In Lou (Język In)

Zaczęty przez CookieMonster93, Lipiec 13, 2012, 12:53:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

CookieMonster93

Tworząc ten język, zanim oddałem go Vassilowi wzorowałem się na wymowie mandaryńskiej i kantońskiej. Z wietnamskiego nie czerpałem nic, choć faktyczne może go odrobinę przypominać. Poza wymową nie ma ( a przynajmniej nie było ) raczej żadnego wzornictwa na niczym.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

MrVassil

Dobra, teraz kolej na niejęzykową część języka, czyli kultura i religia. Mam trochę pomysłów i myślę, że to dobry temat na to.
Nie wiem, czy Coockie dalej rozwija Inię, ale mam nadzieję, że się nie obrazi :P
Kultura
Inowie przykładają wielką wagę do pochodzenia, prawie każdy należy do jakiegoś rodu, które po ińsku nazywają się siem, co znaczy również rodzić się. Przynależność do rodu może zostać odebrana z powodu ciężkiej zbrodni. Każdy ród ma swój znak w piśmie ińskim.
Istnieją trzy najważniejsze rody, arystokracja, wywodzące się, wg. legendy, od boga Sion. Nazywają się sion fi mip pi ca,czyli potomstwo boga Sion. Tutaj uchylę rąbka nowego pisma, nad którym pracuję. Nazwy oraz znaki tych rodów pochodzą z angielskich imion, co wyjaśnię przy religii.
Jon Siem - od imienia John
Spoiler

[Zamknij]
Jo-ru-ju siem - od imienia George
Spoiler
[Zamknij]
E-ric siem - od imienia Eric
Spoiler

[Zamknij]
Może dla was te znaki wyglądają jak stylizowana łacinka, ale dla Inów, którzy używają innego alfabetu, wyglądają tajemniczo :)
Mam nadzieję, że to jest ciekawe. Ja zawsze lubię czytać takie rzeczy, to urozmaica i ożywia trochę język. Na razie jest tego może mało, ale religia dojdzie później, a ona dużo doda i będę mógł pokazać jak to wpłynęło na język.
  •  

Ghoster

#92
[...........]
  •  

MrVassil

Czego nie rozumiesz? Te znaki są, zaadaptowanymi do pisma inów ,  literami z angielskiej pisowni tych imion. A czemu to już wyjaśnię przy okazji religii ;)
  •  

Ghoster

#94
[...........]
  •  

MrVassil

Nie chodziło mi o pismo, tylko o znaki tych trzech rodów :P
  •