Co z moderatorstwem?

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 15, 2011, 22:13:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mścisław Bożydar

#240
Jako Głowa Patriarchatu Językotwórczego (aka Batiuszka) popieram pomysł ,,Polskie Forum Językowe".
אמן
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Canis

Cytat: Feles w Styczeń 02, 2014, 15:11:13
Cytat: 카니스 w Styczeń 02, 2014, 11:41:54Jak się przemianujemy na Polskie Forum Językoznawców, wybijemy w kolejności forów lingwistyczne nad conlangerskie, to zapewne zaczną do nas napływać ludzie.
Nie lepiej po prostu ,,Polskie Forum Językowe"? Nazwa i krótsza, i wygodniejsza, bo obejmująca i tych, którzy przybyli za pasją języków tworzenia, jak i badania, czy uczenia się.

Zresztą, to forum od samego początku (ku niepocieszeniu Wileny) większą uwagę przykładało językom naturalnym — stąd cały dział poświęcony lingwistyce, nie jedno subforum.
Nie od razu byłem przekonany do tej idei, jeśli ktoś pamięta - dziś jestem. (bo zara ktoś kolejny raz mi wyciągnie niby hipokryzję...)
Kotałke, twoja nazwa może być. Wyraża to samo i jest krótsza.
  •  

CookieMonster93

Myślę, że obecna IPA wystarcza (zwłaszcza, że nowi mogą nie ogarniać trochę, zwłaszcza ci, co przyjdą na 'forum lingwistyczne' zadawać tylko pytania), sam spoza 'zwykłej' IPA'y używam tylko [ȵ] dla polskiego ń. W razie potrzeby oznaczam dodatkowo podwyższenia, obniżenia, przesunięcia w tył/przód lub [ʲ] i daję radę.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Ghoster

#244
[...........]
  •  

Noqa

IPY. (bo A symbolizuje samogłoskę i już)
Czy już tego nie przerabialiśmy? Tak z tuzin razy?
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Silmethúlë

Postraszę was preskryptywizmem: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629593

Choć ,,IP-y" wygląda tragicznie...
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Ghoster

#248
[...........]
  •  

Canis

Cytat: Ghoster w Styczeń 02, 2014, 17:00:30
I will find you and I will kill you.
Do it before it lays eggs.

A na temat: moderacja to zuo!
  •  

Vilène

Cytat: Feles w Styczeń 02, 2014, 15:11:13
Zresztą, to forum od samego początku (ku niepocieszeniu Wileny) większą uwagę przykładało językom naturalnym — stąd cały dział poświęcony lingwistyce, nie jedno subforum.
To chyba jakiś zupełnie inny początek znamy, bo ja pamiętam że na samym początku to my tego mieliśmy tylko jeden dział. I jednak najważniejsze były tu jednak conlangi, dopiero później parę osób zrobiło taki offtop, że teraz na ten offtop chce się zmienić w ogóle charakter forum.
  •  

Ghoster

#251
[...........]
  •  

Canis

#252
Cytat: Vilène w Styczeń 02, 2014, 18:44:55
Cytat: Feles w Styczeń 02, 2014, 15:11:13
Zresztą, to forum od samego początku (ku niepocieszeniu Wileny) większą uwagę przykładało językom naturalnym — stąd cały dział poświęcony lingwistyce, nie jedno subforum.
To chyba jakiś zupełnie inny początek znamy, bo ja pamiętam że na samym początku to my tego mieliśmy tylko jeden dział. I jednak najważniejsze były tu jednak conlangi, dopiero później parę osób zrobiło taki offtop, że teraz na ten offtop chce się zmienić w ogóle charakter forum.
To chyba za samego początku forum. Bo kiedy ja przyszedłem, to uwaga rozkładała się już po równo, o ile pamiętam.
  •  

Silmethúlë

Przez całkiem spory czas dominowały conlangi, conworldy (tych było naprawdę dużo kiedyś), a nawet opowiadania (choć ja bym część tych form literackich tak nie nazwał...). Ale jednak lingwistyki zawsze było sporo. Słowiańsko-indoeuropejskiej szczególnie.
  •  

Canis

Już pomijając całą przeszłość to przemianowanie jest nam potrzebne teraz. I to tak, że by gꙪgle to widziały.
  •