Pytanie o wiki

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Lipiec 11, 2012, 03:44:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

Cytat: Fanael w Styczeń 05, 2013, 15:28:28
Cytat: CanisW proteście przeciwko temu, że Fanael odważył się usunąć piramidkę cytatów z mojego posta.
No wreszcie ktoś powiedział, o co chodzi...

Kiedy zaprotestowałem przeciwko banowi, nikt tego nie zrobił.

Poza tym, zastanawia mnie, czemu Ghoster dostał tyle pochwał za swój post wręcz kipiący hipokryzją.
  •  

Widsið

Bo sama treść, jeśli odejmiemy kontekst osobowy, jest stosunkowo mądra.
  •  

Noqa

Ale to też stosunkowo prawda, że ciężko przeżyć na tym forum dzień bez jeremiad o faszyźmie lub jego braku, jeremiad o tych jeremiadach albo frajera wyskakującego z "idę po popcorn".
Może zamiast krucjat wypadałoby skasować dział "Zarządzanie forum"? Bo największą chorobą tego forum jest hipochondria.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Vilène

No i kiedy wreszcie Feles przywróci wiki z kopii zapasowej?
  •  

Feles

Na razie z Fanaelem postawiliśmy mirror wiki, acz nie wszystkie dodatki są jeszcze zainstalowane.

Właściwie mam jeszcze resztki władzy na serwerze, ale zmienione zostało hasło na webd.pl, więc i to może się w każdej chwili zmienić.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Todsmer

Róbcie backup bazy forum póki możecie.
  •  

Hapana Mtu

No dobrze, nie było mnie tu dłuższy czas, więc nie do końca ogarniam zdarzenia ostatnich dni, ale z tego co rozumiem, w całym tym sporze poszło o jakąś błahostkę i kilka nieporozumień, na co nałożyły się zbyt silne reakcje obu stron. Jednocześnie w ostatnich dniach (tzn. od mojego powrotu) forum i wiki działały normalnie, ludzie pracowali nad conlangami, nie było zbędnych dyskusji o polityce. Może by więc tak - zamiast zaostrzać ten spór o nadepnięte psie i kocie ogony - pochować swoje ego do szuflady (i tu mam na myśli nie tylko Felesa i Canisa), skończyć tę głupią, niszczącą forum wojnę, odblokować wszystkich zbanowanych, włączyć z powrotem wiki? Ja naprawdę nie rozumiem tego sporu. Nie mówiąc już o tym, że nie rozumiem, jak można próbować wymuszać na kimś zrozumienie czegokolwiek szantażem. Czego warte będzie takie "zrozumienie"?

Feles? Canis?
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Towarzysz Mauzer

Jestem Towarzysz Mauzer i popieram przesłanie Mta.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Feles

CytatNo dobrze, nie było mnie tu dłuższy czas, więc nie do końca ogarniam zdarzenia ostatnich dni, ale z tego co rozumiem, w całym tym sporze poszło o jakąś błahostkę i kilka nieporozumień, na co nałożyły się zbyt silne reakcje obu stron. Jednocześnie w ostatnich dniach (tzn. od mojego powrotu) forum i wiki działały normalnie, ludzie pracowali nad conlangami, nie było zbędnych dyskusji o polityce. Może by więc tak - zamiast zaostrzać ten spór o nadepnięte psie i kocie ogony - pochować swoje ego do szuflady (i tu mam na myśli nie tylko Felesa i Canisa), skończyć tę głupią, niszczącą forum wojnę, odblokować wszystkich zbanowanych, włączyć z powrotem wiki? Ja naprawdę nie rozumiem tego sporu. Nie mówiąc już o tym, że nie rozumiem, jak można próbować wymuszać na kimś zrozumienie czegokolwiek szantażem. Czego warte będzie takie "zrozumienie"?
Jako akt dobrej woli, zdejmuję bana Canisowi. Liczę na to, że i on wywiąże się ze swojej części.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

#129
CytatNo dobrze, nie było mnie tu dłuższy czas, więc nie do końca ogarniam zdarzenia ostatnich dni, ale z tego co rozumiem, w całym tym sporze poszło o jakąś błahostkę i kilka nieporozumień, na co nałożyły się zbyt silne reakcje obu stron. Jednocześnie w ostatnich dniach (tzn. od mojego powrotu) forum i wiki działały normalnie, ludzie pracowali nad conlangami, nie było zbędnych dyskusji o polityce. Może by więc tak - zamiast zaostrzać ten spór o nadepnięte psie i kocie ogony - pochować swoje ego do szuflady (i tu mam na myśli nie tylko Felesa i Canisa), skończyć tę głupią, niszczącą forum wojnę, odblokować wszystkich zbanowanych, włączyć z powrotem wiki? Ja naprawdę nie rozumiem tego sporu. Nie mówiąc już o tym, że nie rozumiem, jak można próbować wymuszać na kimś zrozumienie czegokolwiek szantażem. Czego warte będzie takie "zrozumienie"?
Jestem za, ale muszę mieć szansę na sprostowanie faktów. Na razie dano mi bana i wygadywano jakieś bzdury na temat usuwania piramidek, a w takich warunkach nawet nie mogę się bronić :P

Cytat: Feles muribus w Styczeń 06, 2013, 13:59:31
Jako akt dobrej woli, zdejmuję bana Canisowi. Liczę na to, że i on wywiąże się ze swojej części.
Nie zawieram z tobą żadnych paktów. Piszesz tak, jakby ban był słuszny. Przekłamałeś tyle faktów, że aż boli, że społeczność tego nie weryfikuje. Wiki wstaje w ciągu 48 godzin i wszelkie wyjaśnienia oraz komentarze znajdują się obecnie na indeksie.

Jednocześnie, pomijając śmiechową niekompetencję Felesa, jestem winny przeprosiny Fanaelowi - chłopak się nabrał na osobliwość SMF, o której mógł nie wiedzieć, skutkiem czego wyszło tak, jakby faszyzował wobec moich zapytań.
  •  

Silmethúlë

W związku z powyższym proszę o ponownego bana dla Canisa. Przez chwilę było spokojnie. A teraz znowu się zacznie.
  •  

Canis

Cytat: Silmethúlë w Styczeń 06, 2013, 14:57:17
W związku z powyższym proszę o ponownego bana dla Canisa. Przez chwilę było spokojnie. A teraz znowu się zacznie.
Pozwolę sobie na zignorowanie tego.

Po powrocie wiki wznawiam projekt kategoryzacji treści i uzupełnienia listy conlangów. Potrzebuję do tego jakiegoś pomocnika, jest ktoś, kto chciałby pomóc przy tej żmudnej robocie?
Mam też plan stworzenia dość prostej listy, złożonej z nazw (czasem z krótkim komentarzem) conlangów, które pojawiły się zarówno tutaj, jak i na starym forum, w kolejności alfabetycznej. Nie wiem jednak, czy chcę się na to rzucać, raczej byłby to projekt zbiorowy, jeśli ktoś by uznał to za fajne.
  •  

żuwaczky

Feles, jaki Ty łaskawy jesteś. ;)
  •  

spitygniew

Cytat: Silmethúlë w Styczeń 06, 2013, 14:57:17
W związku z powyższym proszę o ponownego bana dla Canisa. Przez chwilę było spokojnie. A teraz znowu się zacznie.
Popieram, a co więcej, o cofnięcie mu władzę nad Wiki (o ile to wykonalne) i danie ją komuś normalnemu.

Poza tym mam pomysł mogący usprawnić forum: każdy post wydający się zarzewiem ostrej dykusji NATYCHMIAST USUWAĆ w niebyt. Może to i ostre, ale lepiej działać pragmtycznie.
P.S. To prawda.
  •  

Towarzysz Mauzer

#134
Super, wszystko usuwać. Nie ma nic bardziej wkurwiającego niż znikanie postów - a zwracam uwagę, że w takich np. althistach czy aposteriorykach wypierdolić trzeba byłoby dużą część wiadomości, bo przecież mogą być zarzewiem ostrej dyskusji i mowy nienawiści.

Przeciwnie: trzeba raczej stworzyć dział z koszem, tak żeby działania moderatury były przejrzyste i możliwe do cofnięcia, a zamiast robić dramę - rozmawiać.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •