Conlangerowy Spis Ludności 2013

Zaczęty przez Vilène, Styczeń 01, 2013, 11:50:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

ShookTea

Nick: ShookTea
Imię i nazwisko: Norbert Kowalik
Wiek: 16
Płeć: M
Kolor włosów: ciemny brunet
Ważniejsze konlangi: pepelö läg (czyt. pepelon lang) - język ludu
Zainteresowania: programowanie, konlangerstwo, gry komputerowe
Ulubiony gatunek muzyczny: filmowa o podstawie poważnej (muzyka poważna jako taka nie może być muzyką filmową, ale chodzi mi tu o np. Johna Williamsa i muzykę do "Gwiezdnych Wojen")
Religia: FSM / Katolicyzm
Ideologia polityczna: imperializm monarchistyczny
  •  

Todsmer

Synkretyzm kościoła Latającego Potwora Spaghetti i katolicyzmu, tego jeszcze nie było.
  •  

Hapana Mtu

Myślę, że Latający Potwór Spaghetti nie będzie się jakoś specjalnie gniewał.
Zresztą skoro można być jednocześnie muzułmaninem, ateistą i pastafarianinem....
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

ShookTea

Cóż, fragment z ośmiu "Naprawdę wolałbym byś nie":
1. Naprawdę wolałbym byś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty dupek, gdy opisujesz moją Makaronowatą Dobroć. Jeśli ktoś we mnie nie wierzy to spoko. Naprawdę, nie jestem przecież próżny. Nie zbaczajmy jednak z tematu bo to nie o to chodzi.
Jak go nie obchodzi, że ktoś w niego w ogóle nie wierzy, to czemu ma go ruszyć istnienie konkurenta? :)

Przy okazji, FSM próbują się zarejestrować w Polsce (i są źli, bo im nie pozwalają, a np. kościół Słońca Sejm przyjął od razu). Są z tym związane ich cele (cyt. za: kosciol-spaghetti.pl):
1.    Wniosek o zawieszenie wizerunku Latającego Potwora Spaghetti w widocznym miejscu w Sejmie. Forma przedstawienia jego Makaronowatości jest dowolna, oby była odpowiednio poskręcana.
2.    Wprowadzenie do szkół zajęć z religii pastafariańskiej na takich samych zasadach, na jakich prowadzone są obecnie zajęcia z religii katolickiej.
3.    Zniesienie przepisu umożliwiającego pozwanie osoby za obrazę uczuć religijnych. Do chwili jego zniesienia nasz Kościół będzie korzystał z możliwości wykorzystania tego przepisu w pełnej rozciągłości.
4.    Likwidacja Funduszu Kościelnego.
5.    Wspieranie organizacji działających na rzecz szerzenia tolerancji wśród społeczeństwa;
walka z dyskryminacją ze względu na płeć, wyznanie, preferencje seksualne, pochodzenie, status majątkowy.
6.    Propagowanie działań mających na celu wprowadzenie rozdzielności Państwa Polskiego od Instytucji Kościelnych.
7.    Działalność charytatywna.

Ignorując pierwsze dwa niepoważne punkty, można śmiało stwierdzić, że FSM nie jest prawdziwą religią, ale czymś w rodzaju ideologii politycznej - wolności od Kościoła, tolerancji i walki z dyskryminacją.
  •  

Todsmer

Cytat: ShookTea w Listopad 11, 2013, 07:47:19Ignorując pierwsze dwa niepoważne punkty, można śmiało stwierdzić, że FSM nie jest prawdziwą religią, ale czymś w rodzaju ideologii politycznej - wolności od Kościoła, tolerancji i walki z dyskryminacją.
Wiem co to KLPS, zastanawia mnie jak łączysz katolicyzm z tym.
  •  

Fanael

Cytat: tqr w Listopad 11, 2013, 12:29:18
Cytat: ShookTea w Listopad 11, 2013, 07:47:19Ignorując pierwsze dwa niepoważne punkty, można śmiało stwierdzić, że FSM nie jest prawdziwą religią, ale czymś w rodzaju ideologii politycznej - wolności od Kościoła, tolerancji i walki z dyskryminacją.
Wiem co to KLPS, zastanawia mnie jak łączysz katolicyzm z tym.
Czwórca święta.
  •  

Silmethúlë

I wzniósł miskę makaronu, mówiąc: oto bowiem micha ciała mego, która za was będzie spożyta...
  •  

spitygniew

Cytat: ShookTea w Listopad 11, 2013, 07:47:19
Przy okazji, FSM próbują się zarejestrować w Polsce (i są źli, bo im nie pozwalają, a np. kościół Słońca Sejm przyjął od razu).
I całe szczęście, przeciez sami przyznają, że są "religią ateistyczną" (czyt. robią to dla jajec) - a to konieczne, by rejestrujacy to urząd kierował się jakimiś wytycznymi, by uniemożliwić wykorzystywanie uznania za związek wyznaniowy do mniej religijnych celów, takich jak zasłanianie się "obrazą uczuć religijnych" czy dotacji z budżetu państwa. A tak w ogóle moim zdaniem całe to rejestrowanie powinno zostać zniesione, nie rozumiem co przedstawicielom wszelkich wyznań zaświadczenie wydane na tym doczesnym świecie - skoro mamy rozdział religii od państwa, to nie tylko nie powinny być one faworyzowane, ale też przeciwnie, liczyć na łaskę i niełaskę urzędu.
P.S. To prawda.
  •  

Feles

CytatA tak w ogóle moim zdaniem całe to rejestrowanie powinno zostać zniesione, nie rozumiem co przedstawicielom wszelkich wyznań zaświadczenie wydane na tym doczesnym świecie - skoro mamy rozdział religii od państwa, to nie tylko nie powinny być one faworyzowane, ale też przeciwnie, liczyć na łaskę i niełaskę urzędu.
Wiesz, tym się m.in. kierują osoby próbujące (°)kościół FSM zarejestrować.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pan Pogostick

Nick: Pan Pogostick
Imię i nazwisko:
Wiek: 22
Płeć: Mężczyzna
Kolor włosów: Czerwony
Ważniejsze konlangi: Ngade n Tim Ar, Kgáweq', Proto-O, O, Teyetáti
Zainteresowania: Ironiczne koszulki, reddit, Star Trek
Ulubiony gatunek muzyczny: Ambient, może być?
Religia: Śledztwo Luteranizm i lubić to, co widzę, że
Ideologia polityczna: Mieszanka (prawdopodobnie niespójne) konserwatyzmu libertarianizmu i minarchizmu

Fanael

Cytat: Pan Pogostick w Grudzień 10, 2013, 07:59:11
Kolor włosów: Czerwony
Rudy.
Cytat: Pan Pogostick w Grudzień 10, 2013, 07:59:11
Religia: Śledztwo Luteranizm i lubić to, co widzę, że
wat
Można po angielsku?
  •  

Ghoster

  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Vilène

Cytat: Pan Pogostick w Grudzień 10, 2013, 07:59:11
Ideologia polityczna: Mieszanka (prawdopodobnie niespójne) konserwatyzmu libertarianizmu i minarchizmu
W takim razie, polecam takie oto materiały do nauki polskiego.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •