Etymologijni szczerzedruhowie

Zaczęty przez Noqa, Październik 02, 2012, 21:39:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wercyngetoryks

Węg. ezer ("tysiąc") i wł. miglio ("kamień milowy")
ChWDChRL
  •  

Towarzysz Mauzer

ang. ruddy `rumiany`, pol. rudy, pol. rumiany - nie wiedziałem o istnieniu takiego słowa w angielskim dopóki nie musiałem zrobić analizy Dickensa
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Wedyowisz

alb. mal 'góra' i polskie morda (ze wsch.-sł., z irań.)
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

spitygniew

P.S. To prawda.
  •  

Todsmer

Co więcej, bro i pal, zresztą już chyba w tym wątku o tym pisałem.
  •  

Wercyngetoryks

ChWDChRL
  •  

Noqa

No. Fucking. Way.

Ale chętnie poznam historię.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Towarzysz Mauzer

Kogut ze starosłowieńskiego kokotъ, któreż samo dźwiękonaśladowcze. Ponieważ, jak powszechnie wiada, dźwięki obstruentalne, powtarzające się, znaczenie deiktyczne mają, przyjmować lza, że kurki ko-ko gdacząc, to ni-mniej ni-więcej na umie miały (atoli nic więcéj na umie mieć nie mogły), co aryjscy przodkowie nasi to-to wołając i na rzeczy wskazując.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Wercyngetoryks

#368
Czyniąc długą historię krótką, *kokotъ < *koko + *tód.

Spoiler
200 postów. 50 pomożeszy. 200 ÷ 50 = 3,(9). 39 to suma trzech pierwszych potęg trójki. 3 litery ma słowo kos. Kos rymuje się z nos. Barack Obama ma nos. Barack to po węgiersku brzoskwinia. Brzoskwinia ma 11 liter. 11 to prawie 10. Czy wiesz, co innego ma też 10 liter? Zgadza się.

[Zamknij]
ChWDChRL
  •  

Towarzysz Mauzer

No ale skąd wiemy, że *koko miałoby pochodzić od zaimka wskazującego? Równie dobrze może naśladować gdakanie kury. Z tego, co wiem, u indoeuropejskich ludów nie było powodów, by tabuizować kury - nie były one ani podstawą bytu, ani nie były groźne, bo chociaż faktycznie trochę przypominają małe, opierzone raptory i mogą napadać dzieci, to z tego co wiem, nawet wśród Prasłowian nie było ofiar śmiertelnych drobiu. Stary problem jaj i kury: to nie kurę nazwano "tym", tylko "to" - tzn. członek - kurą.

Oczywiście, jeśli byłyby jakieś źródła autorytatywne, które by mi przeczyły - wszystko chętnie odgdaczę.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Spiritus

Wniosek jest taki, że 20 ÷ 50 = 4
Ale 4 litery ma słowo kłos, które również rymuje się z nos.
Barack Obama wciąż ma nos.
Barack po węgiersku to nadal brzoskwinia.
Brzoskwinia ma nadal 11 liter.
11 to nadal prawie 10.
10 liter ma "ja pierdolę"
Wniosek?
Wniosek jest taki, że mam już dość tego typu "parodii teorii spiskowych", które ostatnio rozmnożyły się po internecac jak króliki, a my offtopujemy.
  •  

Towarzysz Mauzer

O, to znaczy, że dałem się nabrać.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Wercyngetoryks

List of Proto-Slavic nouns/Animals/Birds

Nie jest to bynajmniej żadne źródło autorytatywne, mimo to teoria o koko + to wygląda — moim zdaniem — całkiem rozsądnie...
ChWDChRL
  •  

Dynozaur

Nie rozumiem sensu łączenia sufiksu rzeczownikowego -tъ z zaimkiem wzkazującym.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Widsið

#374
Wanilia i wagina.

Edit:

To dorzućmy jeszcze fr. gaine "poszycie, obudowa", port. bainha "rąbek" i kat. beina "pochwa (na broń)", przy okazji pisania pracy nt. semantycznego rozchodzenia się kognatów.
  •