Odnośniki przydatne językotwórcy - wasze sugestie

Zaczęty przez Towarzysz Mauzer, Sierpień 28, 2011, 14:10:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

spitygniew

P.S. To prawda.
  •  

Todsmer

  •  

Todsmer

  •  

Pluur

  •  

1krokodil

nie wiem czy to widzieliście, ale macie

interaktywa mapka miejscowości z kombinacją liter jaką sobie wybierzecie
jak wpisze się "^ll" to wyskoczą miejsca z "ll" na początku, jak się wpisze "ll$" to wyskoczą miejsca z ll na końcu.

ciekawy wynik wychodzi dla "w" na końcu, przecina Polskę na pół, może to błąd, a może nie rozumiem.

http://ssz.fr/eu/#/w$/

PS. strona może zacinać komputer
  •  

Feles

Ciekawe, że stosunki się odwracają po wpisaniu /w.$/. Czyżby jakiś kontrast między południowym -ów -ew a północnym -owo -ewo?
(Tym dziwniejsze, że sam mieszkam na północy, w mieście kończącym się na -ów.)

Edit: To czyni mapę jeszcze ciekawszą.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Todsmer

  •  

Noqa

Jak się nazywała ta wikia, gdzie były wszystkie przemiany od prajęzyków do aktualnych?
Coś pod sztandarami zompistu chyba.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Pluur

#308
Przemiany fonetyczne


Edzit: zmiana nazwy linku
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Pluur

Czy jest jakiś program online, który przerabia słowa (np. z prajęzyka), poprzez procesy wypisane przez użytkownika?
  •  

Todsmer

Jest coś, teraz nie pomnę linka, ale powinno być gdzieś w tym wątku albo na wiki.
  •  

tob ris tob

Dzień dobry :-)
  •  

Pluur

Nie wiem, pierwszy raz to widzę na oczy, ale chyba tak, wie ktoś jak to się obsługuje? Zresztą, sam popróbuję, teraz zajętym nową gitarką :-D
  •  

zabojad

Nie wiem czy było, ale całkiem spore zasoby SCSa:
http://www.orthlib.info/
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •