Co z moderatorstwem?

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 15, 2011, 22:13:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Noqa

OK. Przedstawię tylko, jak chciałbym tu działać.
Daruję sobie punkty, zwłaszcza, że dziwnej konstruckji tego systemu nie ogarniam (60% to faktyczny ban - to do czego służy dalszy przedział?). Zamiast tego będę pouczenia zamieszczał w postach oraz, dla wglądu moderacji, poprzez ostrzeżenia 0 punktów. Ew. jeśli zaistnieje taka potrzeba poprzez PW. (tam zresztą proszę się też zwracać w przypadku wątpliwości, bez względu na to, że pouczenie jest w wątku). Wraz z pouczeniem pojawi się, jeśli będzie taka potrzeba, ostrzeżenie - czyli że za następny wybryk użytkownikowi grozi już tymczasowy ban.
Co do postów śmieciowych, gdy bedzie ich więcej i będą gorszego sortu, będę je wyrzucał w inne, zwykle w zamknięty wątek, a informacja o tym pojawi się w wątku pierwotnym, albo poprzez PW.

Mam nadzieję, że nikt nie ma nic przeciwko.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Henryk Pruthenia

Kurczę, właśnie mniéj więcéj tego oczekiwałem, i to właśnie postulowałem.
Popieram z całego serca.
Gratuluję tego, że zamiast to olać, wziąłeś się za coś tutaj.

A co do Viléna... chciał pokazać, jak to jest źle być moderatorém etc., a tu psikus - ktoś może mieć chęci to ogarnąć, można być moderatorém z jajami.
Gratuluję foroobywatelskiéj postawy!

Fanael

Cytat: Noqa w Luty 18, 2013, 23:23:42
dziwnej konstruckji tego systemu nie ogarniam (60% to faktyczny ban - to do czego służy dalszy przedział?)
Do czasu tempbana. Punkty same znikają, dwa na dzień.
Cytat: Noqa w Luty 18, 2013, 23:23:42
Co do postów śmieciowych, gdy bedzie ich więcej i będą gorszego sortu, będę je wyrzucał w inne, zwykle w zamknięty wątek
Właśnie, Feles, jest możliwość zrobienia koszodziału na takie tematy? Bo inne to jednak normalny dział i zamknięte tematy robią tam burdel.
  •  

Spiritus

#198
Cóż... Na samym początku myślałem, że to żart; potem bałem się ustępstwa Viléna (no nie oszukujmy się, że był najważniejszym moderatorem i jak tak patrzałem, miał zawsze najwięcej w tych sprawach do powiedzenia.). Ale teraz... Myślę, że to może nawet lepiej dla tego forum. Gratuluję postawy i mam nadzieję że się nie wykruszysz a woda sodowa nie uderzy Ci do głowy  :-).

A tak BTW, to też swego czasu chciałem być moderatorem, mimo że wiedziałem, że to byłoby niemożliwe i zapewne niezdrowe dla tego forum. Ale pomarzyć można.
  •  

Fanael

Cytat: Spiritus w Luty 19, 2013, 10:03:44
no nie oszukujmy się, że był najważniejszym moderatorem i jak tak patrzałem, miał zawsze najwięcej w tych sprawach do powiedzenia.
Po prostu najbardziej, hm, aktywnym. Ciężko mówić, by któryś z moderatorów był ważniejszy od pozostałych.
  •  

Noqa

Po offtopie w "Jakimi językami..." (offtop to złe słowo, chodzi mi o częsty na tym forum postotok składający się z memów i innego shitu i tony gimnazjalnego dissu. Więc jak to nazwać? Językotwórcy!, do dzieła) tracę resztę zaufania do społeczności. Bo jasnym mi się wydaje, że żart jeden, drugi - OK, no a jeśli wychodzi z tego coś sensownego to można i temat pociągnąć, a nawet sobie wydzielić. Ale co i rusz od jakiegoś niewielkiego żartu czy komentarza temat przechodzi w zawody na większą brednię.

Mogę powiedzieć, że dopuszczalne są dwa offtopowe posty pod rząd, a reszta idzie do dupnicy i autorzy otrzymują ostrzeżenia - i nie wiem, może tak tu trzeba ludzi traktować - ale to aż dla mnie kompromitujące. Bo nie chciałbym być przedszkolankiem tu. Choć może niektórzy wezmą sobie do serca taką regułkę.
Jakieś pomysły, opinie?
Póki co shitofftoperzy będą trafiać na trollolistę - znaczy będę im dawał zerowe ostrzeżenia, żeby tylko się trochę zorientować, skąd przychodzi największy smród.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#201
[...........]
  •  

Silmethúlë

[jeden z tych krótkich, nic nie wnoszących do tematu postów] Olaboga! Zgadzam się (i to chyba w całej całości) z postem Ghostera! [/...]

Przy czym mnie conlangerstwo też dla samego conlangerstwa przestało interesować już dawno temu (czasem tylko poczytam o ciekawszych głośnych medialnie projektach, jak języki do Gry o Tron), i głównie dla ciekawostek lingwistycznych wciąż tu zaglądam.
  •  

Henryk Pruthenia

Ja jestem przeciwny przemianowania fora. A fakt faktem jest,  że jest tu dużo dawnych konlangerów,  którzy zostali z przyzwyczajenia i w pewnej mierze szkodzą i trzeba coś zrobić z tym.

Pluur

Dorzucę swoje dwa grosze; a jakbyśmy tak reklamy porobili nt. naszego forum? <na innych forach na ten przykład?>

Co do powyższych postów: na razie wypowiadać się nie będę
  •  

Spiritus

#205
A ja myślę, że dużo racji ma stare dobre powiedzenie - "Prawda zazwyczaj bywa gdzieś po środku". Jak dla mnie jedynym lekarstwem na bolączki tego forum są nowi użytkownicy. O dziwo jeśli spojrzeć na statystyki, to de facto ok. raz na tydzień przybywa nam nowy użytkownik! Problemem jest na natomiast to, że "coś" go odstrasza i po maks 5 wiadomościach zazwyczaj się wykrusza.
Powiem tak, że jeśli już posługujemy się takimi "symbolami" to ja bym przemianował nasze forum na "conlangerskie i lingwistyczne", przy czym zastrzegam sobie, że nie wyobrażam sobie tego forum zaśmieconego przez ww. "prośby o tłumaczenia". Wbrew pozorom, wątpię, aby ktokolwiek spojrzał na dział z conlangami - spójrzcie sobie na te wszystkie fora o np. jakimś języku, gdzie w dziale do tłumaczeń jest już 1000 wątków, a w działach związanych z samym językiem udziela się co najwyżej kilku starych "nerdów" (Tak wyglądamy i my w oczasz nowych, gadając o Martach, jasnym i spółgłoskach palatalizowanych!).
Gdzieś już widziałem kiedyś ten postulat - jakiś mały poddział na offtopy, które są godne kontynuowania. Oczywiście nie będzie to poddział sla "GOŁEMPIÓW PEDAŁÓW", czy czy debilnych żartów politycznych. Jak chcecie o tym rozmawiać, to róbcie to na forach politycznych lub na PW.
Jeśli mamy przyciągnąć "świeżych", wypadałoby trochę zmienić system działania forum. Duży widoczny dział z "informacjami dla świeżych", czyli przydatne linki (IPA 4ever!) i trochę o kulturze conlangerskiej, żeby nasze żarty śmieszyły kogokolwiek, prócz nas. No i niegłupim pomysłem byłyby wiadomości powitalne, będące czymś bardzo podobnym.
No i ostatnia sprawa - trzeba trochę rozreklamować forum! Naprawdę jest dużo conlangerów, ale mało jest tych profesjonalnych! To jest sprawa do dłuższego przedyskutowania, ale z dodatkiem +lingwistyczne, na pewno znajdą się nowi, a ci co będą chcieli "tłumaczenia z fińskiego" nic nie znajdą, bo żadnego wątku do tłumaczeń, czy innych pierdół NIE BĘDZIE.
Jeśli już ściągniemy "młodych", to atmosfera się rozluźni. Poza tym, wreszcie uda nam się stworzyć jakiś regulamin (naprawdę, kiedy sam byłem nowy to go szukałem... i nie znalazłem), bo na dzień dzisiejszy forumoanarchia mówi "NIE!!! Ma być tak iak byló kjedyś i jósz!"
@Noqa, to przykre, ale to na dzień dzisiejszy jedyna opcja. Forumoanarchia zbyt się rozhulała i jedyną odpowiedzią musi być niestety forumofaszyzm :(. Wszystkie "Parambambamy" trzeba wsadzać konsekwentnie do Dupnicy i tyle.
I naprawdę, co już wspomniałem wcześniej REGULAMIN! Bez tego się naprawdę nie obejdzie. Czas się wziąć za siebie. Nie mówię tu o wyborze, czy chcemy, czy nie regulamin. Jakaś nietykieta musi być i koniec żal kropka (nie mówię tu rzecz jasna o jakichś ultra nieelastycznych, żelaznych regułach, bo takie też widziałem.).
To będzie prawdziwe win-win situation.
  •  

Mścisław Bożydar

Tak popatrzyłem na tę rozmowę i doszedłem do wniosku, że jestem "tym złym" upotrzebicielem fora, który nic nie robi i został z przyzwyczajenia ;__;
(czy pomysł i rozwijanie ariosłowiańskiego może mnie jakoś usprawiedliwia? xD)
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Spiritus

No, chyba tak - usprawiedliwia Cię. Ja też dawno nic nie opublikowałem, ale np. codziennie rozwijam mój nowy język, na wiki. My tu mówimy o takich, co już w ogóle nie tworzą żadnych conlangów i siedzą tylko w dziale "lingwistyka" i "inne", czekając na jakiś shitstorm, żeby się trochę zabawić.
  •  

Ghoster

#208
[...........]
  •  

Spiritus

#209
Cytat: Ghoster w Grudzień 31, 2013, 12:45:33
Ale pierdolisz, Spiritus.
Widzę kultura wypowiedzi na tym forum bardzo wysoka...

Cytat: Ghoster w Grudzień 31, 2013, 12:45:33
Cytat: SpiritusPowiem tak, że jeśli już posługujemy się takimi "symbolami" to ja bym przemianował nasze forum na "conlangerskie i lingwistyczne", przy czym zastrzegam sobie, że nie wyobrażam sobie tego forum zaśmieconego przez ww. "prośby o tłumaczenia". Wbrew pozorom, wątpię, aby ktokolwiek spojrzał na dział z conlangami - spójrzcie sobie na te wszystkie fora o np. jakimś języku, gdzie w dziale do tłumaczeń jest już 1000 wątków, a w działach związanych z samym językiem udziela się co najwyżej kilku starych "nerdów" (Tak wyglądamy i my w oczasz nowych, gadając o Martach, jasnym i spółgłoskach palatalizowanych!).
Ale właśnie rzecz w tym, by te języki w ogóle zeszły na drugi plan. Kto będzie szukał forum o tworzeniu języków, ten znajdzie nas tak czy tak, bo przecież jesteśmy jedynym polskim forum o tym (no, chyba że zawędruje na Elendili, możnaby co jakiś czas sprawdzać i odsyłać ludzi stamtąd tutaj xd).
No właśnie, nie do końca. Wydaje mi się, że mimo iż jest to popularne zajęcie, to jednak ludzie myślą, że jest "niszowe", "nerdzkie" i "głupie". Nie wiem, jak ty, ale ja np. trafiłem na to forum czystym przypadkiem.

Cytat: Ghoster w Grudzień 31, 2013, 12:45:33
Cytat: SpiritusGdzieś już widziałem kiedyś ten postulat - jakiś mały poddział na offtopy, które są godne kontynuowania. Oczywiście nie będzie to poddział sla "GOŁEMPIÓW PEDAŁÓW", czy czy debilnych żartów politycznych. Jak chcecie o tym rozmawiać, to róbcie to na forach politycznych lub na PW.
Już mamy ten podział. Offtop - Dupnica.
Nie. Do Dupnicy trafiają offtopy niegodne kontynuowania, które są natychmiast zamykane.

Cytat: Ghoster w Grudzień 31, 2013, 12:45:33
Cytat: SpiritusNo i ostatnia sprawa - trzeba trochę rozreklamować forum! Naprawdę jest dużo conlangerów, ale mało jest tych profesjonalnych! To jest sprawa do dłuższego przedyskutowania, ale z dodatkiem +lingwistyczne, na pewno znajdą się nowi, a ci co będą chcieli "tłumaczenia z fińskiego" nic nie znajdą, bo żadnego wątku do tłumaczeń, czy innych pierdół NIE BĘDZIE.
Oczywiście, że będą, bo 70% takich ludzi szukających forów lingwistycznych szukają właśnie wyżej wspomnianego tłumaczenia z fińskiego i im tego nie zakażesz; nie zrobienie działu na takie śmieci sprowadzi tylko masę ekskrementów na jakiś inny dział, który zostanie uznany przez nowego jak odpowiedni do zamieszczenia takiego pytania.
No nie wiem. Przecież to, że ktoś zna się na lingwistyce, nie oznacza, że zna fiński. Od tego są chyba fora poświęcone konkretnym językom. No i nie wiem, czy większość się zgodzi.

Cytat: Ghoster w Grudzień 31, 2013, 12:45:33
Cytat: SpiritusJeśli już ściągniemy "młodych", to atmosfera się rozluźni. Poza tym, wreszcie uda nam się stworzyć jakiś regulamin (naprawdę, kiedy sam byłem nowy to go szukałem... i nie znalazłem), bo na dzień dzisiejszy forumoanarchia mówi "NIE!!! Ma być tak iak byló kjedyś i jósz!"
[...]
I naprawdę, co już wspomniałem wcześniej REGULAMIN! Bez tego się naprawdę nie obejdzie. Czas się wziąć za siebie. Nie mówię tu o wyborze, czy chcemy, czy nie regulamin. Jakaś nietykieta musi być i koniec żal kropka (nie mówię tu rzecz jasna o jakichś ultra nieelastycznych, żelaznych regułach, bo takie też widziałem.).
Jedno podstawowe pytanie: po co nam jakikolwiek regulamin? Czy ktoś tu nie wie jak ma się zachowywać? Czy komuś tutaj się nie wlepia ostrzeżeń/banów za zachowanie przeciw ogólnym zasadom? Już się tak nie spinaj, bo co jak co, ale regulamin nigdy niczego na żadnym forum nie zmienił, a swego czasu na paru bywałem (inna sprawa, że wypadałoby wypierdalać po sygnaturki jakichś zapaleńców, które mają po dwa kilometry).
Ale jak wspomniałem, nie chodzi mi o jakąś konstytucję. Tylko kilka zasad, "Dekalog". Bo często jest tak, że po jakimś offtopie i przyznaniu punktów pojawia się nowy shitstorm pt. "Dlaczego pszyznaueś punciki forumofaszysto?! Tószto pogwaucenje naszyh praf!" Z takim  "regulaminem" (5-6 zasad), będzie można powiedzieć "złamałeś tę a tę zasadę i do widzenia". Zasada "Wystarczy nie być idiotą" jest dla mnie zbyt elastyczna.

Cytat: Ghoster w Grudzień 31, 2013, 12:45:33
Cytat: SpiritusTo będzie prawdziwe win-win situation.
No nie bardzo. Taki Canis, robiący w sumie zajebiste konlangi, wyszedł stąd ostatnim razem, gdy taki "forumofaszyzm" się zastał.
Ale forumofaszyzm jedynie, gdy pojawia się bezsensowny offtop. Wklejenie raz na ruski rok mema, będącego ripostą na czyjś post to nie grzech, ale pięć kolejnych memów lub gołomp pedał, będący "odpowiedzią" to już shitstorm, który trzeba wywalić do Dupnicy.
  •