Odnośniki przydatne językotwórcy - wasze sugestie

Zaczęty przez Towarzysz Mauzer, Sierpień 28, 2011, 14:10:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

  •  

Widsið

No to do zestawu słownik staroangielski. Wybaczcie, że ciągle nie ma lekcji, ale naprawdę nie miałem się kiedy tym zająć :(
  •  

Todsmer

Tak a propos slownka staroangielskiego, istnieje jakiś, który działa w odwrotną stronę? Bo wszystkie wspomagają tłumaczenie tekstów staroangielskich, a jakbym chciał na odwrót? (i nie chodzi mi tu tylko o strang., ale także o inne języki)
  •  

Widsið

Nie bardzo, nie kojarzę żadnego profesjonalnego opracowania tego typu. Nie robią takich rzeczy dla geeków ;p
  •  

Todsmer

No fakt, oprócz greki, łaciny (tu się wspomagam Google Translate) i jakichś słowników norron ściągniętych w pdf-ie trudno cokolwiek znaleźć. A przydałby mi się słownik SCS-a (i prasłowiański do kompletu) i właśnie staroangielskiego. A, no i może staroturecki by się przydał, i arabski gdzieś tak z końca średniowiecza (chyba arabski koraniczny by pasował, ale nie wiem jak było z fonetyką w tym czasie, i które słówka wtedy istniały). Uff, chyba na razie koniec listy ;)
  •  

Feles

http://www.joerg-rhiemeier.de/Conlang/index.html
Strona prowadzona przez jednego z językotwórców, zawiera wiele artykułów o językach, a również porusza kwestie przydatne początkującym konlangerom.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  


Noqa

Gdzie można znaleźć jakiś katalog, gdzie można wrzucić rdzeń PIE i zobaczyć jakieś słowiańskie i inne kognaty?

EDIT: czy tam wyrazy potomne.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Noqa

Na wikisłowniku właśnie nigdy nic nie ma.
OK, zapomniałem o tej stronie - wygląda nieźle, ale szkoda, że cała część slawistyczna jest tam po rosyjsku i o rosyjskim.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Todsmer

  •  

Henryk Pruthenia


Wedyowisz

Cytat: tqr w Sierpień 24, 2012, 13:33:39
Jeśli jeszcze nie było - słownik średnioangielskiego.

Najs.

Cytatpsitak (n.)

    [L psittacus, from Gr.]

A parrot.

Rotfl
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Noqa

Co jest najlepsze do zapoznania się z podstawami rozwoju języka polskiego z PSa? Myślę o czymś rządu 100-200-300 stron. Oraz, na później, rozwoju PSa z PIE.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Noqa

No weźcie, skądś się przecież dowiedzieliście o tych wszystkich jerach, zmianach fonetyczych, aorystach, itd.
Może trochę skłamałem z tymi stronami - generalnie wszystkie godne polecenia źródła mnie interesują (choć może nie jakieś 1000 stronicowe księgi)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •