Wielka Rzeczpospolita Polska

Zaczęty przez Rémo, Lipiec 18, 2012, 21:10:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Polska, Wielka Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej.

Konstytucja - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Ustrój - Demokracja Bezpośrednia
Język urzędowy - Polski
Język używany - Polski, Kaszubski, Śląski
Jednostka monetarna - Złota korona

Inne fakty w historii - W styczniu 1944 roku nacierająca na hitlerowskie Niemcy Armia Czerwona przekroczyła przedwojenną granicę ZSRR i Polski. W lipcu 1944 w ZSRR utworzono Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego, który miał sprawować władzę na terenach Polski wyzwolonych przez wojska radzieckie. W skład PKWN mieli wchodzili wyznaczeni przez Józefa Stalina polscy działacze komunistyczni. Gdy władze komunistyczne w Polsce wyeliminowały z życia publicznego wszystkie partie opozycyjne, wprowadziły terror policyjny i masowe aresztowania politycznych przeciwników, głównie działaczy organizacji konspiracyjnych z czasów okupacji. Polacy poczuli, że trafiają pod kolejną okupację i zbuntowali się. Miliony ludzi wyszło na ulicę żądając ustąpienia rządów komunistycznych (o wiele wcześniejsza solidarność). Pod koniec 1946 w wielu miejscach Polski wybuchły strajki, których słabe władze komunistyczne nie były w stanie stłumić. Chcąc nie chcąc w ich ślady poszło NRD. Polacy wybrali nowy rząd a Polska ustanowiła nową konstytucję, gdzie  zmienia ustrój na Demokracje bezpośrednią. W rządzie znajdują się najmądrzejsi Polacy tamtej epoki. Polska z opóźnieniem przystąpiła do European Recovery Program (nie wiem jak to jest po Polsku). Polska pod dobrymi rządami, pomocą programu i wysokim odszkodowaniem od Niemiec sprawnie odbudowała swoją gospodarkę. Później upadł cały blok komunistyczny. Polska była najbardziej rozwiniętym gospodarczo i militarnie krajem tamtego regionu. Młode kraje były słabe a mieli niechęć do Rosji, więc zwrócili się w stronę Polski. Polska obiecała pomóc lecz chciała odzyskać zabrane terytorium. Wschodnie kraje nie były chętne, ale bały się Rosji, która była wściekła z powodu straty takiego terytorium (i ludzi do pracy), więc po żmudnych negocjacjach (z pomocą zachodu), jakie zacięcie prowadził nasz rząd, kraje byłego ZSRR zgodziły się. Nowe granice ustalone zostały w 1953 roku.

Mapa Polski:
Flaga Polski:
Godło:

Ciąg dalszy nastąpi...
Pozdrawiam! :)
  •  

Henryk Pruthenia

Oho
Imperjum znowu kontratakuje*...

*kuffa, jak mnie brakuje jakiegoś dobrego znaku na oznaczenie zwarcia krtaniowego...

zabojad

Naszą oficjalną flagą jest biało-czerwona BEZ GODŁA.
I wywal tego masońskiego orła, przywróć poprzedniego.
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Aureliusz Chmielewski

IMO trochę to bajeczka taka, ale spoko : D

O TAK, LWÓW JEST NA dobra, bo zaraz ktoś usunie xd
The n-word
  •  

Vilène

Cytat: Rémo w Lipiec 18, 2012, 21:10:13Pod koniec 1946 w wielu miejscach Polski wybuchły strajki, których słabe władze komunistyczne nie były w stanie stłumić.
...a potem do Polski weszły radzieckie czołgi, zrobiły masakrę, i wyszły. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie, i było im czerwono.

Sry, ale właśnie w tobie zobaczyłem najwspanialszy przykład, udowadniający to, na jakim miernym poziomie jest nauka historii w polskich szkołach.

Cytat
Ciąg dalszy nastąpi...
Teraz czekam na odcinek 13 – w 2001 roku Polska podbija Jowisza.

Cytat: zabojad w Lipiec 18, 2012, 21:37:28
I wywal tego masońskiego orła, przywróć poprzedniego.
Oho, zaczyna się.

* Vilén idzie po chrupki.
  •  

Henryk Pruthenia


Ulf

Cytat: zabojad w Lipiec 18, 2012, 21:37:28
Naszą oficjalną flagą jest biało-czerwona BEZ GODŁA.
I wywal tego masońskiego orła, przywróć poprzedniego.
Ale w tym althiscie  Polska mogła akurat stwierdzić że chce mieć na fladze herb. Nie sądzisz? A z tym orłem to pewnie jakaś wiedza tajemna do której nie jestem dopuszczony...
  •  

Dynozaur

Dobre sobie, Kamieniec Podolski w Polsce, a Stanisławów nie xD

Niemożliwe, ale spoko. Nie będę hejtował. xD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Todsmer

I czemu Ostrawa jest w Polsce, a Zaolzie nie? A tak w ogóle pojechałeś ze wschodnią granicą. Stanisławów oddaj Polsce :)
Fajnie, że Królewiec jest polski.
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: zabojad w Lipiec 18, 2012, 21:37:28
Naszą oficjalną flagą jest biało-czerwona BEZ GODŁA.

herbu.
styl opisu [te personifikacje] przypomina mi historie o Polsce-kulce. :D
a kolejny etap to będzie to: http://www.wielka.net/
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Rémo

Cytat: tqr w Lipiec 18, 2012, 22:15:20
I czemu Ostrawa jest w Polsce, a Zaolzie nie?

Nie wiem w jaki sposób inne kraje miałyby iść na tak daleko idące układy.
Pozdrawiam! :)
  •  

Todsmer

  •  

Rémo

#12
Cytat: tqr w Lipiec 18, 2012, 23:15:26
Nie rozumiem.

Granicę Polski ustalano przed wprowadzeniem komunizmu w Polsce tak? Więc gdy Polacy zrobili ten wielki strajk i cudem odłączyli się od ZSRR, wdrożyli European Recovery Program itp. to Polska miała takie granice jakie ma teraz. Dopiero potem Polska wykorzystała swoją silną pozycję w Europie aby odzyskać te tereny, ale oczywiście żaden ceniący się kraj nie poszedłby na tak daleko idące układy, żeby oddać aż tyle, bez zagrożenia wojną. Mogę się mylić, bo dopiero I wojnę światową będę przerabiać za 10 miesięcy...
Pozdrawiam! :)
  •  

Widsið

Czechosłowacja prędzej odstąpiłaby Zaolzie niż Ostrawę ;p
  •  

Rémo

Cytat: Widsið w Lipiec 19, 2012, 17:07:01
Czechosłowacja prędzej odstąpiłaby Zaolzie niż Ostrawę ;p

To akurat była pomyłka przy rysowaniu.  :-P
Pozdrawiam! :)
  •