Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wedyowisz

Bezdźwięczne [h] przez nasilenie przepływu powietrza przechodzi w tchnąco-dźwięczne [ɦ], więc... Poza tym krzyki mają swoistą fonację, coś bliskiego właśnie breathy voice (bo fałdy głosowe są chyba szerzej niż przy zwykłej dźwięczności, a przepływ powietrza jest przy tym intensywny). Mogą być odmiany tego przez modyfikację nadkrtaniową, typu ziewnej czy szorstkiej fonacji. Jak śpiewam z taką konfiguracją (,,krzyk" + faucalized voice), to wychodzi ,,góralski głos".

Cytat: CanisBezdźwięcznymi nie zakrzyczysz. Albo powstawiasz szwy, czy inne samogłoski, albo nie uda ci się to w ogóle.

Nomm, ciekawe czy wstawiają te samogłoski (i w jaki sposób), czy raczej unikają wtedy tego typu wyrazów.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Towarzysz Mauzer

Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Wedyowisz

стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Dynozaur

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jeszcze nie przeczytałem wszystkiego (i raczej nie przeczytam), ale xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Caraig

Cytat: Dynozaur w Lipiec 15, 2015, 14:52:09
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jeszcze nie przeczytałem wszystkiego (i raczej nie przeczytam), ale xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.

O kurwa, nie wierzę w to XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  •  

Vilène

Cytat: Dynozaur w Lipiec 15, 2015, 14:52:09
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jeszcze nie przeczytałem wszystkiego (i raczej nie przeczytam), ale xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.
Gratuluję, znalazłeś najbardziej rakotwórczą stronę w polskich internetach.

W to wszystko to nawet chyba Henryk by nie uwierzył.
  •  

Canis

Cytat: Dynozaur w Lipiec 15, 2015, 14:52:09
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jeszcze nie przeczytałem wszystkiego (i raczej nie przeczytam), ale xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.
O kurwa. Mam nadzieję, że nie ma na tym świecie ludzi, którzy dali się na to wszystko nabrać
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Dynozaur w Lipiec 15, 2015, 14:52:09
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jeszcze nie przeczytałem wszystkiego (i raczej nie przeczytam), ale xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.
No, wiele lat walczę z tym imbecylem xD. Znam jedną osobę, która w to wierzy... ale powiedzmy sobie szczerze, on jest głupi jak but xD. I to są właśnie ci ariosłowianie, których się tak tępi xD.

No, a tak, czy przypadkowo Kelthuz nie wyznaje podobnej teorii? xD

Mahtlactli Omome Tochtli

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 15, 2015, 18:31:02
No, a tak, czy przypadkowo Kelthuz nie wyznaje podobnej teorii? xD

Bodajże tak, swego czasu "masakrował" zaprzyjaźniony mi fanpejcz językoznawczy wywodzeniem alfabetów indyjskich od "węzełkowego pisma Słowian"...
  •  

Widsið

Cóż, kolejny z gatunku "nie wierzę naukowcom, myślę samodzielnie". Jak widać, nie zawsze przynosi to dobre rezultaty.
  •  

Wedyowisz

Tak jakbyście nigdy nie zgubili się na jakimś forum o hoplo-grupach opanowanym przez patriotycznie nastawionych Serbów, Albańczyków, Greków i inne prastare rasy.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Henryk Pruthenia


matriksoft

Cytat: Dynozaur w Lipiec 15, 2015, 14:52:09
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jeszcze nie przeczytałem wszystkiego (i raczej nie przeczytam), ale xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.

Nie jestem ekspertem, znawcą czy w ogóle, ale jak doszedłem do momentu, w którym podważano pragermański oraz istnienie Germanów Wschodnich, zamknąłem kartę. Ja rozumiem patriotyzm i te sprawy, ale tacy autorzy robią siarę polskiemu patriotyzmowi... :T

A, i robią też k@@@ę z logiki.
void.
  •  


Dynozaur

Ma gość rację.

Gdzie się podziała ta równość, której rzekomo broni ÓE?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •