Proto-wardajski

Zaczęty przez Widsið, Sierpień 09, 2012, 18:49:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

#15
[...........]
  •  

luk

W czym problem? W tym, że trzeba kliknąć jeden raz w linka? Nie stwarzajmy sztucznych problemów.
Me olvin sar vil ti shap yu propeyu til, yu zoya meya... Vo me noker troy ti dot ta...

kaRnister, tylko kaRnister! kanister musi odejść! :)
  •  

Ghoster

#17
[...........]
  •  

luk

Jakie pytanie, taka odpowiedź  ;-)

PS. Mi się strona ładuje w 2 sek.
Me olvin sar vil ti shap yu propeyu til, yu zoya meya... Vo me noker troy ti dot ta...

kaRnister, tylko kaRnister! kanister musi odejść! :)
  •  

Ghoster

#19
[...........]
  •  

Feles

Na razie zwiększyłem maksymalny rozmiar załącznika.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Widsið

Cytat: Ghoster w Sierpień 10, 2012, 14:22:48
Czy jest jakikolwiek powód tego, iż wrzucasz *cokolwiek* na inne strony, a nie od początku na forum?
Tak, powodem jest to, że nie chce mi się tu pierdolić z BBcode'owymi tabelkami, a maksymalny rozmiar załącznika jest za mały.
  •  

BartekChom

Cytat: Widsið w Sierpień 09, 2012, 23:55:25/j/? Miało nie być, gdzie ci wyszło? :P
Ojej. Najwyraźniej przyjąłem, że musi być i nawet nie sprawdzałem. W takim razie we wczesnym "prapośrednim" nie było /ʝ/.
  •  

Pluur

Jak się czyta: /gʷ/ i /kʷ/? Bo /pʰ tʰ kʰ/ to przydechy?
A i jeszcze mam pytanie, czy ten język można sobie do woli zmieniać i przeinaczać? Czy on jest yno od użytkownika?
  •  

Widsið

Możesz z nim robić co chcesz, byle, żeby trzymało się kupy, taka natura protojęzyków. BartekChom już sobie opracował zmiany, które zaaplikuje do swojego języka :)
Małe w oznacza labializację. Wymawiasz dźwięk z zaokrągleniem warg jak do ł [w].
  •  

Pluur

To fajnie ;). A i dzięki za wytłumaczenie.
Mam jeszcze kilka pytań;
   -a propo przemian fonetycznych (procesów) może np. z 'p' powstać 'z', np. przez
p->ps->bz(udźwięcznienie)->z ?
   albo
z h np. [ʃ] przez;
h->hʃ->ʃ?
   I jakie spółgłoski nie mogą przeistoczyć się jedna w drugą?
   -i a propo gramatyki czy można se ją stworzyć od podstawa, czy trzeba wzrować na pierwowzorze?
  •  

Noqa

Średnio:
p>ps wymaga jednak specjalnego otoczenia zwykle, tak samo z siebie raczej nie zachodzi. I podejrzewałbym, że raczej przez afrykatę pf Udźwięcznienie pojawia się głównie między samogłoskami, inaczej też o nie w miarę ciężko. W ogóle w tym pierwszym schemacie idziesz pod górkę.
h>hʃ niby na jakiej zasadzie? :P

Może dałoby radę tak: p > pf > v > z

Generalni obczaj sobie tablekę IPY i staraj się chodzić kolumnami i wierszami, to będą zwykle najbardziej prawdopodobne przemiany (i generalnie raczej w dół niż w górę)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Pluur

Jej, dzięki bardzo za wytłumaczenie. A jak to się tyczy samogłosek bo chyba raczej a nie zmieni się w /y/?
  •  

Widsið

Cytat: Pluur w Sierpień 11, 2012, 12:05:42
   -i a propo gramatyki czy można se ją stworzyć od podstawa, czy trzeba wzrować na pierwowzorze?
Trzeba się wzorować, ale można daleko się posunąć z modyfikacjami, zwróć uwagę, że gramatycznie różne angielski, polski i grecki wywodzą się z tego samego źródła. :) Zamierzam wam opracować tylko morfologię i tematy + ew. jakieś zasady derywacji słownictwa, a i jak komuś zabraknie tematów, zawsze można zrekonstruować nowy :)
  •  

Pingǐno

To trochę będzie trudne. ;p
  •