Pomysł na zryty forumowy projekt

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 16, 2012, 17:46:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Ale nie każdy będzie musial przedstawiać ipę*, w szczególności, jeżeli ktoś wymyśli djalekt, gdzie wszystko czyta się normalnie, to po co ma to podawać w IPA?



*A chuj z tém! Zawsze się zastanawiałem jak to odmieniać, w końcu skrót, IPA-ę, czy IPę wygląda dziko, to postanowiłem, że skrót ulegnie leksemizacji, i spokój z tém!

Henryk Pruthenia

Dobra, jutro kończy się termin zgłoszeń.
Ci, którzy się zgłosili, niech pracują nad swymi wersjami języka polskiego, tymi wysuniętymi w przyszłość, bądź będącymi altdjalektami z przeszłości.

Na procesa fonetyczne, zmiany w gramatyce, oraz zarys różnic lexykalnech czekam do przyszłéj niedzieli, to jest 26. sierpnia.

Henryk Pruthenia

Ja jakby co, zakończyłem pracę nad swojém djalektém.
Czekam na wasze propozycje do niedzieli, ale textu oczekujcie dopiéro we wtorek, gdyż weekend to Celtyki...

Jątrzeniot

Wyślę procesy przed niedzielą, ale ostrzegam, że w niedzielę wyjeżdżam i wracam 2 września, także dopiero wtedy będę mógł się zabrać za tłumaczenie.
  •  

Henryk Pruthenia

#49
Dobrze, nic się nie stanie.
Mój djalekt téż jest althistowy :D

PS: Czekam na ten drugi także :)

Ghoster

#50
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Akiej, dostałem oba texta, i ostrzegam, że przy liczbie procesów, text nie będzie krótki jak zwrotka piosenki (ale postaram się jak najwięcéj w jedném słowie proces zawrzeć).

CookieMonster93

Ja chyba do niedzieli się wyrobię, zostały mi tylko modyfikacje w odmianie przez przypadki i odmianie przez osoby do wprowadzenia. Jakieś 3-4 h roboty, jeno muszę się za to zabrać. :-) Jak się nie wyrobię, to w poniedziałek będzie, ale postaram się pośpieszyć. :-)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Henryk Pruthenia

Dobrze, nic się nie stanie...
Ja w niedzielę wrócę pewnie na poniedziałek, więc raczéj mnie to nie powinno przeszkadzać.

CookieMonster93

Ok, bo chciałem pokombinować nad słownictwem. Wymyśliłem jedno fajne słówko "g̃ać" [ŋäʨ] od "gnać" i funkcjonuje ono zamiast czasownika "iść" :-)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Henryk Pruthenia

Akiej, nie ma problemu.
W ogóle, text będzie formą djalogu między dwoma, może trzema osobami, i będzie zaczynała się od "Jestem z X". Te X to nazwa regjonu, w jakiém jest używany wasz djalekt... albo kraju, czy co tam przydumacie.

Wedyowisz

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 24, 2012, 20:32:16
Akiej, nie ma problemu.
W ogóle, text będzie formą djalogu między dwoma, może trzema osobami,

panem, wójtem a plebanem...
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Henryk Pruthenia

Nie, musi tam być jakaś kobiéta, fajnie by było.

Aureliusz Chmielewski

I tak właśnie powstał XIII rozdział pana Tadeusza xD
Sorry za OT :3
The n-word
  •  

Vilène

  •