Transliterator dla Vima

Zaczęty przez Fanael, Wrzesień 01, 2012, 23:40:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Fanael

UWAGA: Plugin jest martwy. Autor się przerzucił na Emacsa, który posiada wbudowane IME. Z tego powodu aktualizacji nie będzie. Nawet, jeśli ktoś znajdzie Bardzo Poważnego Buga™.




Pewnie na tym forum jestem jedynym użytkownikiem Vima, ale i tak o tym napiszę.

Napisałem plugin do Vima, którego głównym (i jednym) zastosowaniem jest transliteracja. Póki co potrafi tylko konwertować pokemoniaste pismo na IPĘ, ale za niedługo będzie potrafił robić cyrylicę z łacinki, później będzie można pomyśleć o innych rzeczach.

To, jak to zainstalować i jak tego używać, jest opisane w dokumentacji zawartej w paczce. Radzę zwrócić uwagę na to, który tryb jest domyślny, żeby potem się nie zastanawiać, dlaczego nic się nie dzieje.

Link: http://www.vim.org/scripts/script.php?script_id=4200
  •  

Todsmer

Podejrzewam, że jesteś jedyny, i się nie dziwię. Vima powinni spalić, zaorać i posypać solą. Przecież używano tego wtedy, gdy nikt nie pomyślał, że edytować tekst można po prostu wpisując znaki z klawiatury. ;)

A tak na serio, czy Vim jest naprawdę tak wygodny, jak ta garstka, która przebrnęła przez naukę wychodzenia z programu i tym podobnych dupereli, mówi? No i oczywiście fajnie, że zrobiłeś kawał dobrej roboty, i udostępniłeś.

(O ile dobrze pamiętam, vim ma jedną zaletę - w porównaniu do takiego nano na przykład - uniemożliwa edycję tego samego pliku na raz wielu osobom)
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Fanael

#3
Cytat: tqr w Wrzesień 02, 2012, 00:00:39
Przecież używano tego wtedy, gdy nikt nie pomyślał, że edytować tekst można po prostu wpisując znaki z klawiatury. ;)
Wtedy, w czasach eda i exa (a jak wiadomo, ex to vi) vim jeszcze nie istniał. ;-)

Poza tym vim to potrafi, patrz set insertmode lub Cream.

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 02, 2012, 00:04:20
Co to jest Vim?
Jeśli nie wiesz, to obawiam się, że ten plugin i tak ci się nie przyda. :P
  •  

Todsmer

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 02, 2012, 00:04:20
Co to jest Vim?
Wikipedia odpowiada.

Cytat: Fanael w Wrzesień 02, 2012, 00:10:41
Wtedy, w czasach eda i exa (a jak wiadomo, ex to vi) vim jeszcze nie istniał. ;-)
Ano tak, zapomniałem, że vim to vi improved.
  •  

Fanael

Właśnie wrzuciłem wersję 0.2. Ciągle nie ma cyrylicy, ale teraz można sobie ją samemu dodać (podobnie z innymi pismami).
  •  

kmitko

Cytat: tqr w Wrzesień 02, 2012, 00:00:39
Podejrzewam, że jesteś jedyny, i się nie dziwię. Vima powinni spalić, zaorać i posypać solą. Przecież używano tego wtedy, gdy nikt nie pomyślał, że edytować tekst można po prostu wpisując znaki z klawiatury. ;)

Etam.

Cytat: tqr w Wrzesień 02, 2012, 00:00:39
A tak na serio, czy Vim jest naprawdę tak wygodny, jak ta garstka, która przebrnęła przez naukę wychodzenia z programu i tym podobnych dupereli, mówi?

Tak. A wychodzenie jest przecież proste - escape, dwukropek, małe q, wykrzynik, enter - prawda, że intuicyjne ;)?
Bug, humor i obczyzna.
  •  

Vilène

  •  

Toivo

Cytat: Kell w Wrzesień 01, 2012, 23:40:42
Pewnie na tym forum jestem jedynym użytkownikiem Vima, ale i tak o tym napiszę.
O gdzieżby. Ja jestem wiernym użytkownikiem nie dość że Vima, to jeszcze Vimperatora i Muttatora :D

  •  

Fanael

#9
Przed chwilą dodałem transliterację z pseudoangielskiego do wielkoruskiej cyrylicy.
ale yaya! ' " => але яя! ь ъ

Naprawiłem też bug, przez który customowe tryby działały nie do końca tak, jak trzeba.
  •  

Todsmer

O, a jak się wprowadza ё э ц ч ш щ?
  •  

Fanael

Chyba będę musiał zacząć podawać kompletne tablice w dokumentacji w tego typu przypadkach.

"ё э ц ч ш щ" się wprowadza jako "yo ye ts ch sh shch".
  •  

Henryk Pruthenia

Nie wiém dlaczego, ale ja to czytam zawsze jako "Transliterator dla Vilena"...

Toivo

  •  

Henryk Pruthenia

Tak est c ednyey z ofits'yalnyekh zlatsin'chen', pyevne stand to est.