Autor Wątek: Jątrzeniotowa łacinka dla rosyjskiego  (Przeczytany 2372 razy)

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
Odp: Jątrzeniotowa łacinka dla rosyjskiego
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 19, 2012, 13:02:17 »
Jak ja nie znoszę tech sów.
Powinny się już dawno temu znudzić. A co do tech djaktryk, to jestem sam zainteresowan.

Offline Canis

• Moderatór
  • Uliczny kundel
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2012, 16:16:39 »
Mocno zruszczony język krymskotatarski korzysta z liter Â, â, aby oznaczyć, że poprzednia spółgłoska jest spalatalizowana. Ta sama zasada fonetyczna obowiązuje w cyrylicy z literami Я, я. I podobnie używa się wspomnianych przeze mnie liter łacinki w języku tureckim, skąd zapewne zostały wzięte. Powiecie mi: mało fenomenalne rozwiązanie. Gdyby było fenomenalne, to byście od razu wiedzieli, o czym chcę powiedzieć. A to jest system. I jest legalny. I nie jest sztuczny. Do tego wygodny i w oczy nie razi. Jeśli chodzi o zapisywanie liter jotowanych, to jest to mój faworyt w łacince, zaraz po systemie "yV".

Silmethúlë

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2012, 16:20:06 »
Tak jest nawet w oficjalnej transliteracji, turecki Sherlocku: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629696

I, cholera, mimo że niefenomenalne, to od razu wiedziałem, o czym on będzie pisać :(.

Offline Canis

• Moderatór
  • Uliczny kundel
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2012, 16:23:36 »
Tak jest nawet w oficjalnej transliteracji, turecki Sherlocku: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629696

I, cholera, mimo że niefenomenalne, to od razu wiedziałem, o czym on będzie pisać :(.
No tak, zapomniałem o tym zupełnie. Może dlatego, że nie widziałem jeszcze nigdy tej transliteracji w boju.

Offline Jątrzeniot

« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2012, 16:40:14 »
Mocno zruszczony język krymskotatarski korzysta z liter Â, â, aby oznaczyć, że poprzednia spółgłoska jest spalatalizowana. Ta sama zasada fonetyczna obowiązuje w cyrylicy z literami Я, я. I podobnie używa się wspomnianych przeze mnie liter łacinki w języku tureckim, skąd zapewne zostały wzięte. Powiecie mi: mało fenomenalne rozwiązanie. Gdyby było fenomenalne, to byście od razu wiedzieli, o czym chcę powiedzieć. A to jest system. I jest legalny. I nie jest sztuczny. Do tego wygodny i w oczy nie razi. Jeśli chodzi o zapisywanie liter jotowanych, to jest to mój faworyt w łacince, zaraz po systemie "yV".

Znałem to rozwiązanie. Ale czeskie haczki jakoś mi się bardziej spodobały.

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 19, 2012, 16:46:14 »
Téż znałem... Myślałem, że masz Canis jakąś dziką, sprzed X lat transliterację...

Offline Canis

• Moderatór
  • Uliczny kundel
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 19, 2012, 18:07:24 »
Nie, chciałem zwrócić uwagę na coś właściwego.