Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ulf, Sierpień 02, 2012, 19:01:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

#75
To wiadomo, ale przecież nie będę robił całej mapy geograficznej planety. Potraktujcie tę mapę jako wstępne przybliżenie.

Prądy też nie wiadomo, jak się poruszają, bo nie wiadomo, w którą stronę planeta się obraca.

A Eskimosi sobie radzą, bo nie żyją na Antarktydzie. ;)
  •  

Pingǐno

Cytat: tqr w Sierpień 03, 2012, 12:17:52
To wiadomo, ale przecież nie będę robił całej mapy geograficznej planety.

Prądy też nie wiadomo, jak się poruszają, bo nie wiadomo, w którą stronę planeta się obraca.
No i zapomniałem, jakie ma księżyce. Trzeba do wątku zajrzeć.
  •  

Ulf

#77
Chyba pisali że księżyce są dwa.
EDIT: http://jezykotw.webd.pl/f/index.php?topic=130.0 tutaj
  •  

Pingǐno

Czyli przyciąganie mórz jest podwójne?
A satelity mają nazwę Fengari i Luna?
Czy znowu nie zrozumiałem tego, co właśnie przeczytałem? XP
  •  

Ulf

#79
Tam chyba nie było co rozumieć, bo do żadnych ustaleń chyba nie doszło. Zostawiamy dwie satelity czy zmieniamy na jeden księżyc?
  •  

Pingǐno

Niech będą dwa.
Jeśli będą sprzeciwy, to się dogadamy.
  •  

Todsmer

  •  

Pingǐno

  •  

Fanael

Cytat: tqr w Sierpień 03, 2012, 14:49:28
A może dać pierścienie?
Chcesz mieć wieczną ciemność i mnóstwo lodu na równiku?
  •  

Todsmer

Cytat: Pingǐno w Sierpień 03, 2012, 14:56:33
Niestety nie utrzyma :P
Czemu nie?

Cytat: Fanael w Sierpień 03, 2012, 14:57:54
Chcesz mieć wieczną ciemność i mnóstwo lodu na równiku?
No fakt, to by nie było najlepsze. Myślałem nad efektem, jaki takie pierścienie mogły dać w mitologii.
  •  

Pingǐno

CytatCzemu nie?
Mogłeś przeczytać do końca tamten temat przesłany przez Ulfa. :P
Ot, przyciąganie i częste deszcze meteorytów, a i tak by się rozpadł w ciągu kilku tysięcy lat.
  •  

Todsmer

Skaliste planety jak najbardziej mogą mieć pierścienie. A pierścienie są tworem efemerycznym (te Saturna niedługo znikną). Jeśli chodzi o deszcze meteorytów, wszystko zależy od gęstości atmosfery.

Btw, "planeta jest 4x większa od Ziemii" = "ma 4x większą powierzchnię" czy "ma 4x większy promień", czy "ma 4x większą masę"?
  •  

Pingǐno

Hmm, ale nigdy nie spotkałem skalistej planety z pierścieniami, więc nie wiem. :P
Cytat
Btw, "planeta jest 4x większa od Ziemii" = "ma 4x większą powierzchnię" czy "ma 4x większy promień", czy "ma 4x większą masę"?
Duszacz wie. xP

Nieno, pewnie chodzi tylko o rozmiar, bo to miało być ogromne.
  •  

Pingǐno

A, i zmienię zdanie o strefach klimatycznych. Na pewno nie będzie tak równo. Poza tym nie chcę, żeby Dasunne był w całości tropikalny. :P
  •  

Ulf

#89
Z tego co zrozumiałem to chodzi o 4x większą powierzchnie, a pierścienie byłyby tylko zbędnym dodatkiem według mnie.
  •