Mały postulat

Zaczęty przez Widsið, Styczeń 04, 2013, 17:04:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

Proponuję wywalenie działu z Krucjatami. Żaden z wątków tam umieszczonych tak naprawdę nie zasługuje na ratunek, nie prowadzi do niczego mądrego, ani nie wiąże się szczególnie mocno z tematyką tego forum. Co to w ogóle za chory pomysł, utworzyć dział, gdzie można się bezkarnie obrażać? Zwłaszcza że tak naprawdę obrażanie się nawzajem odbywa się tu w każdym dziale?
  •  

Canis

Cytat: Widsið w Styczeń 04, 2013, 17:04:57
Proponuję wywalenie działu z Krucjatami. Żaden z wątków tam umieszczonych tak naprawdę nie zasługuje na ratunek, nie prowadzi do niczego mądrego, ani nie wiąże się szczególnie mocno z tematyką tego forum. Co to w ogóle za chory pomysł, utworzyć dział, gdzie można się bezkarnie obrażać? Zwłaszcza że tak naprawdę obrażanie się nawzajem odbywa się tu w każdym dziale?
To wentyl awaryjny. Służy do odprowadzania pary, która i tak bucha, bo mnie wkurwia, że ktoś mi posty usuwa.
  •  

Widsið

To sobie buchaj tą parą na Facebooku, na forum gazeta.pl, które do tego służy, czy gdziekolwiek indziej, chyba, że chcesz nią buchnąć merytorycznie, np. w ferworze wściekłości agresywnie pisząc kolejne posty na tematy językoznawcze czy językotwórcze. Hm?
  •  

Canis

Cytat: Widsið w Styczeń 04, 2013, 17:14:22
To sobie buchaj tą parą na Facebooku, na forum gazeta.pl, które do tego służy, czy gdziekolwiek indziej, chyba, że chcesz nią buchnąć merytorycznie, np. w ferworze wściekłości agresywnie pisząc kolejne posty na tematy językoznawcze czy językotwórcze. Hm?
Bardzo śmieszne, Widsið. Wolałbym jednak, by moje posty zostały na swoim miejscu.
  •  

Widsið

To nie był żart, tylko prośba. Przypuszczam, że nikt by ci nie usunął posta, gdyby faktycznie przedstawiał on jakąś wartość.

Postulat usunięcia krucjat jest o tyle istotny, że każdy sobie automatycznie rozciąga pozwolenie na offtopy i flejmy na wszelkie inne działy, i dlatego w zasadzie żaden temat, poza pytaniami - gdzie dyskusja trwa do wyjaśnienia wątpliwości, i prezentacjami conlangów - gdzie rzadko pisze ktoś inny niż autor, nie może się obejść bez offtopu, a sporo okazuje się być przez offtop zdominowanymi. Myślę, że jest to jednak problem, zwłaszcza że nie zawsze tak było.
  •  

Canis

Cytat: Widsið w Styczeń 04, 2013, 17:24:16
To nie był żart, tylko prośba. Przypuszczam, że nikt by ci nie usunął posta, gdyby faktycznie przedstawiał on jakąś wartość.

Postulat usunięcia krucjat jest o tyle istotny, że każdy sobie automatycznie rozciąga pozwolenie na offtopy i flejmy na wszelkie inne działy, i dlatego w zasadzie żaden temat, poza pytaniami - gdzie dyskusja trwa do wyjaśnienia wątpliwości, i prezentacjami conlangów - gdzie rzadko pisze ktoś inny niż autor, nie może się obejść bez offtopu, a sporo okazuje się być przez offtop zdominowanymi. Myślę, że jest to jednak problem, zwłaszcza że nie zawsze tak było.
A ja myślę, że się mylisz. Z tego względu, że krucjaty powstały jako reakcja na offtop i miały go choć trochę załagodzić. Wydaje mi się, że w tej roli się sprawdzają, bo zawsze jest jakiś jenerał dzinozawr czy inny harry potter, którzy będą robić nudne offtopy i dyskusje polityczne nawet niezbyt związane z forum.

Ale, jeśli nalegasz, to mogę nawet poprzeć ukrycie (nie usunięcie) krucjat i sprawdzenie co to zmieni. A nuż zmieni.
  •  

Vilène

Cytat: 카니스 w Styczeń 04, 2013, 18:14:03A ja myślę, że się mylisz. Z tego względu, że krucjaty powstały jako reakcja na offtop i miały go choć trochę załagodzić.
I nie zdały egzaminu, politofftop stał się przez nie jeszcze większy, więc najwyższy czas jest je usunąć.
  •  

Fanael

Ja uważam, że to nie krucjaty są problemem, tylko użytkownicy, którym się w głowie poprzewracało i wchodzą na to forum bardziej z przyzwyczajenia, niż z chęci porozmawiania o językach. Chce ktoś znaleźć nowych, lepszych?
  •  

Canis

Cytat: Fanael w Styczeń 04, 2013, 18:28:09
Ja uważam, że to nie krucjaty są problemem, tylko użytkownicy, którym się w głowie poprzewracało i wchodzą na to forum bardziej z przyzwyczajenia, niż z chęci porozmawiania o językach. Chce ktoś znaleźć nowych, lepszych?
Ja myślę, że można wskazać palcem takich, którzy regularnie wszczynają zbędny offtop. Ale chyba mam nieświeże informacje z forum, choć wchodzę tu codziennie (także wtedy, gdy miałem bana), skoro ktoś uważa, że "krucjaty" nie zdały egzaminu. Okej. Skoro anarchia nie działa, to możemy spróbować faszyzmu.
  •  

Fanael

Cytat: 카니스 w Styczeń 04, 2013, 18:41:17
Skoro anarchia nie działa, to możemy spróbować faszyzmu.
Mam ci przypomnieć, czym ostatnio się skończyła próba wprowadzenia faszyzmu?

Cytat: Widsið w Styczeń 04, 2013, 17:04:57
Żaden z wątków tam umieszczonych tak naprawdę nie zasługuje na ratunek
Ale tam nie ma żadnych wątków. Już.
  •  

Canis

#10
Kiepską reakcją na kiepskie reakcje. W takim razie co TY proponujesz skutecznego na zaistniałą sytuację?
  •  

Widsið

Jeśli "faszyzmem" jest wymuszenie na forum tematycznym trzymania się jego tematu, to mnie - i zapewne żadnemu z was - taki straszny "faszyzm" przeszkadzać nie będzie, a w każdym razie nie powinien. Jeśli jednak od tematu forum ważniejsza jest możliwość dyskutowania na temat tego, jakie ziemie należą się Polsce czy wyzywania moderatorów od "faszystów" i "chujów" wtedy, kiedy próbują zaprowadzić jakikolwiek porządek, to znów mam wątpliwości co do zasadności utrzymywania działów bardziej językowych. Może zamieńmy wszystko na Krucjaty? Wtedy będzie można przejść z czystym sumieniem na gazetę.pl, tym samym oszczędzając na opłacie za serwer.
  •  

CookieMonster93

Matkobosko... Co się tutaj znowu dzieje? O.o
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatZwłaszcza że tak naprawdę obrażanie się nawzajem odbywa się tu w każdym dziale?
Naprawdę na co dzień się tutaj obrażamy? Ja może nie mam wyrozumienia dla takich problemów, ale no, nie jestem przekonany. Owszem, zdarza się, owszem, można trzasnąć jakimś niedługim banem, żeby ten czy ów poszedł po rozum do głowy.

Ale sądzę, że wręcz powinno się stworzyć też zablokowany dział-śmietnik, gdzie trafiały by usuwane posty miast iść ad nihilum - to by zwiększyło przejrzystość działań moderacji i oszczędziło emocjonalnych wybuchów, zastępując je po prostu demokratyczną dyskusją z moderaturą, pozwalając odwrócić jej decyzje. Ale zazwyczaj, sądzę, nie trzeba byłoby odwracać, a nastroje wręcz byłyby stabilniejsze, w tej całej dziwnej społeczności nerwicowców i wszelkiej maści wariatów.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

CookieMonster93

Ja odkąd jestem na tym forum, jakoś od czerwca, to byłem świadkiem może 2-3 kłótni/awantur... Przesadzacie ludzie. Za bardzo emocjonalnie podchodzicie do zwykłej internetowej konwersacji. Na żywo gdybyście rozmawiali o tym samym, jestem pewny, że problemów by nie było. :-P
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •