Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Silmethúlë

Mało językowe, ale jednak. Jak ktoś programuje w czymś mającym generyki/szablony, to powinien zrozumieć. Kreatywne użycie unikodu z dziwnych języków (ja przynajmniej znajduję zabawnym). Wzięte z Reddita:

Cytat: pftbestcan you please explain this go syntax to me?

type ImmutableTreeListᐸElementTᐳ struct {

I thought go doesn't have generics.

Cytat: UncaffeinatedIt doesn't. That's just a "template" file, which I use search and replace in order to generate the three monomorphized go files.
If you look closely, those aren't angle brackets, they're characters from the Canadian Aboriginal Syllabics block, which are allowed in Go identifiers. From Go's perspective, that's just one long identifier.
  •  

spitygniew

CytatTrzech największych śmieszków jest już pijana zanim dokończyłem piwo+fajka. I mean pijana PIJANA, nie wiem czym wlewali to w siebie, ale ledwo już się ruszają, krzyczą, coś jak zraniona zwierzyna.

Dlaczego żaden opis gramatyki polskiej nie wspomina o reduplikacji na sposób włoski?
P.S. To prawda.
  •  

Dynozaur

Bo tekst, który zacytowałeś zdecydowanie nie jest napisany po polsku...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Pluur

Co to reduplikacja na sposób włoski?
  •  

elslovako

Cytat: Spiritus w Styczeń 26, 2017, 14:15:05
Czy tylko ja już rzygam tymi emoji? Historia piśmiennictwa zatoczyła koło i wracamy do piktogramów? Małpa-serce-serce-buziak-surfującamurzynka-puchar-konfetti-ciasto-piłka-orzeszek-bakłażan-paragejówzdzieckiem-serceprzebitestrzałą?

https://www.reddit.com/r/conlangs/comments/5f8rzw/a_serious_emoji_conlang/
  •  

Obcy

  •  

Dynozaur

#3816
Boddhisatwa wlecze ryż, czyli salami po chińsku xDDDDDD

inb4 Chińczycy nie patrzą na znaczenie tego typu transliteracyj
No i chuj, i tak śmieszy xDDDD (zwłaszcza, że jedną rzeczą jest transliteracja jakichś nazwisk czy nazw własnych - gdzie faktycznie chodzi o dźwięk i można sobie pozwolić na pewną bezsensowność, a czymś tak konkretnym jak salami... widać Chińczycy nie jedzą za bardzo salami, bo inaczej pewnie stworzyliby lepszą nazwę)
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Obcy

Confetti to na całym świecie zapożyczone z włoskiego confetti z wyjątkiem... Włoch, gdzie tam jest coriandoli! Zryło mi łeb na zawsze...
  •  

Silmethúlë

Polecam tego Youtubera (tu porównuje islandzki z Old Norsem). Doktor lingwistyki, nagrywa sporo o językach i mitach skandynawskich. Raczej bardzo podstawowe rzeczy, ale może zainteresuje.. Ma też np. wideo porównujące bokmål, nynorsk i duński z zarysem tła historycznego.

Dodatkowo zabawnie wymawia 'where' jako [ʰʍɛə] (czy podobnie) – po raz pierwszy w życiu chyba jestem w stanie wyłapać, że ktoś to robi konsekwentnie w mowie. ;-)
  •  


Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Wedyowisz

Cytat: elslovako w Luty 04, 2017, 14:15:41
Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na najbrzydszą ortografię (i wymowę)?

Niektóre języki po prostu nie są stworzone do zapisu łacinką (ok. tysiąc lat temu to samo powiedziano by o naszym).
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Dynozaur

Cytat: elslovako w Luty 04, 2017, 14:15:41
Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na najbrzydszą ortografię (i wymowę)?

Heeeej, ale ta ortografja w sumie ładnie ogarnia fonetyczny rozpierdolnik, jaki panuje w tym języku xDDDDD

I rozwala mię ta pisownia słowa "Ameryka" jako "Amedka". Lubię takie ortograficzne pojebaństwa - w conlangach od razu byłoby "hurr durr n00blangerska ortografja" xDDDDD

Na wyspach pacyficznych te dziwne rozwiązania są jakoś wyjątkowo częste - podobnie jak nikt nie wie, jak poprawnie wymówić "Kiribati" (chociaż ja i tak tego tak nie wymawiam, bo mówię "Wyspy Gilberta" - zwłaszcza, że to "Kiribati" to tylko bastardyzacja słowa "Gilbert" przez tubylców, więc tym bardziej nie rozumiem, po co stosować taką nazwę)...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

elslovako

Myślałem że już wszyscy znają saanicz, dlatego nie podawałem.

CytatBōļau [pˠʌɫɑɑ̯u̯uu̯]
Kujjae [kʷu͡itʲːæ͡ɑɑ̯ɛ̯ɛɛ̯]
Ānewetak [æ̯ænʲee̯ɔ̯ɔ͡ɛɛ̯dˠɑk]
[nʲæ͡ɑː͡ætʲ]

Przecież to brzmi jakby ktoś im stawał na stopy podczas mówienia xD

  •  

Dynozaur

Mam podeźrzenie, że ta transkrypcja w taki nadgorliwy sposób próbuje oddać płynne przejścia pomiędzy wartościami samogłosek i w praktyce nie brzmi to aż tak źle...

Ale może są gdzieś nagrania marszalskiego?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •