Uwagi techniczne

Zaczęty przez Toivo, Luty 21, 2012, 19:33:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

pipipipi

Cytat: Dynozaur w Luty 05, 2023, 11:40:48
Cytat: Bukeusz w kolejnym pościeDo starego stylu nie wrócimy :( nie znalazłem żadnej wersji na SMF 2.1 :(

No to chujowizna... To może przynajmniej coś ładniejszego niż to, co jest? xD
No ale właśnie to jest znacznie ładniejsze. Przy takich zmianach mnóstwo osób mówi że nowe jest gorsze dlatego, że stare mu się tak wbiło w głowę że wszystko inne wydaje się złe. Jeśli ten styl był dostępny wcześniej to powinien być wcześniej, jest estetycznie nowocześniejszy. Ja dostrzegam tu prawie same lepiej wyglądające rzeczy. Jedynie te podwójne nierówne kreski w oddzielające podpisy i pochwalisze wyglądają jak niedopracowane oraz przyciski do cytowania itp. powinny być u góry posta a nie u dołu. Można też zwiększyć rozmiar fragmentu "Strony..." pod wątkami, bo wydają się ciut za małe. Dużą zaletą jest to że forum działa teraz prawidłowo z wtyczkami włączającymi ciemny motyw więc można sobie przeglądać w nocy bez wypalania oczu.

Inna sprawa, że czasem faktycznie takie zmiany są na dużo gorsze, ale nie tutaj.
Discuck Inc.
Demokracja to ustrój w którym dwóch profesorów marksistowskich uniwersytetów może przegłosować menela spod budki z piwem - Zbyszek_Z
Są na tym świecie rzeczy które się filologom nie śniły.
  •  

Dynozaur

Cytat: pipipipi w Luty 05, 2023, 16:34:49
Cytat: Dynozaur w Luty 05, 2023, 11:40:48
Cytat: Bukeusz w kolejnym pościeDo starego stylu nie wrócimy :( nie znalazłem żadnej wersji na SMF 2.1 :(

No to chujowizna... To może przynajmniej coś ładniejszego niż to, co jest? xD
No ale właśnie to jest znacznie ładniejsze. Przy takich zmianach mnóstwo osób mówi że nowe jest gorsze dlatego, że stare mu się tak wbiło w głowę że wszystko inne wydaje się złe. Jeśli ten styl był dostępny wcześniej to powinien być wcześniej, jest estetycznie nowocześniejszy. Ja dostrzegam tu prawie same lepiej wyglądające rzeczy. Jedynie te podwójne nierówne kreski w oddzielające podpisy i pochwalisze wyglądają jak niedopracowane oraz przyciski do cytowania itp. powinny być u góry posta a nie u dołu. Można też zwiększyć rozmiar fragmentu "Strony..." pod wątkami, bo wydają się ciut za małe. Dużą zaletą jest to że forum działa teraz prawidłowo z wtyczkami włączającymi ciemny motyw więc można sobie przeglądać w nocy bez wypalania oczu.

Inna sprawa, że czasem faktycznie takie zmiany są na dużo gorsze, ale nie tutaj.

Jesteśmy skansenem dawnych internetów, więc powinniśmy mieć staromodny wygląd (inna sprawa, że forum w phpBB jest z samej definicji staromodne, no ale zawsze im staromodniej tym lepiej).

Poza tem, do samego desygnu jeszcze jako tako się mogę przyzwyczaić. Ale do tej przeokropnej czcionki w polu pisania postów nie. To jedno z najgorszych paskudztw, jakie widziałem. A może tylko u mnie wygląda ona aż tak chujowo?


A tryby ciemne to ideologja i babilon.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

pipipipi

Tak jest. Wyglądaliśmy jak skansen internetów z 2006 roku, teraz wyglądamy jak skansen z 2012 roku.

Gdybyśmy wyglądali współcześnie, to wszystko byłoby płaskie, oczojebnie białe i zlewające się ze sobą, wyświetlałoby na bieżąco i domyślnie bilion niepotrzebnych powiadomień, byłoby przeładowane javascriptem, z doczytującą się listą zamiast podziału na strony, do tego może bardziej przypominałoby posty na fejsbuczku z elementami forum niż faktyczne forum. Podobnie jak tutaj.

Czcionka w polu pisania u mnie też jest inna, ale imo bardziej jest nie tyle brzydka, co zupełnie niepasująca do całości.

Dla mnie tryby ciemne to wybawienie i światłość.
Discuck Inc.
Demokracja to ustrój w którym dwóch profesorów marksistowskich uniwersytetów może przegłosować menela spod budki z piwem - Zbyszek_Z
Są na tym świecie rzeczy które się filologom nie śniły.
  •  

Todsmer

#558
Dobra, fixnąłem pochwalisze, dodałem też na szybko polskie tłumaczenia :)

Czcionkami w pisaniu posta zajmę się później.
  •  

Kazimierz

Spojlery przestały działać.
  •  

Siemoród

Przekazuję wiadomość od Mislausa Lasoty, podobny problem z pewnością mają też inni N~wi Uż~nicy:

Czy zmiana stylu może być bezpośrednio odpowiedzialna za to że nie mogę żadnych wiadomości wysyłać i pokazuje coś takiego?
Po wpisaniu poprawnych liter pokazuje błąd ,,Nieudana weryfikacja, podano niewłaściwy kod captcha", a jak wpisuję niepoprawne to to samo + ,,Wpisane litery nie pasują do liter pokazanych na obrazku".

Podejrzewam że jo, skoro dwie wiadomości które dotąd napisałem na forum udało mi się napisać przed tym jak styl został zmieniony.
Niech żyje Wolny Syjam!

Τόλας

Nie można (tymczasowo) wyłączyć kapczę?
  •  

Todsmer

Wyłączyłem ReCaptchę, powinno teraz śmigać ;)
Była niedostatecznie dobrze skonfigurowana, za jakiś czas do tego wrócę.
  •  

Mislaus Lasota

Okej, dzięki, jak widać teraz działa :D
  •  

Siemoród

Spojlery może i zostały naprawione, ale nadal coś jest nie tak w wyświetlaniu tabel, bo przed każdą tabelą w moim kursie górnołużyckiego widzę równie wielkie puste pole.
Niech żyje Wolny Syjam!
  •  

Wercyngetoryks

Nie mogę się zalogować na nową nazwę użytkownika, tylko muszę ciągle na starą.
ChWDChRL
  •  

Siemoród

Oprócz tego zniknęła Nieznana czynność, a zamiast loga PFJut widzę coś takiego xD

Buka, obrazka nie wgrałeś xD
Niech żyje Wolny Syjam!
  •  

Todsmer

Cytat: Siemoród w Marzec 03, 2023, 00:01:34Spojlery może i zostały naprawione, ale nadal coś jest nie tak w wyświetlaniu tabel, bo przed każdą tabelą w moim kursie górnołużyckiego widzę równie wielkie puste pole.
Nie chcę grzebać Ci w poście, ale to chyba po prostu są puste linie, hmmmm... Co się stanie jak je usuniesz?

Cytat: Wercyngetoryks w Marzec 03, 2023, 19:12:07Nie mogę się zalogować na nową nazwę użytkownika, tylko muszę ciągle na starą.
Zawsze tak było, loginu nie zmieniasz, tylko nazwę wyświetlaną.

A obrazek zaraz wgram o ile znajdę xD bo nie jestem pewny, czy przez przypadek nie zniknął razem ze starym stylem :(
  •  

Siemoród

Świetnie, że obrazek wgrałeś, jakoś tak przyjemniej się od razu zrobiło.

Cytat: Todsmer w Marzec 04, 2023, 01:13:20Nie chcę grzebać Ci w poście, ale to chyba po prostu są puste linie, hmmmm... Co się stanie jak je usuniesz?
Bardzo dziwna sprawa xD

W szybkiej edycji nie widzę żadnego stosu entrów, widzę je dopiero w pełnej edycji (i jest ich tyle, co wierszy tabeli). A co najlepsze – po usunięciu jednego(!) białego znaku przed pierwszą tabelą w wiadomości i zastąpieniu go entrem od razu poprawiają się wszystkie pozostałe xDDDDDD
Niech żyje Wolny Syjam!
  •  

pipipipi

Na wersji mobilnej nie wyświetlają się awatary, co jest mniej fajne niż mogło by być. Da się to zmienić?
Discuck Inc.
Demokracja to ustrój w którym dwóch profesorów marksistowskich uniwersytetów może przegłosować menela spod budki z piwem - Zbyszek_Z
Są na tym świecie rzeczy które się filologom nie śniły.
  •