Pytanie o wiki

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Lipiec 11, 2012, 03:44:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Czemu nie da się wrzucać na naszę wikipedję plików svg? Bez tego, powiem Wam, niektóre prace stoją w miejscu z Kyonu...

Borlach

To może póki co wrzuć te mapy na forum, przynajmniej gdzieś będą do czasu umieszczenia ich na wiki
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Wiesz, mi nie tylko o to chodzi - muszę też wrzucić alfabet albioński w svg, by mógł dobrze być odtwarzany (teraz litery są olbrzymie i nie da się ich łatwo pomniejszyć).

Borlach

Dałoby się unicode dla awestyjskiego jakoś dodać na wikię/forum? Na potrzeby mojego (nieistniejącego jeszcze) persogermlangu xD
Albo wie ktoś jak taki unicode dodać na komputer? Bo mój mi niestety awestyjskiego normalnie nie wyświetla i jedynie puste kwadraty widzę :c
http://www.unicode.org/charts/PDF/U10B00.pdf
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Asgair

#289
Cytat: Borlach w Październik 02, 2018, 19:44:02
Albo wie ktoś jak taki unicode dodać na komputer? Bo mój mi niestety awestyjskiego normalnie nie wyświetla i jedynie puste kwadraty widzę :c

Próbowałeś użyć Noto Sans Avestan?
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Borlach w Październik 02, 2018, 19:44:02
Dałoby się unicode dla awestyjskiego jakoś dodać na wikię/forum? Na potrzeby mojego (nieistniejącego jeszcze) persogermlangu xD
Albo wie ktoś jak taki unicode dodać na komputer? Bo mój mi niestety awestyjskiego normalnie nie wyświetla i jedynie puste kwadraty widzę :c
http://www.unicode.org/charts/PDF/U10B00.pdf
Niestety, ani Widsid, ani Canis nie są pod tym względem ostatnio aktywni. Jeżeli jednak ustawisz sobie w przeglądarce odpowiedni font, lub wymusisz by był lokalnie użyty, to powinno działać.

Na szczęście jest tez możliwość zapisu znaków awestyjskich na wiki, inaczej, niż takich gockich. Jeżeli wrzucimy coś zapisanego pismem gockim na forum (czy też wiki, nie pomnę gdzie), to wszystko wywala w kosmosy.

Borlach

#291
Cytat: Asgair w Październik 02, 2018, 20:15:06
Cytat: Borlach w Październik 02, 2018, 19:44:02
Albo wie ktoś jak taki unicode dodać na komputer? Bo mój mi niestety awestyjskiego normalnie nie wyświetla i jedynie puste kwadraty widzę :c

Próbowałeś użyć Noto Sans Avestan?
Próbowałem przed chwilą - pobrałem, zainstalowałem, czcionka wyświetla mi się jak zwykła łacinka

EDIT: wróć, odświeżyłem parokrotnie wikipediową stronę pisma awestyjskiego i nagle zaczęły mi się pojawiać litery. Chyba się udało!
Dzięki xD
EDIT2: litery wyświetlają mi się jednak tylko na tamtej stronie, po przekopiowaniu na powrót zmieniają się w kwadraty, czyli nic nimi zapisać nie mogę... Pojęcia nie mam jak to działa
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia


Asgair

#293
Cytat: Borlach w Październik 02, 2018, 20:38:43
Próbowałem przed chwilą - pobrałem, zainstalowałem, czcionka wyświetla mi się jak zwykła łacinka

Po wstawianiu znaków z menu Symbol (w jakimkolwiek edytorze tekstu) również? Grafemy awestyjskie w Noto nie są mapowane na znaki łacinki; ich kody znaków są standardowe, unikodowe (U+10B00 itd.)
  •  

Borlach

Cytat: Henryk Pruthenia w Październik 02, 2018, 20:56:04
Dokąd je kopiujesz?
Kopiowałem do okienka wyszukiwania w internetach. Ale teraz przekopiowałem do Painta, wybrałem tę czcionkę i wkleiłem. Awestyjska litera się pokazała! Więc będę musiał chyba ciągle przekopiowywać poszczególne litery z artykułu Wikipedii do Painta (bo Worda na tym komputerze nie mam) i tak pisać. Lepsze to niż nic
Cytat: Asgair w Październik 02, 2018, 21:02:21
Cytat: Borlach w Październik 02, 2018, 20:38:43
Próbowałem przed chwilą - pobrałem, zainstalowałem, czcionka wyświetla mi się jak zwykła łacinka

Po wstawianiu znaków z menu Symbol (w jakimkolwiek edytorze tekstu) również? Grafemy awestyjskie w Noto nie są mapowane na znaki łacinki; ich kody znaków są standardowe, unikodowe (U+10B00 itd.)
Rzeczywiście, po wejściu w Wstaw -> Znak Specjalny i wybraniu Noto pojawiły się awestyjskie litery
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

To spróbuj openofisa czy coś takiego zainstalować, lub skorzystaj z ich wirtualnych wersyj.

Henryk Pruthenia

Wracam z pomysłem artykułów miesiąca. Nadrabiamy cały zeszły rok!
Wystąpił jednak jeden problem - nie da się sprawdzić zmian starszych  niż 90 dni. Da się to jakoś ominąć? Canis, Todsmer?

Kazimierz

Ze strony głównej Wiki:
CytatUżytkowników niniejszej Wiki zapraszamy także do udzielania się na Polskim Forum Językotwórców oraz kanale IRC #conlanger na Freenode
Można by tego IRC-a w końcu zamienić na Dyskorda.
  •  
    Pochwalone przez: Obcy

Henryk Pruthenia

TODSMER, CZY ZROBISZ COŚ Z TĄ WIKIĄ? NAPRAWDĘ, DODANIE STAREGO ARTYKUŁU MIESIĄCA TO GODZINA PRACY, BO KAŻDĄ RZECZ MUSISZ DODAĆ W TEJ SAMEJ ZAKŁADCE, BO NIE WIEDZIEĆ CZEMU ZALOGOWANIE JEST PRZYPISANE DO KARTY, ALE NIESTETY NIE DA SIĘ NA TEJ KARCIE ZALOGOWAĆ, BO PRZECIEŻ JESTEŚ ZALOGOWANY NA DRUGIEJ KARCIE JUŻ.
? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?I tu tez jedna, bardzo, bardzo ważna wiadomość dla wszystkich użytkujących wikię:
Spoiler
A taki żarcik dla uciekinierów, nie nie mogą zobaczyć. He he.
[Zamknij]

Henryk Pruthenia

Panowie, ja wiem, że Lukas jest jaki jest, i w ogóle, ale nie wandalizujcie jego strony, bo polecą bany.

Chcecie, by było śmiesznie? Chcecie utworzyć swój własny sandyjski (który stał się notabene chyba głównym językiem fora), to skopiujcie odeń artykuły i tam się bawcie.

Raz, czy dwa coś zmienić jest śmieszne, ale tyle razy, co ostatnio to mała przesada.

I co Wy macie z tą szwą? :p