Zjednoczone Państwo Flattu

Zaczęty przez Todsmer, Sierpień 07, 2012, 19:24:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

Zjednoczone Państwo Flattu

[ɸʎat:ə]

Ustrój:
Państwo Flattu można zakwalifikować jako monarchię konstytucyjną, mimo, że nie ma jednego dokumentu, który można nazwać konstytucją. Monarcha ma jednak bardzo dużo władzy w państwie.

Waluta:
sbri = 24 jatri = 144 talli

Religia:
Powszechna jest wiara w Wielkiego Niszczyciela, który włada wulkanami i trzęsieniami, i uważany jest za króla bogów. Wszystko jest niszczone i odradza się w nieustającym cyklu, a człowiek musi pogodzić się z przeznaczeniem.

Przemysł:
Praktycznie nie istnieje, w stolicy zaczynają powstawać huty żelaza. Jeśli chodzi o górnictwo, wydobywany jest węgiel, siarka, marmur, żelazo, a także srebro.

Klimat:
Ciepły prąd ogrzewa wybrzeże, więc jest dość łagodny jak na szerokość geograficzną. Pogoda bardzo zmienna, a opady duże. Często występują silne wiatry.

Geografia:
Najwyższe szczyty górskie mają do 3400 m, i często są wulkanami. Trzęsienia ziemi są dość częste, toteż domy budowane są głównie z drewna.

Transport:
Kolej łączy najważniejsze miasta, ale łańcuch górski mocno utrudnia transport. Planowana jest trasa kolejowa przez góry, która jest wielkim wyzwaniem dla inżynierów. Konie są bardzo ważne dla mieszkańców kraju i jest ich bardzo dużo. Wybudowany został kanał (głównie do spławiania drewna) łączący dwie rzeki.

Gospodarka:
Oparta głównie na rybołóstwie i hodowli zwierząt (zwłaszcza owiec i koni). Rolnictwo dość słabo rozwinięte, i tylko na użytek własny. Kraj eksportuje drewno.

Język urzędowy:
Większość ludzi mówi po flattańsku.

Położenie:


Mapa fizyczna:
  •