Proto-wardajski

Zaczęty przez Widsið, Sierpień 09, 2012, 18:49:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

kmitko

Dzięki, jeszcze naszła mnie jedna myśl: kiedy i gdzie mówiono tym językiem?
Bug, humor i obczyzna.
  •  

Pingǐno

Pewno na wybrzeżach Oceanu Wardajskiego i jakieś parę tysięcy lat temu ;P
  •  

Widsið

Południe i centrum Dasunne, datować sobie to można na powiedzmy... 5 tys. lat temu?
  •  

tob ris tob

Dobra, jak będę miał natchnienie i czas, to zrobię sobie zmiany fonetyczne i wyprowadzę lengłydża.
Dzień dobry :-)
  •  

Widsið

Więcej tematów i to, co opracowałem z czasów.
  •  

BartekChom

A ja mam dwie sprawy do Widsiða. Po pierwsze: Jeśli potrzebuję słowa jeleń, to mam samodzielnie "zrekonstruować" rdzeń? A po drugie chciałbym prosić o odmianę rzeczowników. Tak się składa, że w jeleniogórskim planuję nieodmienne czasowniki i bogatą deklinację.
  •  

Widsið

Oczywiście, możesz taki rdzeń zrekonstruować.

Na dniach wrzucę rzeczowniki :)
  •  

BartekChom

Dziękuję.

Powiedzmy *palpʰa- - jeleń

Może końcówki mnie obronią, bo teraz 'Jelenia Góra' wychodzi chyba Pala- Palna- /pɑlɑ- pɑlnɑ-/ (zastosowałem l > r // V_V przed h > 0, żeby mogły być jakieś l w środku wyrazu). Myślicie, że cieszyliby się z takiej gry słów, czy raczej zmienili nazwę?
  •  

Pluur

Cytat: Widsið w Wrzesień 08, 2012, 04:03:32
(...)

Na dniach wrzucę rzeczowniki :)

Odkopia wątek, a jak!
Masz kajś tą odmianę rzeczowników?
  •  

Pingǐno

Byłoby bardzo fajnie, jakby innym się też chciało wracać.
A ja nie mam nic przeciwko.
  •  

Ulf

#55
Ja ostatnio też poczułem chęć powrotu do tego projektu, ale ze zmienionymi zasadami (np. na początku robimy tylko proto-języki, wymyślamy kultury) i może zapisami na początku żeby później nie było chaosu z zajmowaniem miejsca itp.
  •  

Pingǐno

Jeśli ruszylibyśmy ponownie teraz, zasady panowałyby takie same i świat byłby taki sam.
Nie ma sensu zmieniać tyle razy. xP
  •