Itnekónsga

Zaczęty przez Pluur, Październik 05, 2012, 22:04:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pluur

Nie wiedziałem czy wątek ten lepiej było dać tutej, czy do języków a posteriori. Postanowiłem, aby dać go tu, gdyż słownictwo będzie raczej własne. Wszystko (naczy się jeszcze nie wszystko xD) jest ładnie wypisane na wikiepedii: http://jezykotw.webd.pl/wiki/J%C4%99zyk_ite%C5%84ski.
Prosiłbym o konstruktywne komentarze, i proszę o wyrozumiałość, gdyż nie jestem jeszcze dość doświadczony w tworzeniu języków.

Ps rzeczowniki, przymiotniki będą dodawane w najbliższym czasie. Teksty za parę dni.
  •  

Ghoster

#1
[...........]
  •  

Pluur

#2
Cytat: Ghoster w Październik 05, 2012, 23:01:04
CytatPonad to występują jeszcze dźwięki [w], [ɕ], [t͡s], [t͡ʃ] oraz [t͡ɕ]
Te dźwięki możesz śmiało zapisać w tabeli spółgłosek razem z innymi, nie ma w nich nic tak skomplikowanego jak IPA'owcy twierdzą, by zapisywać to z osobna gdzieś.


Po prostu wzorowałem się na wikipedii, po za tym to nie jestech tak obeznany w tym.

Cytat: Ghoster w Październik 05, 2012, 23:01:04


Ogólnie to... Ech, nie wiem co miałbym tutaj napisać, język wydaje się być jakoś tam opisany; ba, wręcz logiczny i spójny, ale mimo wszystko to są tylko tabelki, których siłą rzeczy nie można jakoś specjalnie skomentować. Nie wiem, spróbuj może przejrzeć dokładniej ten li ten temat, są w nim opisane naprawdę ciekawe konlangi i myślę że to by ci najbardziej pomogło - trochę zapoznania się z twórczością tych co mają jakieś tam doświadczenie już.

Tabelki będą, bo to ma być taki książkowy, suchy opis gramatyki języka, tłumaczenia itp będą za parę dni, może nawet szybciej.

Cytat: Ghoster w Październik 05, 2012, 23:01:04
Tak czy inaczej rób dalej to co robisz, i tak prezentujesz o wiele wyższy poziom niż niektórzy tutaj.

Dziękuję za takie słowa, bardzo dziękuję!
  •  

Ghoster

#3
[...........]
  •  

Pluur

#4
A propo dźwięków to narazie wiele nie ździałam.
Jeżeli chodzi o tą drugą sprawę, to zajmę się  tym również.
  •  

Pluur

#5
Rozbudowa szyków zdań, oraz zjawiska pogodowe, jaki deklinacja rzeczownika już są ;)
  •