowni, a te z e pod wpływem wymowy (dla Polaka [æ] brzmi raczej jak [ɛ])
  •  

ArturJD

U Prusa w "Lalce" hrabia-anglik zamiast "tak" mówi "tek", więc wymowa [æ] była już dawno temu uznana za polskie /e/.
  •  

Dynozaur

Znalezione podczas randomnego góglenia:


xD Kolejny erotlang?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Ghoster

#2557
[...........]
  •  

Noqa

"Racja, jak to to, to to przejdzie po dwóch dniach"
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#2559
[...........]
  •  

spitygniew

Lol, właśnie sobie uświadomiłem (no, koleżanka mi uświadomiła), jak wiele internetowych zniekształceń ma swój początek w mowie narodu żydowskiego: tate, kotałkę, mamełe... Czyżby ich spiseg był faktem, czy po prostu tak dużo z nich to spierdolone anony?
P.S. To prawda.
  •  

Dynozaur

#2561
Dlaczego co drugie arabskie słowo brzmi jak "Arbajt", "Allach", "Khedira", "MMA" albo "Mubarak"? (chociaż to drugie pewnie przez zwroty typu "o Boże", "nie daj Boże", pewnie u nich jest tego jeszcze więcej niż u nas)

(tak, oglądam siatkówkę po arabsku. Fak jó Solosh)
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Noqa

Kontynuując wątek podwojonych partykuł:
"Broniący się się rejestrują wcześniej"
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Spiritus

Właśnie się zorientowałem, że to nie Tengwar xD.
  •