Parum

Zaczęty przez Tuktun, Wrzesień 30, 2012, 15:45:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

#15
[...........]
  •  

Tuktun

Chodzi Ci o sytuację, kiedy trzeba określić jeden rodzaj dla liczby innej niż pojedyncza, gdzie są i kobiety, i mężczyźni?
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

tob ris tob

Cytat: Ghoster w Wrzesień 30, 2012, 18:52:18czasownik "nie"
Przypominam, że ma tak też fiński, który jest nooblangiem.

Cytat: Lord of the Potatoes w Wrzesień 30, 2012, 19:00:28
A propos parum, zapomniałem wspomnieć, że język ten ma podział na rodzaje każdego zaimka. Czytałem sobie inny temat i mi się przypomniało, że tego nie napisałem.
Aha, a ja zapomniałem wspomnieć o tym, że w moim essacie każdy rzeczownik (i zaimek też właściwie) może odmieniać się przez sześć rodzajów. Naprawdę, conlangi to tylko łączenie różnych cech, nikt nie wymyśli raczej nic nowego (no chyba, że język, gdzie dźwięki wydaje się odbytem).
Dzień dobry :-)
  •  

Todsmer

Tak. Myślałem, jak Ghoster, o nijakim, ale chyba masz tylko męski i żeński (przynajmniej rodzajniki na to wskazują).
  •  

Ghoster

#19
[...........]
  •  

tob ris tob

Dzień dobry :-)
  •  

Tuktun

Cytat: tqr w Wrzesień 30, 2012, 20:39:16
Tak. Myślałem, jak Ghoster, o nijakim, ale chyba masz tylko męski i żeński (przynajmniej rodzajniki na to wskazują).
Dokładnie, jest tylko męski i żeński, a robi się to jak po polsku, czyli za pomocą rodzaju męskiego.  :-)
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

tob ris tob

Cytat: Lord of the Potatoes w Wrzesień 30, 2012, 21:09:25jest [...] męski i żeński, a robi się to jak po polsku, czyli za pomocą...
Taa...

Tobie, dziwnyś.

Lordzie, Tob domaga się odmiany przymiotnika.
Dzień dobry :-)
  •  

Tuktun

Przez co? Przypadki jużem podał  ;-D
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

tob ris tob

No to jeszcze przez liczby poproszę.

EDIT: Nie zauważyłem, że napisałeś już. Ale te końcówki to wkładamy do środka? Na koniec? Czy może w innych liczbach zanikają przypadki?
Dzień dobry :-)
  •  

Tuktun

Przypadki nie zanikają, a końcówek, jak sama nazwa wskazuje, nigdy nie wkłada się do środka  ;-D
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

tob ris tob

Hungarians would disagree.

(tak, wiem, że tam są morfemy i że to jest aglutynacja, ale jakkolwiek...)
Dzień dobry :-)
  •  

Ghoster

#27
[...........]
  •  

Pingǐno

Cytat"Końcówka" to termin tyczący się fleksji, i może obejmować zarówno przyrostki, przedrostki, wrostki jak i okołorostki. Jeśli te końcówki idą na koniec, to jest to w takim razie sufiks.

No nie zgodziłbym się, że "prze-" w "przepowiedzieć" (akurat to jest derywacja, ale nie chce mi się wymyślać innych przykładów) jest końcówką. :P
  •  

Ghoster

#29
[...........]
  •