Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vilène

Jezus to było nigdyś dość popularne imię, może i w Lidzbarku mieszkał tak samo nazywający się koleś?
  •  

Henryk Pruthenia

E, akurat głupi żart.
I mówię to ja MEGADEJUDYFIKATOR.

Vilène

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 15, 2015, 22:16:25
E, akurat głupi żart.
I mówię to ja MEGADEJUDYFIKATOR.
Spoko. Na tym forum mamy takich ludzi jak narodowcy lubiący pocenzopapić, libertarianie popierający postulaty queerowe, socjaliści którzy jarają się panslawizmem, komuniści gardzący lewactwem zawsze i wszędzie, to i może się trafić megadejudyfikator nie wstydzący się Jezusa.
  •  

Henryk Pruthenia

Akurat bez sensu tekst. Nazewnictwo kościelne często ma takie patetyczne nazwy i jest to normalne.
Nienormalne jest to,  że biali ludzie wierzą w żyda.
W ogóle,  ostatnio zrozumiałem, czemu naziści wierzyli, że jezus był aryjczykiem.  Podobno ojciec Ha Nocri był rzymskim żołnierzem i zgwałcił Matwarzę. Gość był 'syryjczykiem', ale jego grób był gdzieś w Niemczech,  gdzie stacjonował na starość i tadam.

Dynozaur

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 16, 2015, 00:29:24W ogóle,  ostatnio zrozumiałem, czemu naziści wierzyli, że jezus był aryjczykiem.  Podobno ojciec Ha Nocri był rzymskim żołnierzem i zgwałcił Matwarzę. Gość był 'syryjczykiem', ale jego grób był gdzieś w Niemczech,  gdzie stacjonował na starość i tadam.

A ja słyszałem, że lizanie swoich stóp leczy raka.

Sos proszę.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Todsmer

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 16, 2015, 00:29:24
Akurat bez sensu tekst. Nazewnictwo kościelne często ma takie patetyczne nazwy i jest to normalne.
Nienormalne jest to,  że biali ludzie wierzą w żyda.
Jezus był semitą (niezaleźnie którym), a semici są w większości biali (prócz Etiopczyków, itp).

Cytat: Vilène w Czerwiec 15, 2015, 23:37:41
Spoko. Na tym forum mamy takich ludzi jak narodowcy lubiący pocenzopapić, libertarianie popierający postulaty queerowe, socjaliści którzy jarają się panslawizmem, komuniści gardzący lewactwem zawsze i wszędzie, to i może się trafić megadejudyfikator nie wstydzący się Jezusa.
Jeśli chodzi o libertarian i spółkę - popieram. Jako libertarianin, uważam, że póki ludzie nie przeszkadzają ogółowi, nie ma powodu, żeby im przeszkadzać. Jak również, jeśli im można pomagać bez przeszkadzania, powinno się im pomóc.
  •  

Ghoster

#3096
[...........]
  •  

Ghoster

#3097
[...........]
  •  

Noqa

Obawiam się, że chińczyk tak samo nie zrozumie cię po szanghajsku, jak i po szangryjsku.

stłuc brzmi niemal identycznie od przodu, jak i od tyłu. Fonologiczny palindrom.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Vilène

Cytat: Noqa w Czerwiec 19, 2015, 18:30:41
Obawiam się, że chińczyk tak samo nie zrozumie cię po szanghajsku, jak i po szangryjsku.
Danie się nazywa kurczak po szanghajsku, a nie że Ghoster miał po szanghajsku do Chińczyka powiedzieć...
  •  

Henryk Pruthenia

Stłuc i cułts brzmiałyby dla mnie podobnie co najwyżej po paru głębszych...

Ghoster

#3101
[...........]
  •  

elslovako

Muszę być naprawdę ograniczony, bo dla mnie odwrócone "c" to nadal [t͡s]. Przecież ta klamerka pokazuje, że oba te dźwięki są wydobywane jednocześnie (chyba, że zostało to zmienione w jakimś kolejnym postulacie fonetyki anarchistycznej).
  •  

Ghoster

#3103
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Ale [st͡] nie ma z tego co wiem.
I należy pamiętać, że /c/ to w polskim fonem, a nie allofon jakiegoś tam /ts/, tylko po prostu /c/. Jak ktoś ma powiedzieć /kuc/ od tyłu, to powie /cuk/ a nie /stuk/. Takie coś nie funkcjonuje w niczyjej chyba świadomości językowej.
I gdyby być tak bardzo drobiazgowym, to Ala [ʔala] od tyłu miała by być wymawiana [alaʔ]. Życzę powodzenia.